Skip to main content

ČlánkyKASprof-security Bul team Orava

NA MSR ZOŽALI ÚSPECH, PO 9 ROKOCH Z TRÓNU ZOSADILI NAJSILNEJŠÍ KLUBKASprof-security Bul team Orava

 

19.6.2021 sa v Revúcej konali Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, na ktorých sa predstavilo 17 pretekárov z Oravy. Nielenže sa im podarilo získať 37 cenných kovov, ale stali sa aj najlepším klubom v krajine.

Patrónom armwrestlingu na Orave je Peter Kasan, ktorý kedysi sám súťažil a dosahoval úspechy, dnes svoje skúsenosti odovzdáva ďalšej generácií. „Postaviť na súťaž kvalitných pretekárov a silný klub je dlhodobá mravčenia práca. Veľmi doležíte je urobiť športovcom kvalitné podmienky a dať im tie najlepšie rady z vlastných skúseností. Osobne sa venujem športovcom každú sobotu“. Za rady a tréning v Crossgyme 365 športovci neplatia. Bývalý armwrestler vidí v mladých pretekároch budúcnosť a podľa neho je veľmi dôležité rozvíjať šport na Orave. Po 11 rokoch získal klub prvé miesto v rámci Slovenska a zosadil tak z trónu AWK Prešov, ktorý si túto pozíciu držal dlhých 9 rokov.

Jano Gábor, Miroslav Pavčo, Ema Miterková, Ján Škrobák, Natália Richterová a Barbora Bajčiová vybojovali tento rok pre klub titul Majstrov Slovenska.

„Som neskutočne pyšná na celý klub KASprof Security Bul team Orava. Každý z nás podal svoje maximum a najlepšie výsledky. 6 titulov majstra Slovenska ukazuje tu tvrdú prácu ktorú robíme v klube, Crossgym365 nám tvorí tie najlepšie podmienky a za čo sme vďační“, povedala majsterka Bajčiová, ktorá tento rok končí…
Celý článok

OHROMNÝ VÝKON BUL TEAMU ORAVA NA SVETOVOM ŠAMPIONÁTE!KASprof-security Bul team Orava

Konstanca, Rumunsko. V dňoch 26.10.-5.11.2019 sa konali Majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou, na ktoré vycestovala aj zostava Bul Teamu Orava v zložení Barbora Bajčiová, Natália Richterová a Stanislav Richter.

 

Najväčším prekvapením bola Barbora Bajčiová, ktorá neustále valcuje svoje rovesníčky za stolom rad radom. Tento krát mala však premiéru aj v novej kategórií. „Pred tohto ročnými majstrovstvami som mala trocha rešpekt, samozrejme som očakávala, že vyhrám svoju kategóriu v juniorskej kategórii, ale vydupala som si účasť aj v ženách, preto som mala rešpekt lebo juniorka a seniorka sa nedá porovnávať, ale verila som že spravím medailu a ľudia v mojom okolí to očakávali“, priznala mlada Žaškovčanka.

PRICHÁDZA NA RAD NOVÁ GENERÁCIA?

Po juniorskej kategórií, kde Barbora svoje súperky už dokonale pozná, prišiel krst ohňom v seniorskej kategórií. Tesne pred štartom mladá pretekárka ešte nemala k dispozícií štartovacie listiny a tak nevedela, kto pribudne k pretekárkam z Európy. „Seniorské kategórie sú veľmi špecifické. Tento rok bol šampionát naozaj veľmi náročný a ťažký. Veľa majstrov neobhájilo svoje umiestnenia, príkladom môže byť naša športovkyňa, 10-násobná majsterka sveta a Európy Lucia Debnárová, ktorá dokonca ani nezískala medailu. Zdá sa mi že prichádza nástup novej, mladšej generácie športovcov a ja som rada, že patrím k…
Celý článok

Peter Kasan sa vracia za stôl!KASprof-security Bul team Orava

 

Manažér Slovenskej asociácie pretláčania rukou a tréner armwrestlingu v Cross Gyme 365 Peter Kasan vycestuje 8. augusta do ďalekej Číny na World Police Fire Games, kde bude spolu s Barborou Bajčiovou a Tomášom Kissom reprezentovať našu krajinu v disciplíne wrest wrestling, teda pretláčanie rukou.  Za stôl sa súťažne vracia po piatich rokoch.  

 

Ako prebiehala príprava na hry do Číny? Pripravovali ste sa len v domácom klube? Kto bol váš sparing partner?

Prípravu som zahájil vo februári v Thajsku, pokračoval som v Cross gyme 365, kde som ladil formu s reprezentantmi Bul teamu Orava. Otestoval som sa aj na reprezentačnom sústredení a ako som natrénoval si otestujem už budúci týždeň v Číne.

Aké sú vaše očakávania?

Moje očakávania a ciele sú vždy najvyššie, trénoval som tvrdo v rámci možnosti, uvidíme ako trénovali súperi.

Prečo ste sa rozhodli práve pre túto súťaž po tak dlhej pauze? Ide o svetové hry, kde nebude konkurencia určite malá. Nemali ste v pláne začať svoj návrat možno na „nižšej“ súťaži, napríklad na Slovensku?

Ja mám rad keď je konkurencia vysoká, na tejto súťaži budem pretekať ako jediný pretekár, ktorý bude hájiť farby nielen Slovenska, klubu, ale aj Súkromnej bezpečnostné služby. Motivácia bola veľká a po piatich…
Celý článok

ORAVSKÉ SILNÉ RUKY ODLIETAJÚ DO GRÉCKA!KASprof-security Bul team Orava

Dnešným dňom oficiálne odštartovali Majstrovstvá Európy v pretláčaní rukou, ktoré sa tento krát konajú v gréckom meste Loutraki. Do prímorského mesta vycestuje v stredu 15. mája aj výprava KASprof Security bul teamu Orava, ktorá si robí zálusk na ďalšie cenné kovy.

 

 

Svoje kvality sa chystá obhájiť aktuálna šampiónka Barbora Bajčiová, ktorá tento rok nastupuje vo vyššej kategórií junioriek do 21 rokov nad 70kg.

„Mala som možnosť pozrieť si predbežné súpisky a sú tam 3-4 súperky, ktoré dobre poznám, ale všetko sa môže ešte zmeniť. Dôležitý bude však výkon ktorý podám za stolom“, povedala mladá pretekárka zo Žaškova. Barbora sa venovala svojej príprave intenzívnejšie posledné mesiace, predtým ju trápilo zranenie kolena. „Už týždeň som úplne bez barlí, rehabilitácie pomáhajú . Moje očakávania sú samozrejme tie najvyššie. Obhájiť minulý rok, ale treba ostať nohami na zemi a sústrediť sa na výkon, nerobiť zbytočné fauly a chyby. Určite chcem domov doniesť dva titul“. Spolu s Barborou vycestujú do Grécka aj súrodenci Richterovci z Oravskej Lesnej. V kategórii sub-junior do 15 rokov vo váhovej kategórií do 70kg sa za stolíkom predstaví za oravská klub Natália, ktorá sa teší nie len na súťaž, ale aj samotnú krajinu. Na šampionát sa pripravovala súkromne aj so…
Celý článok

MÁJ V CROSS GYME 365 V ZNAMENÍ NOVINIEK!KASprof-security Bul team Orava

S mesiacom lásky prichádzajú do Cross gymu aj viaceré zmeny! Samozrejme z lásky k vám smiley

Stále sa snažíme posúvať vpred a inovovať naše fitko na základe vašich požiadaviek a uspokojiť tak čo najširšie spektrum našich klientov. (Nie ešte neponúkame pri vstupe zázračnú tabletku, po ktorej schudneš cheeky )

Naši pravidelní návštevníci si mohli všimnúť, že do vrchnej haly pribudli stroje americkej značky HAMMER STRENGHT  a trošku sme to tam poprehadzovali. Zároveň sa zachoval voľný priestor v centrálnej časti miestnosti, kde si môžeš stále kvalitne zamakať s vlastnou váhou, alebo si zostaviť svoj funkčný tréning. Naša vízia bola jednoznačná – vytvoriť na poschodí funkčnú halu pre klientov, ktorí si do Cross Gymu 365 prišli plnohodnotne zacvičiť individuálne. Teraz sa už fakt nemôžeš vyhovárať, že ti tam chýba nejaký stroj, maximálne tak motivácia :P Hala je pre našich návštevníkov otvorená NON STOP 24 hodín, 7 dní v týždni, 365 dní v roku.

SKUPINOVÉ TRÉNINGY V SPODNEJ HALE

Samozrejme, naše skupinové cvičenia nikde nezmizli wink Len sa pekne presunuli o poschodie nižšie do spodnej haly, kde je taktiež plná výbava pre Cross Fit, Kruhový tréning, Jumping, Thajský box, či Armwrestling. Ak sa ti lepšie cvičí v kolektíve a dokáže ťa to…
Celý článok

V CROSS GYME 365 NÁJDETE STROJE NAJVYŠŠEJ AMERICKEJ KVALITY!KASprof-security Bul team Orava

Ako ste si mohli všimnúť, do nášho fitka pribudli nové stroje  Kto pozná značku Hammer Strenght, vie že ide o posilňovacie stroje najvyššej kvality. Poďme sa na tento zázrak pozrieť bližšie! 

Posilňovacie stroje Hammer Strength sú najobľúbenejšie silové stroje na cvičenie na svete, bez srandy. HAMMER STRENGTH je biomechanicky najdokonalejším patentmi chráneným systémom. Neexistujú ďalšie "Hammre", pretože všetky ostatné sú kópie originálu, a kópie u nás nenájdete.

Kto vymyslel tieto špičkové stroje?

Líniu týchto posilňovacích strojov navrhol v roku 1989 Gary Jones s dôrazom na biomechaniku človeka tak, aby sa pohybovali rovnakým spôsobom ako je prirodzené pre ľudské telo. Vtedy ešte netušil, aký prevrat vo svete fitness spôsobí. Skutočne NUMERO UNO! Je to naozaj svetová jednotka! Špička vo fitness zariadeniach! Olympijskí medailisti. Svetoví šampióni v atletike. Armáda. Členovia športových klubov. Rekreanti. Obchodní cestujúci. Boli by ste prekvapení tým nespočetným množstvom ľudí, firiem a fitness centier, ktoré sa rozhodli pre Hammer Strength zariadenia ako súčasť svojho životného štýlu. Posilňovacie stroje značky HAMMER STRENGTH nájdete vo fitness centrách po celom svete, kluboch NBA, NFL, NHL, NBL, či vo vojenských výcvikových centrách.

Prečo Hammer Strenght?

Kombinácia zbiehavých a rozbiehavých pohybov, možnosť cvičiť každou rukou zvlášť, staticky aj dynamicky sú dôvody, prečo…
Celý článok

V Cross gyme 365 sa dvíhalo železo pre dobrú vec!KASprof-security Bul team Orava

Záver roka patril už tretiemu ročníku crossfitovej súťaže Battle of Cross Gym 365, ktorá si získala svojich stálych priaznivcov. Každý súťažiaci prišiel bojovať nie len za seba, ale zároveň všetci spolu s nami spojili sily a pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú.

Vianočné obdobie patrí nie len k uponáhľanej časti roka, ale je to aj čas, kedy sa každý na chvíľku ponorí do svojho vnútra a uvedomí si, za čo všetko je vďačný. Naháňať sa v obchode za darčekmi, jedlom, len aby všetkého bolo dosť. Niektoré rodiny však také šťastie nemajú a najkrajšie obdobie roka prežívajú v ťažkých chvíľach.

