Skip to main content
Image alt text.

Záverečné kolo KASprof Security ligy má svojich víťazov!KASprof-security Bul team Orava

Šiesty ročník medzinárodnej amatérskej MMA ligy sa úspešne zakončil v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Spolu so Slovenskou národnou ligou pretláčania privítali vyše stovku športovcov z celého Slovenska a bolo sa naozaj na čo pozerať.

 

Vyraďovacie zápasy odštartovali v poobedňajších hodinách súčasne v Zmiešanom bojovom umení aj v armwrestlingu. Zápasníci MMA prišli do Bratislavy zabojovať o posledné cenné body a možnosť postúpiť na gala show Noc Bojov 7 – Game Over, ktorá sa bude konať 18. marca v Ružomberku. Práve tu ich čaká súboj o titulový opasok KSL Champion s minuloročnými víťazmi.

 

V kategórií do 65kg sa na úvod po dlhšej prestávke v ringu predstavil Dušan Rentka z domáceho KASprof Security bul team Orava v súboji so Žilinčanom Jánom Šibíkom z Wolf Pride Gym Žilina. Zápas sa niesol vo vyrovnanej réžií a o výsledku rozhodlo až extra kolo, kedy rozhodca zdvihol ruku s výhrou na body Dušanovi Rentkovi. Vo finále sa stretol s Leonardom Brussom z BJJ Michalovce a do zápasu už nastupoval istejšie čo mu po druhom kole prinieslo víťazstvo na body a stal sa víťazom kategórie 3. kola KSL.

 

Naozaj o veľa išlo v najpočetnejšej kategórií do 75kg. Orava a Košice bojovali o postup do veľkého finále a vo svojich zápasoch išli naplno už od prvých sekúnd. Najväčší favoriti boli Juraj Ratičák z KASprof Security bul team Orava a Gabriel Fuksz z FFA Košice, prebojovať z vyraďovacích zápasov sa podarilo však len Ratičákovi. V semifinále ho čakal Lukáš Košút z Wolf Pride Gym Žilina, ktorého mladý Oravčan porazil v druhom kole TKO udusením. Do záverečného kola postúpil aj Lukasz Marszalek z rovnákeho klubu a tak finálový zápas diplomaticky ukončili ťuknutím rukavíc a výhrou Juraja Ratičáka, ktorý si tak zaistil postup na Noc Bojov.

 

V hmotnostnej kategórií do 85kg prebehol len finálový duel medzi Martinom Bjaloňom z KASprof Security bul team Orava a Dáriusom Odráškom z Beast Gym Nitra. Súboj však trval len pár sekúnd po úvodnom gongu, kedy Odrášek uškrtil svojho súpera a stal sa víťazom kategórie v záverečnom kole KSL.

 

Neobsadená kategória ostala do 95kg, kde pre početné zranenia nenastúpili žiadny zápasníci.

 

V ťažkej váhe 95+kg prekvapil Grzegorz Adamek z KASprof Security bul team Orava, ktorý sa do hexagonu taktiež vrátil po dlhšej pauze. Svoj úvodný zápas ukončil TKO v prvom kole, kedy po tvrdom údere do nosa nebol Ján Vencel z MMA Psycho team Košice schopný ďalej pokračovať. Ďalší duel s Nitrančanom Matúšom Rolfesom z Beast Gym ukončil v úvode kola technikou uškrtenie a získal tak prvé miesto.

 

VÝSLEDKY 3 . KOLO KSL

 

DO 65 KG

 

 1. DUŠAN RENTKA (Kasprof Security bul team Orava)
 2. JÁN ŠIBÍK (Wolf Pride Gym Žilina)
 3. LEONARDO BRUSS (BJJ Michalovce)

 

DO 75KG

 

 1. JURAJ RATIČÁK (Kasprof Security bul team Orava)
 2. LUKASZ MARSZALEK (Kasprof Security bul team Orava)
 3. LUKÁŠ KOŠÚT (Wolf Pride Gym Žilina) , GABRIEL FUKSZ (FFA Košice)
 4. MIROSLAV JASENOVSKY (Wolf Pride Gym Žilina)
 5. VIKTOR KUBALA (Beast Gym Nitra)

 

 

DO 85KG

 

 1. DÁRIUS ODRÁŠKA (Beast Gym Nitra)
 2. MARTIN BJALOŇ (Kasprof Security bul team Orava)

 

NAD 95KG

 

 1. GRZEGORZ ADAMEK (Kasprof Security bul team Orava)
 2. JÁN VENCEL (MMA Psycho team Košice)
 3. MATÚŠ ROLFES (Beast Gym Nitra)