 

Nemilosrdný osud zasiahol rodinu pani Janky Loffayovej z Klina. Keď mala 33 rokov náhle ovdovela a zostala sama s tromi deťmi a nepoisteným úverom vo výške 70 000 €. Jej manžel zahynul pri ťažkej dopravnej nehode neďaleko Krakowa, kde bol na letisku odviezť ďalšieho rodinného príslušníka. Dnes má Janka 36 rokov a ich rodina sa nachádza vo vážnej finančnej tiesni.

 

Tento rok sa Cross gym 365 rozhodol venovať celý výťažok zo štartovného súťaže spolu s príspevkom od majiteľa gymu práve tejto rodine. Celá suma bola odovzdaná na ochutnávke vína vo Vavrečke, ktorá sa konala 27. decembra.


Celý článok

BODYFORMING - vyformuj si postavu!KASprof-security Bul team Orava

 

Nové cvičenie zamerané na formovanie postavy! Každý utorok a stredu o 17:00! 

BODYFORMING - je cvičenie je zamerané na tvarovanie a formovanie postavy. Prvá časť hodiny je zameraná na spaľovanie tukov a druhá časť hodiny je zameraná na posilňovanie veľkých aj malých svalových skupín. Pri posilňovaní sa používa vlastná váha tela, činky, lopty, tyče alebo posilňovacie gumy.

Napomáha odbúravaniu tukov, spevní vaše telo a postará sa o štíhlejšiu postavu. Priaznivo ovplyvňuje funkciu a štruktúru pohybového systému, zlepšuje funkčnosť dýchacieho a srdcovo-cievneho systému. Zároveň rozvíja koordinačné a kondičné schopnosti. Zaručene sa pri ňom odreagujete a odbúrate stres, preto je to aj vynikajúca forma relaxu.

Komplexné cvičenie, ktoré pomáha rovnomerne formovať a spevňovať postavu.
Určené všetkým bez rozdielu veku, váhy a pohybovej zručnosti!

Nájdete nás aj na Facebooku: BODYFORMING365

 


Celý článok

Úspešný štart sezóny oravského Bul TeamuKASprof-security Bul team Orava

 

Úvod športovej sezóny v KASprof Security Bul Teame bol naozaj veľkolepý! Zisk niekoľkých titulov zásluhou reprezentantov klubu a to len v jediný deň!

Sobota 13. októbra bola pre oravský klub poriadne náročná! V Rabči sa konalo v doobedňajších hodinách 1. kolo súťaže v pretláčaní rukou, kde svoju silu za stolíkom predviedli Stanislav Richter, jeho sestra Natália Richterová, Lukáš Majkút a Martin Grigerek.

 

Stanislav zbieral trofeje rad radom vo viacerých kategóriach. Medzi juniormi do 70kg zvíťazil na obe ruky, svoju naberajúcu silu si však chcel overiť aj pri mužoch do 65kg, kde len potvrdil svoje kvality a tešil sa zo zlata na ľavačku i pravačku.

Natália súťažila v kategórií junioriek nad 60kg. Tu sa jej osvedčila viac ľavá ruka, ktorou si vybojovala bronz, na pravú ruku obsadila konečné štvrté miesto. Mladá Lesňanka nechcela byť o nič horšia ako jej brat a tiež vyskúšala aj kategóriu žien, kde skončila na obidve ruky na druhom mieste.

Lukáš bol sa…
Celý článok

Výprava Bul Teamu Orava priniesla z bulharskej Sofie výborné výsledkyKASprof-security Bul team Orava

 V poradí už 28. ročník Majstrovstiev Európy v Armwrestligu sa konal v dňoch 26.5. - 3.6. 2018. Svoje zastúpenie tam mala aj štvorčlenný výprava z oravského klubu.

 

Najväčším očakávaním bola jednoznačne siláčka zo Žaškova Barbora Bajčiová. Minulý rok sa jej na šampionáte podarilo vybojovať zlato na pravú ruku, teraz si chcela domov priniesť dve zlaté medaily. Vďaka jej odhodlaniu sa to nakoniec aj podarilo. „Moja ľavačka je stále ta slabšia, ale dala som si cieľ, že aj na ňu chcem zabojovať a tak sa aj stalo“, vyjadrila svoju spokojnosť Barbora. Aj keď sa teší z double výhry, nie všetky súperky boli ľahký oriešok. „Najviac ma potrápila ruská pretekárka Milena Doguzova. Vo finále na pravú ruku som šla bez prehry. Prehrala som prvý zápas na fauly, čo ma dosť zarazilo. Druhý zápas som si dávala väčší pozor a vďaka podpore trénera som vyhrala“, dodala Bajčiová, ktorá potvrdila svoje kvality v kategórií U 18, 70+kg. Najbližšie ju čaká ďalšia súťaž a to Dobrovodská 21tka.
Táto súťaž má bohaté zastúpenie aj z iných krajín. Tento rok pricestujú kolegovia z Turecka, Rumunska, Talianska, Česka,…
Celý článok

VÝPRAVA BUL TEAMU MIERI NA EURÓPSKY ŠAMPIONÁTKASprof-security Bul team Orava

Už koncom týždňa vycestuje výprava KASprof Security bul team Orava na XXVIII. Majstrovstvá Európy v armwrestlingu, ktoré sa konajú 26.5.-3.6.2018 v Bulharskej Sofii.

Za stolom sa predstavia traja reprezentanti klubu, ktorí posledné voľné chvíle trávili tréningami v Cross Gyme 365 pod vedením Petra Kasana. Súrodenecké duo Stanislav a Natália Richterovcov čaká na šampionáte premiéra.


Stanislav sa predstaví v kategórií do 65kg a svoju prípravu vôbec nepodcenil. „Trénujem 4 x krát do týždňa silový tréning a jeden deň trénujeme za stolíkom. Cítim sa veľmi dobre, lebo mam výborných trénerov Petra Kasana a Lukáša Majkúta, ktorí ma pripravujú. Nemám žiadne očakávania, aj keby to nevyšlo, tak naberiem nové skúsenosti a budem sa snažiť byť lepší a posunúť sa ďalej“, povedal Stanislav, ktorý k armwrestlingu priviedol aj svoju sestru Natáliu. „Rozhodla som sa skúsiť to, začalo ma to tiež baviť a venujem sa tomu doteraz“. Nezvyčajný šport pre nežnejšie pohlavie a hneď cesta na Majtrovstvá Európy „Cítim sa dobre, no uvedomujem si, že je ešte stále čo zdokonaľovať na taktike a taktiež aj sile. Ale dám do toho maximum a budem sa snažiť podať čo najlepší výkon“, dodala len 14 ročná školáčka, ktorá bude štartovať v kategórií junioriek do 60kg.Celý článok

Chceš zmenu? Zver sa do rúk skutočnému odborníkovi!KASprof-security Bul team Orava

Od februára sa teší CROSS GYM 365 z nového prírastku do tímu. Tento krát ide o naozajstného odborníka. Zmenil život už mnohým ľuďom, pomohol im zdolať svoje vlastné prekážky, či prekážky na Majstrovstvách Slovenska, ktoré viedli k zlatej medaile.... viac sa dozviete v článku. Prestavujeme vám Mgr. Ivana Doroša, PhD. absolventa FTVŠ UK Bratislava, momentálne aj učiteľa Telesnej výchový na Gymnáziu  v Námestove.

 

 

Ivan začal so športom už na prvom stupni základnej školy, kde mali školské športové stredisko a venuje sa mu doteraz. Počas svojho pôsobenia dosiahol viaceré významné úspechy.

"Aj keď som sa najdlhšie venoval atletike, v ktorej som dosiahol najväčšie úspechy, baví ma šport ako taký. Hrával som tretiu ligu v basketbale, piatu a šiestu ligu vo futbale, či mestskú ligu vo volejbale. V atletike som reprezentoval Československo a po osamostatnení aj Slovensko. Medailových umiestnení mám z majstrovstiev obidvoch krajín za celú kariéru viac ako tridsať, a to v rôznych atletických disciplínach od desaťboja, cez skok do výšky až po behy na 110 m a 400m cez prekážky. S klubom Slávia UK Bratislava som dosiahol medailové úspechy na Európskych pohároch klubov a na konci kariéry som získal aj majstrovské tituly na Európskych hrách pracovníkov školstva.

Ako dlho sa venujete cvičeniu a trénerstvu? 

Pokiaľ ide o trénerstvo , venujem sa mu už od skončenia vysokej školy., Ako tréner…
Celý článok

Chceš zmenu? Zver sa do rúk skutočnému odborníkovi!KASprof-security Bul team Orava

Od februára sa teší CROSS GYM z nového prírastku do tímu. Tento krát ide o naozajstného odborníka. Zmenil život už mnohým ľuďom, pomohol im zdolať svoje vlastné prekážky, či prekážky na Majstrovstvách Slovenka, ktoré viedli k zlatej medaile.... viac sa dozviete v článku. Prestavujeme vám Mgr. Ivana Doroša, PhD. absolventa FTVŠ UK Bratislava, momentálne aj učiteľa Telesnej výchový na Gymnáziu  v Námestove.

 

 

Ivan začal so športom už na prvom stupni základnej školy, kde mali školské športové stredisko a venuje sa mu doteraz. Počas svojho pôsobenia dosiahol viaceré významné úspechy.

"Aj keď som sa najdlhšie venoval atletike, v ktorej som dosiahol najväčšie úspechy, baví ma šport ako taký. Hrával som tretiu ligu v basketbale, piatu a šiestu ligu vo futbale, či mestskú ligu vo volejbale. V atletike som reprezentoval Československo a po osamostatnení aj Slovensko. Medailových umiestnení mám z majstrovstiev obidvoch krajín za celú kariéru viac ako tridsať, a to v rôznych atletických disciplínach od desaťboja, cez skok do výšky až po behy na 110 m a 400m cez prekážky. S klubom Slávia UK Bratislava som dosiahol medailové úspechy na Európskych pohároch klubov a na konci kariéry som získal aj majstrovské tituly na Európskych hrách pracovníkov školstva.

Ako dlho sa venujete cvičeniu a trénerstvu? 

Pokiaľ ide o trénerstvo , venujem sa mu už od skončenia vysokej školy., Ako tréner som…
Celý článok

ZÁVEREČNÉ KOLO 7. ROČNÍKA KSL ZAMIEŠAL KARTY DO FINÁLOVÉHO SÚBOJA O OPASOKKASprof-security Bul team Orava

Po uplynulých dvoch kolách, ktoré sa konali na strednom a východnom Slovensku prišlo na rad západné Slovensko. Na záverečnom kole KASprof Security ligy išlo o veľa. Tu sa totiž rozhodlo, ktorí dvaja zápasníci sa nominujú na finálový súboj, kde zabojujú o titulový opasok KSL. 

V hexagone sa predstavili zápasníci v piatich váhových kategóriach. Vyraďovacie zápasy odštartovali v poobedňajších hodinách súčasne v Zmiešanom bojovom umení aj v armwrestlingu.

 

V kategórií do 65 kg sa predstavili stálice siedmeho ročníka KSL Goran Veskov (Laugarucio Combat Club Trenčín) a Kristián Seman (MMA Team Slovakia Michalovce), ktorý potreboval získať posledné body pre nomináciu. Napriem tomu, že v záverečnom súboji zvíťazil Goran Veskov, z predchádzajúcich kôl mal Seman dostatočný počet bodov pre postu do finále.

 

Zápasy v kategórií do 75kg priniesli zaujímave výsledky hneď od začiatku a poriadne zamiešali karty. V úvodnom dueli sa prestavil Tomáš Cigánik (Gladiators Team Partizánske), ktorý v súboji utrpel zranenie nohy a nemohol ďalej pokračovať v súťaži. Do finálových zápasov sa prebojovali reprezentanti klubu Wolf Pride Gym Žilina a ovládli prvé priečky tabuľky. Prvé miesto si vybojoval Ján Šuštiak, striebro Roman Mrenka a bronz putoval do rúk Vladislava Ondrušku.

 

Najviac borcov sa prestavilo v kategórií do 85kg. Tu…
Celý článok

V Novom roku prichádza CROSS GYM 365 s novinkou!KASprof-security Bul team Orava

Od  Nového roku sme si pre vás v CROSS GYME 365 pripravili ďalšiu skvelú novinku! POWER JOGA pod vedením certfikovanej inšruktorky Števky Sýkorovej vás zoberie do sveta relaxu a zdravého pohybu! 

Števka sa venuje cvičeniu už 12 rokov. Zo záľuby sa časom stala droga a dnes si bez cvičenie nevie svoj život predstaviť. "Najskôr to bol aerobic, zumba, taebo, ale to bolo len tak rekreačne 1-2x do týždňa. Až po pôrode dcéry pred piatimi rokmi ma šport uchvátil omnoho viac. Prvá motívácia bola zhodiť popôrodné kílá :D potom sa šport, ako to býva zvykom stane drogou. Veľmi ma to bavilo a bolo to pre mňa také vytrhnutie z bežného kolotoča maminy s dvomi deťmi. Zrelaxovala som sa pri tom a výsledky na tele ma utvrdzovali v tom, že to má zmysel.

Po pôrode som začala spinningom a crossfitom, oba ma veľmi bavili. Zúčastňovala som sa rôznych maratónov a súťaží, pretože som súťaživý typ a rada sa posúvam ďalej. Keďže sa pri crossfite dvíhajú aj väčšie záťaže v pomerne rýchlom tempe, človek nie vždy dbal na správne držanie tela, čo som časom pociťovala bolesťami krížov, ramien atď. Preto som hľadala iný druh športu, jednak kvoli tomuto a jednak kvoli zmene. Zaujala ma power joga.

Prečo…
Celý článok

BOJ O CROSS GYM 365 BOL BOJOM PRE ELKUKASprof-security Bul team Orava

V stredu 20. decembra sa konal v poradí druhý ročník súťaže pre začínajúcich a mierne pokročilých atlétov pod názvom Battle of Cross Gym 365. Zúčastnilo sa ho dokopy 21 pretekárov v kategóriách (muži, ženy, masters ženy 40+). Oproti minulému roku sa účasť zdvojnásobila, čomu určite pomohlo aj to, že tento rok sa niesol v znamení charitatívnej pomoci malej Elke z Vavrečky. 

Súťaže sa zúčastnili atléti z 3 gymov (Cross Gym 365 Námestovo, Unbroken Trstená a Maximus Dolný Kubín). „Pre atlétov som si pripravil 2 WODy, v ktorých sa preverili ich gymnastické, silové, kondičné schopnosti a samozrejme morálno-vôľové vlastnosti, keďže pri každom WOD-e sa išlo až na ,,krv,, . Pre mňa dobrá správa, že si moji zverenci bez akéhokoľvek nátlaku chceli otestovať svoju trénovanosť a zabojovali každý na hranici svojich schopností (aj keď po dokončení WOD-ov som počul že ,, ja ho zabijem ,, a iné vyhrážky, nakoniec sa dostavila vlna endorfínov a všetci boli radi, hrdí a vysmiaty ako lečo“, povedal s úsmevom tréner a iniciátor súťaže Vladimír Fojtík, ktorý v Cross Gyme pôsobí už druhý rok.

„Inak toto je vec ktorú mám na športe rád, ľudia možno niekedy s nevôľou, so strachom začínajú, ale už počas tréningu vidno uvoľnenie a maximálnu koncentráciu v tvári a po skončení úľavu a široký úsmev. To je to…
Celý článok

Úspech oravských armwrestlerov v BardejoveKASprof-security Bul team Orava

Pod jednou strechou sa 2. decembra uskutočnilo spoločne s KASprof Security ligou aj druhé kolo Slovenskej národnej ligy pretláčania, ktorej sa zúčastnili aj reprezentanti KASprof Security bul team Orava. Domov doniesli 6 zlatých 3 strieborné 1 bronzovú medailu!

Silné oravské ruky sa predstavili na východe Slovenska v plnej paráde. V kategórií muži do 70kg sa predstavil Stanislav Richter, ktorý plne zabodoval na svoju pravačku, na ľavú ruku sa mu darilo niečo menej a musela stačiť strieborná medaila.

Barbora Bajčiová opäť jednoznačne potvrdila svoje kvality, keď vo svojej kategórií nad 60kg zvíťazila na obe ruky a taktiež aj v kategórií žien. . "Štartovala som v kategórii juniorky a aj ženy 60kg+. Podarilo sa mi získať štyri zlaté medaily no so svojim výkonom nie som 100% spokojná. Spala som štarty čo sa na mne podpísalo, ale zabojovala som a nevzdala sa a napokon som porazila všetky súperky", vyjadrila sa Bajčiová. 

Lukáš Majkút si za stolom hravo poradil so súpermi na ľavú ruku a vybojoval si prvé miesto. S o niečo slabšou pravačkou skončil celkovo na treťom mieste.

V kategórií muži nad 100kg bodoval nováčik klubu Martin Grigerek, kde získal na obe ruky striborne medaily.

Bul Team Orava sa neustále rozrastá o ďalšie silné…
Celý článok

Na druhom kole KSL si to rozdali aj ženy!KASprof-security Bul team Orava

Sobota 2. decembra patrila pokračovaniu úspešného projektu spojenia MMA a Armwrestlingu. KASprof Security liga a Slovenská národná liga pretláčania rukou sa tento krát presunula na východ Slovenska do jedného z najstarších slovenských miest Bardejova. 

Dva unikátne športy sa stretli pod jednou strechou športovej haly Mier, kde športovci z celého Slovenska a dokonca aj z Poľska prišli zabojovať o cenné body. Po úspešnom vážení a lekárskej prehliadke sa mohla spustiť lavína zápasov v zmiešanom bojovom umení aj armwrestlingu.

Druhé kolo KSL priniesol zaujímavé duely na medzinárodnej úrovni a medzi povrazmi hexagonu sme po dlhej dobe mohli vidieť aj súboj nežnejšieho pohlavia. Zápasy trvali 2x2 minúty, v prípade nerozhodnosti bolo pridané extra kolo.

V kategórií do 65 kg bodovali borci z MMA Team Slovakia Michalovce pod vedením trénera Tibora Šimoniča. Zlato si odniesol Krisitán Seman a striebro Martin Varady. Bronzová medaila putovala do Laugaricio Combat Club Trenčín zásluhou Gorana Veskova.

Najviac obsadená bola hmotnostná kategória do 75 kg. Prvé miesto si vybojoval 22-ročný Marek Kvasnica z Laugaricio Comabt Club Trenčín, druhé miesto obsadil poľský zápasník Dawid Majdak z Forma Fitness Club a tretia priečka patrila Tomášovi Cigánikovi z Gladiators Team Partizánske.

 

Jozef Hýsek z Laugaricio Combat Club Trenčín si prišiel v…
Celý článok

OSLAVOVALO SA ŠTVRŤSTOROČIE AJ NAJVÄČŠIE ÚSPECHYKASprof-security Bul team Orava

 

Piatok 27. októbra sa niesol v znamení slávnostného vyhlasovania najlepších pretekárov armwrestlingu za rok 2017 pri príležitostí 25. výročia Slovenskej asociácie pretláčania rukou. Svojimi výkonmi sa blysli aj oravskí športovci.

Koliba v Oravskej Jasenici sa zaplavila talentovanými pretekármi, ktorí si prišli prebrať ocenenia za svoje úspechy v uplynulej sezóne. K vrcholovým športovcom sa zaradila Barbora Bajčiová z KASprof Security bul team Orava, ktorá si odniesla hneď tri prestížne plakety. Dostala sa do TOP 5 za najcennejšie kovy z Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta, druhé ocenenie si vyslúžila ako najúspešnejšia juniorka a zároveň sa stala aj objavom roka 2017. „Tento rok bol pre mňa veľmi úspešný a ešte neskončil, čaká ma ešte možno 1-2 súťaže v tomto roku. Som veľmi rada, že som sa dostala do TOP5, troška som to aj čakala, ale cenu objav roka vôbec nie. Myslela som si, že to vyhrá Peťo Čeleš, alebo "Barbi" Ajpejkova ale som veľmi rada. Super atmosféra so super ľuďmi, som rada že som súčasťou SAPR“ , povedala Bajčiová.

V kategórií telesne znevýhodnených športovcov reprezentoval Oravu Štefan Nevedel, ktorý sa premiérovo predstavil na Majstrovstvách Európy i sveta a hneď sa zaradil do TOP 5. Za bronz z Európskeho šampionátu si vyslúžil cennú…
Celý článok

Tréningy pre deti so sympatickou MajkouKASprof-security Bul team Orava

Majka Brňáková je sama mamčikou a od septembra sa stane prírastkom do našej Cross Gym rodiny. Na starosti bude mať najmenších s cieľom zaradiť aktívny pohyb medzi ich záľuby.

 

Tréningy budú prebiehať každý pondelok, stredu a piatok o 16:00, súčasne so silovo - vytrvalostným cvčením Cross Fit pre dospelých. V rovnakom čase si tak môžu zacvičiť rodičia, kým sa o ich ratolesti postára odborná pedagogička a trénerka. Tréningy KIDS sú určené pre deti vo veku od 6-12 rokov.

 

 

"Cieľom tréningov je u detí podporiť záujem o pohyb, budovať u nich pozitívny vzťah k športu a zamerať sa na rozvoj pohybových schopností a celkový fyzický rozvoj dieťaťa. Taktiež je našim cieľom viesť deti k správnemu držaniu tela a naučiť ich aktívne relaxovať a tým predchádzať stresovým situáciám s ktorými sa dennodenne stretávajú", povedala Majka, ktorá študovala na Pedagogickej a sociálnej akadémií, v Turčianskych Tepliciach. 

 

 

Pohybová aktivita je nevyhnutnou súčasťou zdravého vývinu detí, ku ktorému patrí aj správna životospráva s ktorou sa budú oboznamovať počas tréningov.

Tréningy pre deti budú pozostávať zo športových a pohybových aktivít, ktoré budú obsahovať prvky atletiky, gymnastiky či loptových hier. "Súčasťou tréningov budú aj krátke relaxačné a dychové cvičenia. Všetky aktivity budú prebiehať hravou formou, čím budú pre deti motivačné a zábavné". 

 

Tréningy budú pozostávať z troch častí:

Armwrestling opäť na scéne!KASprof-security Bul team Orava

Armwrestling opäť na scéne!

 

Cross Gym 365 sa stal nedávno sídlom Slovenskej asociácie pretláčania rukou, takže tento silový šport u nás nesmie chýbať! Počas leta sa tu konali sústredenia a príprava reprezentácie. Priestor vytvára ideálne podmienky pre nových silákov. Tréningy nebude viesť nikto iný ako niekoľkonásobný majster Slovenska, vicemajster sveta a držiteľ medzinárodných titulov Peter Kasan.

 

Šport tisícročia aj naďalej

 

Zmiešané bojové umenie, alebo MMA zostáva naďalej v harmonograme každý pondelok, stredu a piatok, akurát v novom čase od 19:00 hod. Členovia klubu sa momentálne pripravujú na siedme pokračovanie medzinárodnej MMA KASprof Security ligy, dvere sú však stále otvorené aj pre nováčikov.

 

Tím Cross Gymu 365 sa už nevie dočkať odštartovania novej sezóny a veríme, že aj vy ;)


Celý článok

CROSS Fit otvára opäť prípravný kurz „ON RAMP“. V rovnakom čase aj niečo pre najmenších!KASprof-security Bul team Orava

 

Veľkej obľube sa teší aj silovo vytrvalostné cvičenie Cross Fit. Na začiatku sezóny otvárame pre všetkých nových členov prípravný kurz „ON RAMP“. Pod vedením trénera Vladimíra Fojtíka, sa postupne zoznámite s cross fitom a jeho jednotlivými zložkami. Kurz bude prebiehať v rozsahu 8 hodín, kde sa budú preberať základy a technika najčastejšie využívaných cvikov pri crossfite.  „ON RAMP“ je zároveň podmienkou, aby sa sa záujemcovia mohli zúčastňovať skupinových tréningov.

Hodiny budú prebiehať každý pondelok, stredu a piatok o 16:00.

 

Tu by sme radi nadviazali na veľkú novinku a tou sú Tréningy KIDS, teda cvičenie pre našich najmenších! Budú prebiehať v rovnakom čase ako Cross Fit „ON RAMP“, takže je to výborné riešenie pre rodičov, ktorí chceli už dávno začať s cvičením, no nemali kde nechať svoje ratolesti. Vy môžete v pokoji pracovať na lepšej verzií samého seba a o vaše deti sa zatiaľ postará odborníčka a zároveň pedagogička na tréningu KIDS, kde sa príjemne zabavia, ale si i zašportujú. Je všeobecne známe, že v dnešnej dobe chýba deťom pohyb a pribúdajú problémy s obezitou i agresivitou. Veľa času trávia pri počítačoch, či tabletoch. Zaraďte svojmu dieťaťu aspoň hodinu aktívneho pohybu tri krát do týždňa, investujete tak do jeho zdravia.…
Celý článok

Už čoskoro začíname v CROSS GYME 365 novú sezónu!KASprof-security Bul team Orava

O tri týždne štartujeme v Cross Gyme 365 novú sezónu a naši klienti sa budú mať na čo tešiť!

 

Letné prázdniny sa pomaly ale iste chýlia ku koncu. Čas dovoleniek bude o pár dní nenávratne za nami, na druhej strane sa viacerí tešia na návrat do svojho pravidelného režimu. Tím Cross Gymu 365 však pracoval aj cez leto a pripravoval viaceré novinky, tak sa poďme postupne na ne pozrieť!

 

1. NOVINKA

Jumping, jumping a opäť jumping

Komu by sa ešte chcelo veriť, že tréningy zábavného cvičenia sa začínali na piatich trampolínkach? Dnes sa ledva zmestia do haly a hodiny sú neustále preplnené. Obrovský záujem o Jumping nás nesmierne teší, záľubu si v ňom našli starší aj mladší, ženy aj muži. Často krát sa však kvôli obmedzenému počtu trampolíniek a veľkému záujmu neušlo miesto každému záujemcovi. Práve tieto fakty nás inšpirovali k tomu, aby sme do tréningového rozvrhu pridali ďalšie hodiny. Jumping si tak môžete od septembra vychutnať každý pracovný deň o 17:00 a 18:00! Pre ranné vtáčatá naďalej ostávajú ranné hodiny v stredu o 6:30 a v piatok o 6:00 hod.

 


Celý článok

Bajčiová mieri na Majstrovstvá sveta!KASprof-security Bul team Orava

Mladé dievča zo Žaškova sa už takmer rok venuje netradičnému športu – armwrestlingu. Za tak krátky čas si na konto pripísala titul Majsterky Európy. V súčasnosti sa pripravuje na blížiace sa Majstrovstvá sveta 

Pretláčanie rukou nie je tipickým športom pre ženy :) Čo ťa priviedlo práve k armwrestlingu?

K pretláčaniu na priviedol môj telocvikár na strednej škole prof. Daniel Skála, ktorý sa ma spýtal či sa nechcem zúčastniť súťaže aj ja som šla.

 

Veľa ľudí pokladá armwrestling skôr za mužský šport, čo na to hovoríš ty?

Tak isto ako futbal, hokej, basketbal... hrajú muži ale aj ženy, tak prečo by sa nemohli pretláčať aj ženy. Ja som za :)

 

Čo ťa na tomto športe najviac baví a motivuje?

Kým som súťažila za školu tak som to brala že o nič nejde ale ako som sa dostala do klubu alebo slovenskej „repre“ tal to beriem ináč. V „repre“ sme už fajn partia a rozumieme si, srandujeme, zabávame sa. Na pretláčaní je najväčšou zvláštnosťou to, že je tam súhra sily, rozumu, dynamiky, výbušnosti...

 

 

Kedy si zistila že si v tomto fakt dobrá?

Že som dobrá som zistila na treťom kole SNLP 28.1.2017,…
Celý článok

ZÁVEREČNÁ PRÍPRAVA PRED MAJSTROVSTVAMI SVETA SPLNILA SVOJ CIEĽ!KASprof-security Bul team Orava

Tento víkend sa na Orave konalo reprezentačné sústredenie slovenských armwrestlerov, kde našli športovci skvelé podmienky na ladenie formy a utužovanie kolektívu pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Tie sa budú konať o mesiac v Budapešti, kam pocestujú aj Slováci s medailovými ambíciami.  

Sústredenie sa začalo vo štvrtok večer a prišli všetci športovci, ktorí mohli a chceli.

Už od piatkového rána ich čakal bohatý program. Hlavným a najväčším bonusom celého sústredenie bola prítomnosť dvadsaťnásobného majstra sveta Rustama Babayeva z Ukrajiny, ktorý pricestoval na pozvanie viceprezidenta Ľubomíra Jagnešáka. Je známe, že sú veľmi dobrý priatelia a aj vďaka tomu mohli slovenskí športovci dostať tie najlepšie informácie od toho najúspešnejšieho armwrestlera. „Na rannom tréningu vo Fitrmax Gyme sa s Rustamom riešili hlavne detaily jednotlivých technik na stolíku. Rustam trpezlivo vysvetľoval každému športovcovi, kde robí chyby a ukázal ako zlepšiť techniku, alebo akú techniku proti komu použiť“, povedal člen Výkonného výboru SAPR Gabriel Harčarik.

 

 

Z tréningu odchádzali športovci dobre namotivovaní. Po obede bol pre športovcov pripravený špeciálny program. „Mali sme možnosť nahliadnuť do vnútra Oravského múru, kde sa len tak hoci kto nedostane. Bol to skutočný zážitok! Aby sme si naplno užili krásu Oravskej priehrady tak sa všetci reprezentanti pobrali aj na plavbu po Oravskej priehrade a navštívili aj…
Celý článok

REPREZENTAČNÉ SÚSTREDENIE ARMWRESTLINGU S RUSTAMOM BABAYEVOMKASprof-security Bul team Orava

 

Slovenskí reprezentanti v armwrestlingu zavítajú tento víkend na Oravu, aby doladili svoju formu pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta. Dohliadať pritom na nich bude jedna z najväčších hviezd svetového armwrestlingu Rustam Babayev!

 

Vo štvrtok 27. júla sa zídu opäť najsilnejšie ruky Slovenska v našom regióne, tento krát ich čaká záverečná príprava pred 39. ročníkom Majstrovstiev sveta, ktoré sa budú konať v septembri v susednom Maďarsku. Reprezentantov čaká bohatý program a je sa naozaj na čo tešiť. Tréningy za stolom a silové testy sa budú konať v Cross Gyme 365, ktorý je zároveň novým sídlom Slovenskej asociácie pretláčania rukou. Vyhradený čas bude aj pre relax v aqua parku, či turistiku v prírode.

 

FOTO: Zľava: Viceprezident SAPR Ľubomír Jagnešák, hosť poľského armwrestlingu Tomasz Szewczyk a generálny manažér SAPR Peter Kasan

 

Najväčším prínosom je bezpochybne návšteva cteného hosťa Rustama Babayeva. Dvadsať násobný majster sveta z Ukrajiny bude na slovenských silákov dohliadať počas celého sústredenia. Tohto vynikajúceho armwrestlera netreba špeciálne predstavovať, pretože vďaka jeho neuveriteľnej sile a výnimočným výsledkom ho poznajú siloví športovci na celom svete

 

FOTO: Rustam Babayev

 

Som rád, že sa SAPR vracia do…
Celý článok

PETER KASAN: Chcem priniesť vždy niečo novéKASprof-security Bul team Orava

CROSS GYM 365 prešiel od začiatku sezóny viacerými zmenami. O tom ako sa fitko vyvíjalo a čo nové sa chystá, sme sa porozprávali s majiteľom Petrom Kasanom. 

Akú najväčšiu zmenu zažil CROSS GYM 365 počas uplynulej sezóny?

 

Najväčšou zmenou bolo rozšírenie o spodnú halu s novou klietkou pre MMA a zároveň vznikol nový priestor pre jumperky. Dokúpili sa trampolíny a Jumping sa stal u nás jedným z najpopulárnejších cvičení. Tým, že pribudla spodná hala sa stal CROSS GYM 365 najväčším fitness centrom v okrese Námestovo. Rekonštrukciou prešlo aj priľahlé parkovisko. Počas uplynulej sezóny sme sa snažili skvalitniť služby pre našich klientov aj čo sa týka tréningov. Pribudli ranné hodiny Jumpingu, či kruhové tréningy, ktoré si získali veľkú obľubu.

 

Na sociálnej sieti vyšli informácie o viacerých pripravovaných novinkách. Mohli by ste nám ich priblížiť? Na čo sa klienti CROSS GYM 365 môžu tešiť?

 

Určite plánujeme rozšírenie o nové stroje na cvičenie, ktoré budú slúžiť skôr pre nadšencov individuálnych tréningov, aby mohli kvalitne precvičiť celé svoje telo. Z tréningov pribudne rozšírenie o nové skupinové hodiny. Myslím, že potešíme hlavne rodičov, keďže pribudnú tréningy…
Celý článok

JUMPING s Kikou vrcholíKASprof-security Bul team Orava

Jumping zažil v Cross Gyme od začiatku sezóny poriadny boom! Trampolínky sa dokupovali jedna radosť a spokojných zákazníčiek neustále pribúdalo :) Ako hodnotí sezónu inštruktorka Kristína?

 

Sezónu Jumpingu hodnotím na výbornú, počas celej sezóny bola na hodinách jumpingu pozitívna nálada, neskutočná energia a radosť zo skákania, ako keby sme sa vrátili do detských čias. Síce začiatky boli ťažké pre každého z nás, čo sa tyká kondičky, spoznávanie sa, zvyknúť si na trampolínu, naučiť sa správnu techniku skákania, ale predsa neskôr sme to všetko zvládli a stali skvelou partiou. Jumping spája :) a kondička? Neskutočné aký progres spravili... a to nie len čo sa tyká kondičky, ale je jasné že aj tie kilečká šli dole.

 

Naše hodiny Jumpingu nie sú stereotypné, mení sa hudba, niektoré hodiny skáčeme viac, iné menej, šprintujeme, mávame hodiny Tabaty či kruhový tréning, na ktorých posilňujeme svalstvo.

 

Hodiny Jumpingu môžu byť aj takzvane šialene a také sme aj zažili, rôzne crazy party ako napríklad Karnevalová party, Pyžamová party, Master Class či rôzne farebené dni, na ktoré sa Jumpingaci pripravovali vždy zodpovedne a s radosťou. Je to úprimná radosť z pohybu či zábavného skákania na trampolíne v rytme energetickej hudby, ktorá spôsobuje že naše trička…
Celý článok

CROSS FIT UKONČIL SEZÓNU BRAVÚRNE!KASprof-security Bul team Orava

Prišiel koniec sezóny, vo fitku to zrazu stíchlo, žiadny poriadny rachot činiek... Cross Fit partia pod vedením trénera Vladka Fojtíka si dáva na leto pauzu.

 

Na leto si dávate od CROSS FITU menší oddých. Od septembra sa však urobilo kus práca, ako by si zhodnotil sezónu?

U mňa už tradične zaužívaný systém, od septembra do júna fungujeme spolu, väčšinou v sept., októbri pracujeme na nových veciach (cvikoch) zdokonaľujeme techniku, robíme skôr taký funkčný bodybuilding, kedy sa snažím pripraviť klientov psychicky, ale v tomto období hlavne fyzicky na záťaž, ktorú budú musieť zvládať pri crossfite tzn. Snažíme sa spevniť telo hlavne cvikmi nie veľmi dynamickými, ale skôr ide o kvalitu prevedenia pohybu, cielené zapojenie jednotlivých sval. Skupín, odstraňovanie svalových disbalancií. Od novembra už začíname fungovať intenzívnejšie a tréningy sa už viac podobajú cross fitu. V podstate celý ten 10 mesačný proces bol smerovaný na jeden cieľ = vytvoriť z každého klienta funkčného atléta s prihliadnutím na individuálne osobitosti a ciele každého z nich. S určitosťou viem povedať, že každý jeden z nich sa dostal do najlepšej funkčnej formy svojho života (niektorý, ktorí dodržiavali aj zásady správnej výživy aj vizuálnej formy). Posun od prvého tréningu je určite viditeľný, samozrejme každý má iné ciele, predpoklady atd., takže aj výkonnosť bola…
Celý článok

Trénovanie v leteKASprof-security Bul team Orava

A SÚ TU PRÁZDNINY! PRE VÄČŠINU Z NÁS JE TO ČAS ODDYCHU, DOVOLENIEK A ZÁBAVY... KTO BY UŽ LEN NA NIEKOĽKODŇOVOM FESTIVALE POMYSLEL, NA TRÉNING ČI ZÁSADY RACIONÁLNEJ VÝŽIVY? A PREDSA, NÁJDU SA MEDZI NAMI TAKÍ, KTORÍ BERÚ LETO AKO SKVELÚ PRÍLEŽITOSŤ DAŤ SI TRÉNING V PRÍRODE. AVŠAK, POČAS HORÚCICH DNÍ TREBA DBAŤ NA NIEKOĽKO PRAVIDIEL OUTDOOROVÝCH TRÉNINGOV.

1. Dodržuj pitný režim

Najlepšie urobíš ak dáš ruky preč od sladených a perlivých minerálok, ktoré zbytočne zaťažujú trávenie a zvyšujú tvoj energetický príjem. Cvičenie v teple zvyšuje aj našu telesnú teplotu. Naše telo má svoj vlastný regulačný mechanizmus, aby predchádzalo prehriatiu organizmu. A to je dôvod, prečo sa potíme. Ale tento prirodzený chladiaci systém sa môže pokaziť pokiaľ sme dlhodobo vystavený vysokým teplotám. Výsledkom takého procesu môže byť vyčerpanie z tepla-pocit, že nasledujúci krok bude tvoj posledný. Navyše hrozí riziko úpalu.

Aby si sa udržal chladným musíš piť dostatok vody. Vzhľadom k tomu , že naše telá sa skladajú z 50 až 60 % vody, je životne dôležité zachovať toto množstvo. Počas telesnej aktivity stratíme približne 2 až 3% z tohto objemu. Keďže tvoja strava športovca je pravdepodobne bohatá na ovocie a zeleninu, ktoré sú tiež bohaté na tekutinu, nemusíš sa prelievať vodou pred cvičením, no v priebehu cvičenia vypi každých 20 minút…
Celý článok

SEZÓNA EŠTE NEKONČÍ A CROSS GYM 365 UŽ PRIPRAVUJE ĎALŠIE NOVINKY!KASprof-security Bul team Orava

Ešte stále zostáva niekoľko dní, aby sme si vyformovali peknú postavu do plaviek. Cross Gym praská v švíkoch, čo nás naozaj teší, že s radosťou robíte niečo pre svoje zdravie a krásu.  

Nedávno ste si mohli všimnúť, že sme do rozvrhu pridali ranné hodiny s Veronikou, na ktorých sa môžete naštartovať do nového dňa pomocou kruhového tréningu. S prekvapením, na to, že človek je tvor lenivý a rád si pospí sa našlo veľa ranných vtáčat :) Výborne, len tak ďalej!

Cez leto príde čas oddychu, dovoleniek, ukazovanie našej odmakanej postavy v plavkách... no aj čas grilovačiek, zmrzliny, sladkého ničnerobenia, čo sa po lete opäť s radosťou uloží v našich partiách. Práve preto si už s naším tímom lámeme hlavičky, čím by sme zatraktívnili Cross Gym 365 a rozšírili tak pre vás služby.

Naše oči spozorovali, že do fitka častokrát chodia mamičky, ktoré nemajú kde nechať svoje ratolesti. A tak sa zrieknu svojho tréningu, pretože sa nemôžu venovať naplno cvičeniu a zároveň prizerať dieťatko, aby si medzi ťažkými činkami neublížilo. Preto vznikla myšlienka tréningov pre našich najmenších od 6 do 12 rokov, ktoré by sa konali tri krát do týždňa. Touto cestou by sme chceli zároveň osloviť…
Celý článok

SEZÓNA EŠTE NEKONČÍ A CROSS GYM 365 UŽ PRIPRAVUJE ĎALŠIE NOVINKY!KASprof-security Bul team Orava

Ešte stále zostáva niekoľko dní, aby sme si vyformovali peknú postavu do plaviek. Cross Gym praská v švíkoch, čo nás naozaj teší, že s radosťou robíte niečo pre svoje zdravie a krásu.  

Nedávno ste si mohli všimnúť, že sme do rozvrhu pridali ranné hodiny s Veronikou, na ktorých sa môžete naštartovať do nového dňa pomocou kruhového tréningu. S prekvapením, na to, že človek je tvor lenivý a rád si pospí sa našlo veľa ranných vtáčat :) Výborne, len tak ďalej!

Cez leto príde čas oddychu, dovoleniek, ukazovanie našej odmakanej postavy v plavkách... no aj čas grilovačiek, zmrzliny, sladkého ničnerobenia, čo sa po lete opäť s radosťou uloží v našich partiách. Práve preto si už s naším tímom lámeme hlavičky, čím by sme zatraktívnili Cross Gym 365 a rozšírili tak pre vás služby.

Naše oči spozorovali, že do fitka častokrát chodia mamičky, ktoré nemajú kde nechať svoje ratolesti. A tak sa zrieknu svojho tréningu, pretože sa nemôžu venovať naplno cvičeniu a zároveň prizerať dieťatko, aby si medzi ťažkými činkami neublížilo. Preto vznikla myšlienka tréningov pre našich najmenších od 6 do 12 rokov, ktoré by sa konali tri krát do týždňa. Touto cestou by sme chceli zároveň osloviť…
Celý článok

VAVREČKA SA STALA CENTROM ARMWRESTLINGUKASprof-security Bul team Orava

Vo Vavrečke sa stretli najsilnejšie ruky juniorov, aby zabojovali o titul Majstra Slovenska a nomináciu na blížiace sa Majstrovstvá Európy. Zároveň to bola premiéra v novom sídle Slovenskej Asociácie pretláčania rukou. 

Sobota 22. apríla patrila 23. Juniorským Majstrovstvám Slovenska do 18 a po prvý krát aj do 21 rokov. V Cross Gyme 365 sa za stoly postavilo vyše päťdesiat pretekárov z celej krajiny, aby zabojovali nie len o titul Majstra Slovenska, ale aj nomináciu na blížiace sa Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v susednom Poľsku. Organizačnú záštitu nad podujatím prebral generálny manažér SAPR Peter Kasan. „Pripravenosť niektorých pretekárov bola veľmi vysoká čo ma teší, určite by poniektorí zamiešali karty aj medzi seniormi. Z môjho pohľadu nám vyrastá silná generácia armwrestlerov“, vyjadril svoju spokojnosť. Z domácich pretekárov sa najlepšie darilo Barbore Bajčiovej, ktorá získala prvé miesto na pravačku i ľavačku v kategórií do 18 rokov nad 60kg. V kategórií do 21 rokov ukázal svoju silu Ján Gábor, ktorý si vybojoval prvé miesto na obe ruky v hmotnostnej kategórií do 70kg.

 

Napriek tomu, že pretláčanie rukou nepatrí medzi populárne športy, stále sa nájde dostatok mladých silákov, ktorý sa rozhodnú vydať cestou armwrestlera. „Nadšencov je dosť, ale budeme…
Celý článok

23. Juniorské MSR do 18 a do 21 rokov v armwrestlingu - VÝSLEDKYKASprof-security Bul team Orava

Prinášame vám výsledky z dnešných 23. Juniorských MSR do 18 a 21 rokov v armwrestlingu, ktoré sa konali v priestoroch KASprof Security Cross Gymu 365. Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným!

 

 

Men's Juniori 18 Right Hand 65 Kg

1. Chudík, Dávid 8 Pts.

2. Lukačovič, Adam 6 Pts.

3. Vaclavek, Kristian 4 Pts.

4. Zbranek, Karol 2 Pts.

5. Hôždala, Tobiáš 1 Pts.

 

Men's Juniori 18 Left Hand 80 Kg

1. Adamov, Adam 8 Pts.

2. Čeleš, Peter 6 Pts.

3. Dvorščák, Jozef 4 Pts.

4. Adamek, Matúš 2 Pts.

5. Zboroň, Peter 1 Pts.

 

Men's Juniori 18 Left Hand 80+ Kg

1. Hôždala, Martin 9 Pts.

2. Šoka, Dominik 7 Pts.

3. Andraško, Radovan 5 Pts.

4. Hnojcik , Stanislav 3 Pts.

5. Šoka, Denis 2 Pts.

6. Miškev, Sebastián 1 Pts.

 

Men's Juniori 18 Right Hand 70 Kg

1. Onderko, Marek 8…
Celý článok

Z NOCI BOJOV DVE VÝHRY PRE BUL TEAM ORAVAKASprof-security Bul team Orava

Siedme pokračovanie gala show NOC BOJOV 7 máme za sebou. Chlapci z KASprof Security bul Teamu sa poctivo pripravovali, dvojfázové tréningy, sparingy v susednom Poľsku a jediný cieľ – priniesť do klubu víťazstvo.

Večer odštartoval predzápasmi a v jednom z nich sa predstavil aj domáci borec Martin Bjaloň v kategórií do 78 kg. V ringu sa stretol s trenčianskym zápasníkom Michalom Krischom., ktorý do zápasu nastúpil odhodlane, no Bjaloň mu veľa príležitostí nedal. V druhom kole svojho súpera nekompromisne uškrtil na techniku pulled choke. „Je to gala večer, kde sa chce dostať mnoho kvalitných fighterov zo Slovenska či zahraničia a práve ja som dostal túto šancu“, vyjadril vďačnosť hlavnému organizátorovi Petrovi Kasanovi, ktorý mu povolil štart v úvode akcie.

Napriek škole a všetkým povinnostiam sa mladý Oravčan pripravoval najviac ako to šlo. „Veľkú zásluhu ma na to tréner Łukasz Mikłusiak, ktorý mi na tréningu venoval veľa času a pomáhal mi zbavovať sa chýb. Ďalej sú to moji kamaráti Peter a Juraj, ktorí mi dávali aj súkromné tréningy a najviac ma podporovali“. Martina okrem prípravy čakala aj tvrdá diéta, pretože sa do svojej váhovej kategórie musel zbaviť 7 kilogramov. „Samotný zápas bol z mojej strany dosť vyrovnaný, rozdali sme si par…
Celý článok

ORAVSKÝCH ZÁPASNÍKOV ČAKÁ KRST OHŇOMKASprof-security Bul team Orava

Dvojfázové tréningy, veľa nácvikov techniky, veľa potu a nekonečné hodiny strávené v gyme pod vedením poľského trénera Lukasza Miklusiaka, ktorý svojich zverencov vôbec nešetrí. Tak vyzerá príprava chlapcov z KASprof Security bul team Orava na siedme pokračovanie úspešnej gala show NOC BOJOV, ktorá sa bude konať 18. marca v Ružomberku. 

Už o niekoľko dní čáka zápasníkov MMA z oravského klubu veľké podujatie, na ktorom predvedú svoje schopnosti. Niektorí sa pripravujú na obhajobu titulového opasku, druhí veria, že tento krát skončí v ich rukách, iných čaká premiéra. Spolu sedem bojovníkov, ktorí trénovali celý rok, aby si odniesli víťazstvo z legendárnej akcie NOC BOJOV 7 – Game Over.

 

Samotnú akciu otvoria predzápasy amatérskych zápasníkov, kde svoj priestor dostane Martin Bjaloň, ktorý v klube trénuje vyše roka. Prezentoval sa aj na medzinárodnej KASprof Security lige v kategórií do 85kg, kde sa celkovo umiestnil na druhej priečke. Bude to jeho prvá príležitosť, kedy si bude môcť vychutnať jedinečnú atmosféru veľkej gala show.

 

KASprof Security Liga, ktorá sa konala v troch kolách vytriedila tých najlepších amatérskych zápasníkov. Medzi nimi nechýbal ani Juraj Ratičák, ktorému minulý rok v kategórií do 75kg ušiel opasok o vlások, no tento krát sa na to poriadne pripravil. V…
Celý článok

NÁBOR NOVÝCH ČLENOV!KASprof-security Bul team Orava

Pre všetkých milovníkov bojových športov a pre tých, čo chcú vyskúšať niečo nové začíname NÁBOR NOVÝCH ČLENOV! Príď do Fight Gymu 365 a pocíť ten adrenalín na vlastnej koži 

MMA (Mixed Martial Arts) sú zmiešaná bojové umenia, ktorá kombinujú prvky thajského boxu (muay thai), Sáva, taekwon-do, juda, grécko-rímskeho zápasu, brazílskeho jiu jitsu a ďalšie. MMA zahŕňa ako boj v postoji, tak zhadzovanie a boj na zemi.


Záujem o MMA sa rozrástol najmä v posledných dvoch desaťročí. Korene tohto športu ale môžeme hľadať už v 7. storočí pred naším letopočtom v Olympijských hrách v starovekom Grécku.

Tréningy MMA nie sú určené len pre bojovníkov, ktorí chcú zápasiť v klietke, ale aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť brániť, alebo si chcú len zlepšiť svoju fyzickú kondíciu.


 


Celý článok

JUMPING! ORIGINÁLNE CVIČENIE, VĎAKA KTORÉMU SCHUDNETE!KASprof-security Bul team Orava

Jumping vám zaručí dávku energie a zábavy, dokonca pri ňom strácate tuky.

Čo teda jumping je?

 

Keďže jump je z anglického slova skok, skočiť, správne predpokladáte, že pôjde o skákanie. Ide o cvičenie na trampolínach s priemerom 125 cm a s pripevneným madlom. Madlo je tyč,  o ktorú má cvičiaci opreté ruky pri niektorých cvikoch. Niekedy vám pomôže aj pri strate rovnováhy, keď sa cvičia cviky na balanc. Udržať rovnováhu na trampolíne je náročnejšie ako na pevnej zemi.

 

Môžete sa chytiť madla a pád určite nehrozí. Strieda sa pomalšia a rýchlejšia hudba, na ktorú skáčete podľa istej choreografie. Certifikovaná lektorka ukazuje a komentuje každý cvik.

 

Pomocou jumpingu posilňujete svaly, o ktorých ste si mysleli, že ich ani nemáte. Striedajú sa rýchle a pomalé skoky, šprinty, rôzne opakovania cvikov, pričom posilňujete brušné svaly, svaly na nohách a zadku. Cieľom nie je skočiť čo najvyššie, ale nohy sú tie, ktoré musia dupať všetkou silou.

 

Zábavnou formou strácate kilogramy spolu s ostatnými cvičiacimi, ale každý na svojej trampolíne. Niekedy sa netrafíte do rytmu, skočíte opačnou nohou alebo zdvihnete druhú ruku ako ostatní. Nič sa však nedeje, pretože ani neviete ako a dostávate sa do toho správneho tempa.

 

 

 

Vypotíte…
Celý článok

6. ročník KSL je za nami. Čo priniesol?KASprof-security Bul team Orava

Posledná januárová sobota patrila záverečnému kolu KASprof Security Ligy spoločne so Slovenskou národnou ligou pretláčania v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Týmto sa úspešne zakončila ďalšia etapa Medzinárodnej amatérskej MMA a Armwrestling ligy, ktorá na scéne pôsobí už šesť rokov a látku posúva každý raz o niečo vyššie.

 

KSL pôvodne začínala ako armwrestling liga až po čase sa pridalo aj zmiešané bojové umenie. To si po čase získalo svoju prevahu a dnes sa teší veľkej obľube. Šiesty ročník priniesol veľkú zmenu a to spoluprácu so Slovenskou národnou ligou pretláčania. Na jednom mieste si tak diváci mohli vychutnať tvrdé zápasy MMA a silné ruky z celého Slovenska. Je to veľká príležitosť hlavne pre začínajúcich zápasníkov a pretekárov kde môžu odštartovať svoju kariéru a dokonca získať aj finančnú odmenu.

KSL si v MMA nastavila minulý rok systém bodovania v troch kolách, po ktorých sa tí najlepší nominujú na gala show NOC BOJOV, kde súťažia o titulový opasok KSL Champion a peknú finančnú odmenu. Na siedmom pokračovaní podujatia NOC BOJOV s podtitulom Game Over, ktoré sa uskutoční 18. marca v Ružomberku budú minuloroční víťazi obhajovať svoj titul s postupujúcimi 6. ročníka KSL.

 

 

Tento rok sa do…
Celý článok

Záverečné kolo KASprof Security ligy má svojich víťazov!KASprof-security Bul team Orava

Šiesty ročník medzinárodnej amatérskej MMA ligy sa úspešne zakončil v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Spolu so Slovenskou národnou ligou pretláčania privítali vyše stovku športovcov z celého Slovenska a bolo sa naozaj na čo pozerať.

 

Vyraďovacie zápasy odštartovali v poobedňajších hodinách súčasne v Zmiešanom bojovom umení aj v armwrestlingu. Zápasníci MMA prišli do Bratislavy zabojovať o posledné cenné body a možnosť postúpiť na gala show Noc Bojov 7 – Game Over, ktorá sa bude konať 18. marca v Ružomberku. Práve tu ich čaká súboj o titulový opasok KSL Champion s minuloročnými víťazmi.

 

V kategórií do 65kg sa na úvod po dlhšej prestávke v ringu predstavil Dušan Rentka z domáceho KASprof Security bul team Orava v súboji so Žilinčanom Jánom Šibíkom z Wolf Pride Gym Žilina. Zápas sa niesol vo vyrovnanej réžií a o výsledku rozhodlo až extra kolo, kedy rozhodca zdvihol ruku s výhrou na body Dušanovi Rentkovi. Vo finále sa stretol s Leonardom Brussom z BJJ Michalovce a do zápasu už nastupoval istejšie čo mu po druhom kole prinieslo víťazstvo na body a stal sa víťazom kategórie 3. kola KSL.

 

Naozaj o veľa išlo v najpočetnejšej kategórií do 75kg. Orava a Košice bojovali o postup do…
Celý článok

JURAJ RATIČÁK: „Zbožňujem sa postaviť súperovi zoči voči“.KASprof-security Bul team Orava

Len 19-ročný mladík z oravskej obce Vavrečka sa venuje MMA už tri a pol roka. Zápasí za KASprof Security bul team Orava a za rok 2016 odbojoval pekných štrnásť zápasov podľa amatérskych pravidiel. Najbližšie ho čaká záverečné kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy, ktoré sa uskutoční 28. januára v Bratislave. Po ňom sa rozhodne, či zabojuje o titulový opasok KSL Champion na NOCI BOJOV 7 – Game over.

 

Verejnosť na Slovensku ešte stále pokladá Zmiešané bojové umenie za tvrdý šport. Prečo si sa práve ty rozhodol pre MMA?

„Ak mám pravdu povedať k tomuto športu ma skôr naviedol jeden známy, ja som naň ani ísť nechcel. Nakoniec ma prehovoril a po prvom tréningu som sa do tohto športu fakt zažral a začal ma baviť ako nič iné predtým“, spomína na svoje začiatky Juraj Ratičák. Minulý rok skončil strednú školu, po ktorej sa zamestnal. Mnoho ľudí skončí s pravidelnými tréningami práve kvôli pracovnej vyťaženosti.

 

Ako sa tebe darí skĺbiť prácu a tréningy?

„Vďaka Petrovi Kasanovi môžem robiť robotu, ktorá ma baví a popri tom sa venovať športu ktorý zbožňujem. Jemu patrí veľká zásluha za to, nebyť jeho tak by som sa tomu už asi nevenoval.

Jednoducho povedané robota ma v tomto vôbec neobmedzuje je to…
Celý článok

Prichádza záverečné kolo KSL a SNLP!KASprof-security Bul team Orava

Nový rok prináša so sebou aj posledné kolo 6. ročníka medzinárodnej amatérskej KASprof Security Ligy (MMA & Armwrestling) a Slovenskú národnú ligu pretláčania rukou. Veľké finále unikátneho projektu sa tentokrát odohrá 28. januára v hlavnom meste Slovenska.   

 

Po uplynulých dvoch kolách, ktoré sa konali na strednom a východnom Slovensku prichádza na rad západné Slovensko. V Bratislave za dverami Športovej haly Mladosť sa stretnú tí najlepší amatérski zápasníci MMA, ktorí zabojujú o posledné cenné body a pretekári s najsilnejšími rukami.

Teraz pôjde naozaj do tuhého. Posledné kolo KSL rozhodne, kto sa nominuje na gala show NOC BOJOV 7 a stretne sa v súboji o titulový opasok s minuloročným víťazom v danej váhovej kategórií. KSL má medzinárodný charakter, bojuje sa v troch kolách po ktorých sa sčítajú body, čo je jasnou zárukou toho, že do veľkého finále sa dostanú naozaj len tí najlepší.

V kategórií do 65kg, to vyzerá zaujímavo. Po 10 bodov má mladý poľský zápasník Mikolaj Polka a Viktor Pálfy z KAC Košice. O tom kto sa stretne vo finále s prvým držiteľom titulu KSL Champion Matejom Vondrom teda rozhodne záverečné kolo.

Najpočetnejšou kategóriu tento rok bola jednoznačne váhovka do 75kg. Momentálne sa na jej čele nachádza Juraj…
Celý článok

Prvá klietka na Orave! Krstil sa FIGHT GYM 365KASprof-security Bul team Orava

KASprof Security Cross Gym 365 oslavoval svoje prvé narodeniny. Pri tejto príležitosti dostali športovci a hlavne zápasníci MMA od majiteľa fitness centra naozaj veľkolepý darček – úplne novučičkú klietku na mieru.

Pred rokom Peter Kasan otváral Cross Gym 365 a vytvoril tak nové podmienky pre všetkých fanúšikov cvičenia, cross fitu, jumpingu, či MMA. Nové priestory sa poriadne ani neohriali a už k ním pribudol ďalší – Figh Gym 365.

„Za rok sa urobilo veľa práce a to vďaka perfektným ľuďom či už trénerom, rekreačným športovcom, alebo športovcom pre ktorých je tréning životný štýl. Tento projekt má zmysel a to ma veľmi teší... Ako dobre viete na Orave je MMA v plienkach, pred troma rokmi tu vznikol prvý klub a za tak krátky čas sme dokázali urobiť kus práce. Preto som sa rozhodol posunúť latku vyššie a vybudovať kvalitne podmienky pre najnáročnejších fighterov“, povedal Peter Kasan, ktorý spoločne s krstným otcom Ľubomírom Jagnešákom slávnostne prestrihli pásku na jedinečne navrhnutej klietke.

Nekrstilo sa však len šampanským, ale aj úvodnými zápasmi medzi domácimi borcami z KASprof Seurity bul teamu Orava a poľskými súpermi z MMAximus Myślenice. Všetci predviedli výborné výkony a víťazstvá zostali doma zásluhou Juraja Ratičáka a Petra Sifku.

Otvorenie Fight Gymu poctili…
Celý článok

Battle of Cross Gym 365 pozná svojich víťazovKASprof-security Bul team Orava

Prvé narodeniny Cross Gymu 365 sa oslávili tak, ako sa patrí. Rachot činiek, adrenalín a nakoniec radosť z podaného výkonu.

 

Nadšenci silovo-vytrvalostných športov sa stretli v piatok 16. decembra v priestoroch Cross Gymu 365, kde ich už čakalo stanovisko pripravené pre zmeranie ich sily a vytrvalosti.

Do súťaže sa zapojilo šesť mužov a štyri ženy, ktoré sa svojimi výkonmi vôbec nenechali zahanbiť.

Súťaž prebiehala v duchu pravidiel a štandardov známych z CROSSFITU. Súťažiaci absolvovali jeden kvalifikačný WOD (workout) na základe ktorého potom dvaja najlepší muži a ženy postúpili do finále, kde si to rozdali face to face vo finálovom Battli.

V mužskej kategórií si svoje prvenstvo vybojoval najmladší domáci súťažiaci Mário Košút. „Konkurencia bola naozaj dobrá, chlapi poriadne makali. Bál som sa zhybov, ale tie mi dnes išli akosi dobre, väčší záber boli pre mňa drepy. Určite sa chcem cross fitu venovať aj naďalej, hlavne vyskúšať Cross Gym ligu“, povedal prvý víťaz Battle of Cross Gym 365, ktorý sa venuje cross fitu len dva mesiace. Na druhej priečne sa umiestnil Martin Štefánek z Liesku a na treťom Ľubo Lukáč, ktoý na svoj vek 53 rokov podáva úctyhodné výkony.

V plnej sile sa predviedlo aj nežnejšie pohlavie. Na najvyšší stupeň…
Celý článok

2. kolo KASprof Security Ligy ovládli Košice a OravaKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 3. decembra sa vo východoslovenskej obci Raslavice konalo 2. kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy a Slovenská národná liga pretláčania rukou.

Po premiérovom kole unikátneho projektu, ktoré sa konalo na jeseň v Rabči, sa jeho pokračovanie tento krát presunulo na východ Slovenska. KASprof Security liga tak po prvý krát vo svojej histórií vycestovala za hranice Oravy. V ringu sa predstavili amatérski zápasníci zo Slovenska aj susedného Poľska, ktorí bojovali o cenné body a postup na gala show Noc Bojov 7.

 

V kategórií do 65kg ovládli popredné miesta borci z východoslovenských klubov. Mladí začínajúci bojovníci predviedli veľmi pekné výkony a hneď na úvod súťaže vytvorili skvelú atmosféru. Do semifinále sa prebojoval len 17 ročný Leonardo Bruss z BJJ Michalovce, ktorý však nestačil na staršieho a skúsenejšieho Viktora Pálfyho z KAC Košice. Ten si svoje víťazstvo zaistil technikou armbar. V bodovej tabuľke to po druhom kole vyzerá zaujímavo, po 10 bodov z prvého kola KSL majú poľskí bratranci Pulkovci a teraz k nim pribudol Viktor Pálfy. Všetko sa teda rozhodne po treťom kole v Bratislave.

 

Najpočetnejšia kategória bola do 75kg, kde sa stretlo zastúpenie klubov zo západného,…
Celý článok

BATTLE OF CROSS GYM 365 – BOJ O CROSS GYM 365KASprof-security Bul team Orava

Tím Cross Gymu 365 pripravuje pri príležitosti svojich 1. narodenín súťaž pre všetkých fanúšikov a priaznivcov silovo-vytrvalostných športov, ktorá sa uskutoční 16. decembra v priestoroch Cross Gymu 365.

 

Čas nezadržateľne beží a o chvíľku to bude už rok, čo sa po prvý krát otvorili brány KASprof Security Cross Gymu 365 pre verejnosť.

Túto udalosť by sme chceli osláviť s vami a preto vás všetkých srdečne pozývame na silovo-vytrvalostnú súťaž s názvom „Boj o Cross Gym 365“ so začiatkom o 17:00 hod. Pozvaní sú všetci, ktorí sa chcú otestovať a siahnuť si na dno svojej fyzickej výkonnosti. Súťaž je určená pre bežných návštevníkov fitka a tomu bude prispôsobený aj výber cvikov a používaných hmotnosti.

Za uplynulá rok sa za strojmi, či na tréningoch MMA, Cross fitu, či Jumpingu vystriedalo mnoho nadšencov športu a urobil sa naozaj veľký kus práce. Naša expanzia však zďaleka nekončí! Naďalej chceme skvalitňovať služby, pripravujeme rozšírenie cvičebného priestoru pre bojové športy – Fight Gym, v spodnej hale. Keďže počet ľudí, ktorí denne navštívia Cross Gym 365 narastá, našim hlavným cieľom je uspokojiť ich potreby.

 

Sme radi, že za jediný rok sa nám podarilo…
Celý článok

KSL a SNLP pokračujú 2. kolom!KASprof-security Bul team Orava

Unikátne spojenie medzinárodnej KASprof Security ligy a Slovenskej ligy pretláčania zožalo po svojej premiére v Rabči úspech. Pokračovanie zaujímavého projektu sa tento krát presúva na východ Slovenska do obce Raslavice.

Spolupráca organizácie KSL a SAPR priniesla so sebou novinky, medzi ktoré patrí aj zmena miesta súťaže. Prvé kolo sa konalo v rámci stredného Slovenska v oravskej obci Rabča, druhé kolo sa presúva na východ Slovenska do malebnej obce Raslavice a záverečné kolo je naplánované do hlavného mesta krajiny. KSL tak po prvý krát vycestovala za hranice Oravy. „So spojením týchto dvoch súťaží sme prišli po prvý krát v septembri v Rabči a sme radi, že sa to u divákov ujalo. V KSL neustále pracujeme na novinkách a budeme v tom naďalej pokračovať“, prezradil organizátor Peter Kasan.

 

Ktorí bojovníci MMA sú po úvodnom kole na tom najlepšie?

Po prvom kole to majú najlepšie našliapnuté zápasníci z poľského klubu MMAximus a KASprof Security bul team Orava. Uvidíme slovensko – poľské duely na Noci Bojov 7 / Night of Fights 7?

 

V kategórií do 65kg sa na prvom mieste umiestnil Mikolaj Polka, ktorý si vo finálovom zápase priateľsky ťukol rukavicami so svojim bratrancom Janom Polkom. Tretiu priečku obsadil Rastislav Makeľ z MMA…
Celý článok

6. miesto pre Pavla Truchlika na Majstrovstvách svetaKASprof-security Bul team Orava

Od 1. do 10. októbra prebiehal v Bulharsku šampionát v pretláčaní rukou. Za stolom sa prezentovalo 52  krajín a viac ako 1200 pretekárov. Medzi slovenskou reprezentáciou sa nachádzal aj člen KASprof Security bul teamu Pavol Truchlik, ktorý mal na šampionáte svoju premiéru.

Mladý pretekár posledný krát nastúpil v kategórií juniorov (do 18 rokov) do hmotnosti 65kg. Samotnému šampionátu však prebiehala tvrdá a poctivá príprava. „Zameriaval som s predovšetkým na silu a dynamiku. Na súťaži som sa cítil veľmi dobre a atmosféra bola vynikajúca“, opisuje svoje pocity Pavol Truchlik.

Prvý deň súťažil na ľavú ruku, kde obsadil desiate miesto. Druhý deň nevychádzal celkom podľa predstáv. Celkovo sa umiestnil na šiestom mieste, ktoré je bodované a vyrovnal tak svoje umiestnenie z Európy. „S výsledkom som spokojný, mohlo to byť síce lepšie, ale zobral som si aspoň veľa skúseností“, dodal Truchlík.

 

Hneď po návrate domov pokračoval pretekár v tréningoch a pripravuje sa na slovenské súťaže. Na budúci rok už prestúpi do kategórie ku svojim starším kolegom do 21 rokov.

 


Celý článok

Odštartovalo 1. kolo KASprof Security Ligy!KASprof-security Bul team Orava

 

V sobotu 24. septembra patrila Športová hala v Rabči zmiešanému bojovému umeniu a armwrestlingu. Po prvý krát sa medzinárodná liga amatérskych zápasníkov spojila s 1. Slovenskou ligou pretláčania rukou.

 

 

Od rána prichádzali do obce športovci z celého Slovenska, ale aj zo susedného Poľska. Po absolvovaní lekárskej prehliadky a oficiálnom vážení prišli na rad vyraďovacie zápasy.

 

Do úvodného kola sa zapojilo 21 bojovníkov v MMA. Prvý zápas sa odohral v kategórií do 65kg medzi Rastislavom Makeľom (MMA Michalovce) a Janom Polkom (MMA Maximus). Súboj sa skončil už v prvom kole TKO pre slovenského borca. Voľný los získal Mikolaj Polka, ktorý sa vo finále stretol so svojim bratrancom a tak zápas diplomaticky ukončili po prvo ťuknutí rukavíc.

 

Najviac obsadená bola kategória do 75kg. V piatich vyraďovacích zápasoch postúpili do ďalšieho kola dvaja reprezentanti KASprof Security bul tam Orava, Juraj Ratičák a Tomáš Šimjak, ktorý mal v hexagone svoju premiéru. Prebojoval sa až do finále, kde však už nestačil na poľského súpera Filipa Sosku (MMA Maximus) a obsadil tak konečné druhé miesto.

 

V kategórií do 85kg sa stretlo osem zápasníkov. Po prvý krát sa do ringu postavil Martin Bjaloň (KASprof Security bul team Orava), ktorý zdolal Kristiána…
Celý článok

NAJSILNEJŠIE RUKY ZO SLOVENSKA A POĽSKA SA STRETLI V CROSS GYME 365KASprof-security Bul team Orava

 

Dvere KASprof Security Cross Gymu 365 sa v sobotu 27. augusta otvorili pre športovcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na blížiacich sa Majstrovstvách sveta v pretláčaní rukou

 

Okrem dvadsiatich ôsmych reprezentačných pretekárov prišli aj hostia zo susedného Poľska, na ktorých bolo už na prvých pohľad badateľné, že sú vo vynikajúcej forme. Spolu päťdesiatka silákov začala sústredenie tréningmi, nad ktorými držali odborný dozor reprezentačný tréner juniorov Gabriel Harčarik a reprezentačný tréner seniorov Tomáš Kiss.

 

Nechýbal ani prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Ján Germánus, ktorý si to s viacerými reprezentantmi vyskúšal za stolom, viceprezident Ľubomír Jagnešák a generálny manažér Peter Kasan, ktorý bol zároveň čestným hostiteľom sústredenia:„Som milo prekvapený z účasti slovenských, ale aj poľských reprezentantov. Priestory fitness centra boli maximálne zaplnené, každý armwrestler si prišiel na svoje a mohol si odskúšať kde sa fyzicky nachádza.“

Ľubomír Jagnešák si preveril taktiež svoje schopnosti s repzrezentantmi.  "Sústredenie dopadlo nad moje, ale aj nad očkavánia trénerov, ako aj samotných športovcov zo Slovenska a Poľska. Úroveň športovcov je veľmi kvalitná. Z nášho kádra sú najlepšie pripravené ženy a juniori. Konečne máme veľmi kvalitne obsadenú kategóriu masters a grand masters. Som veľmi zvedaví, koľko medailí tento krát zožneme na šampionáte", neskrýval spokojnosť s prípravou…
Celý článok

Skočte si do krásy!KASprof-security Bul team Orava

Od septembra sa naplno rozbieha v Cross Gyme 365 moderné cvičenie na trampolínkach – Jumping. Pod vedením skúsenej trénerky Kristíny Jančovej sa stane hodina zábavou a vy si zlepšíte fyzickú i psychickú kondíciu.

 

Mladá Námestovčanka sa začala venovať aktívnejšie cvičeniu už od základnej školy. Najviac jej učaroval volejbal, v ktorom pokračovala aj naďalej a dokonca hrala za prvú ligu v Tvrdošíne. Postupne začala tráviť čoraz viac času vo fitness centre. „Keď som začala cvičiť chcela som vedieť o tom viac a viac, ako telo funguje, ako sa správne cvičí“, povedala Kristína, ktorá sa nakoniec rozhodla venovať svojmu koníčku profesionálne a rozhodla sa pre dráhu trénerky. „Chcela som svoje poznatky rozširovať a pomáhať aj iným, aby správne fungovali a samozrejme aj ich telo“.

 

V súčasnosti sa venuje modernému zábavnému cvičeniu na trampolínkach. Podľa novej trénerky jumpingu v Cross Gyme 365 je základom nebáť sa navštíviť fitness centrum a kontaktovať trénera, ktorá vám ochotne vo všetkom poradí. „Jumping je originálne a zábavne cvičenie pre každého pri skvelej hudbe a atmosfére . Pri Jumpingu formuje telo každý jeden z nás. Práve pri Jumpingu sa môžete vyskákať zo zlej nálady do skvelej . Podporuje relaxáciu , koordináciu , stabilitu tela".

Odporučila by som ho preto,…
Celý článok

Reprezentačné sústredenie armwrestlerov na OraveKASprof-security Bul team Orava

Už túto sobotu 27. augusta zavítajú do Vavrečky tí najlepší siláci z celého Slovenska. Čaká ich totiž užšia nominácia na blížiace sa Majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou.

 

Tohtoročný šampionát je naplánovaný na 1.-.10. októbra v Bulharsku a reprezentovať našu krajinu môžu len tí najlepší. Pomôcť pri výbere má Reprezentačné sústredenie, na ktorom si pretekári budú môcť zmerať sily aj s poľskými armwrestlermi z klubu MCKiS TYTAN Jaworzno. „Nie je to po prvý krát, čo sa stretne Slovensko-Poľská zostava. Vďaka našim dobrým vzťahom organizujeme často spoločné tréningy. Myslím, že výhody sú obojstranné, veľa rôznych štýlov, výmena skúseností a techniky prináša lepší štart pretekárov“, povedal predseda klubu a niekoľkonásobný majster Poľska Tomasz Szewczyk, ktorý je blízkym priateľom oravských šampiónov Petra Kasana a Ľubomíra Jagnešáka. V pozícií na nových funkciách v Slovenskej asociácií pretláčania rukou (SAPR) prinášajú svojimi aktivitami nový vietor do slovenského armwrestlingu od samého začiatku. Obaja sa taktiež zúčastnia užšieho nominačného výberu a budú motivovať svojich následníkov.

„Do Vavrečky prídu najlepší armwrestleri zo Slovenska. Na základe aktuálnej výkonnosti reprezentační tréneri rozhodnú o nominácií na Majstrovstvá sveta. Myslím si, že účasť bude veľmi vysoká, čakáme okolo 60 pretekárov. Mám však menšie obavy, ktoré sa dúfam nenaplnia... Vždy sme my slovenskí amrwrestleri…
Celý článok

KSL motivuje začínajúcich zápasníkovKASprof-security Bul team Orava

Šimon trénuje zmiešané bojové umenie len krátko, no napriek tomu mu nechýba odvaha a odhodlanie. Práve preto sa rozhodol nastúpiť do ringu na 6. pokračovaní medzinárodnej KASprof Security Ligy. 

 

Už počas strednej školy sa mu páčili ázijské bojové umenia ako Taekwondo, či Karate. „Vzhľadom na široké spektrum mojich koníčkov to z časového hľadiska nebolo možné, aby som vykonával takýto šport, pretože si to vyžaduje množstvo času ale aj finančných prostriedkov, ktoré som vtedy nemal“, prezradil mladý športovec, ktorý aj napriek vtedajšej túžbe neskúsil svet bojových umení.

Počas štúdia na vysokej škole sa však spoznal s ľudmi, vďaka ktorým ho svet MMA úplne pohltil. Sedavé zamestnanie, zlá kondícia ho len uistili v tom, že je na čase niečo s tým urobiť. Od začiatku roka začal trénovať MMA v miestnom KASprof Security Gyme 365. Po trištvrte roku prišlo odhodlanie prihlásiť sa na KSL, ktorá je ideálnou súťažou pre začínajúcich zápasníkov. „Nemám žiadne očakávania. Podľa môjho názoru každý jeden zápasník, ktorý sa postaví do ringu medzi povrazy je šampión a zaslúži si obrovský rešpekt“, dodal Šimon, ktorého čaká koncom septembra premiérový zápas.

Pre začínajúceho zápasníka to nie je len chvíľková záležitosť „Mojim cieľom v MMA je určite aj naďalej…
Celý článok

René Exel z MMA Psycho Team Košice: Vďaka KSL naši borci napredujúKASprof-security Bul team Orava

René Exel so svojim tímom zavítal na KASprof Security ligu po prvý krát minulý rok. Z východu Slovenska cestovali niekoľkokrát na Oravu, aby sa nominovali na finále KSL a zabojovali o opasok. V marci sa už tešili z titulu zásluhou zápasníka Gabriela Töröka.

 

Jedným z dôvodov založenia OZ Športový klub zmiešaných bojových umení MMA Psycho Team Košice a Shotokan karate Košice - Barca, bolo stiahnuť deti a mládež z ulíc a od počítačov, ukázať im, že existujú aj zmysluplnejšie formy zábavy a že svoju prebytočnú energiu môžu zo seba vydať inde, nie len v nočných uliciach. "V podstate tak trochu išlo aj o opätovný zrod Fénixa, pretože Psycho team tu už nejaký ten rok bol a pôsobil na domácej MMA scéne, no nedostatok zápasiaceho ,,materiálu,, v klube spôsobil útlm. Spojili sme sily a spolu s Martinom ,,Psycho,, Božíkom sme Fénixa priviedli k životu v podobe nášho klubu. Podarilo sa nám vytvoriť celkom slušnú základňu a začali sme súťažiť nie len doma, ale aj v zahraničí. No stále nám chýbalo niečo, kde by sme mladých fighterov, bažiacich po porovnávaní sa so svojimi vrstovníkmi, mohli tak povediac ,,vypustiť z reťaze“," prezradil predseda klubu René Exel.

Práve v tom čase prišlo oslovenie zo…
Celý článok

OD JESENE S NOVÝM TRÉNEROM CROSSFITUKASprof-security Bul team Orava

Športu sa venuje celý život. Vyštudoval odbor telesnej výchovy a trénerstva, svoje skúseností odovzdáva ďalej žiakom gymnázia a bol prvým človekom na Hornej Orave, ktorý sa začal venovať Crossfitu a vychovávať nových úspešných športovcov. V rozhovore s novým trénerom Crossfitu Vladimírom Fotjíkom sa dozviete všetko nie len o ňom, ale i o samotnom Crossfite.

Ako dlho sa venujete Crossfitu? Prečo ste sa rozhodli práve pre tento druh cvičenia? Čím vás zaujal?

Crossfitu sa venujem 3,5 roka. Prečo crossfit? Pretože ponúka neskutočné množstvo možností trénovania, človek ktorý robí crossfit nebude nikdy dokonalý(vždy bude mať nejakú slabinu, na ktorej musí pracovať, či už vytrvalosť, sila, gymnastické zručnosti...a to je veľká výzva, dostať sa čo najďalej vo svojej dokonalosti a funkčnosti). Práve toto ma zaujalo na crossfite, tá rozmanitosť a vždy niečo nové.

 

Čo všetko ste dosiahli v tomto športe? Organizujete aj súťaže?

Čo sa mojich úspechov týka, ja sa venujem hlavne trénovaniu ľudí a ich príprave na súťaže + ľudom ktorí chcú byť fit a trénujú len pre seba, v minulosti som sa 2x zúčastnil najtvrdšej silovo-vytrvalostnej súťaže na SR OCEĽOVÝ MEDVEĎ v Detve, kde pri účasti 60 a viac pretekárov zo SR, ČR a PL som končil vždy niekde v prvej polovici štartovného poľa. (pri tejto súťaži je víťaz už…
Celý článok

6. ROČNÍK MEDZINÁRODNEJ KASPROF SECURITY LIGY PRICHÁDZA S NOVINKAMI!KASprof-security Bul team Orava

V septembri sa začne písať už šieste pokračovanie úspešnej medzinárodnej ligy KSL, ktorá predstavuje spojenie zmiešaného bojového umenia a armwrestlingu.

Za organizáciou takéhoto podujatia stojí veľa práce, času, odhodlania, ale hlavne lásky k športu hlavného organizátora Petra Kasana. „Aj ja som začínal ako športovec na oravských súťažiach, pre mňa je to určitá forma zadosťučinenia. Chcem vytvárať podmienky pre športovcov, aby mali kde začať a odštartovať svoju športovú kariéru“. O tom, že to veštko má zmysel svedčia aj výsledky jeho zverencov, ktorí nosia medaily z európskych či svetových súťaží a ich mená sa stávajú čoraz zvučnejšími.

 

Prvé ročníky KSL boli zamerané výsadne na armwrestling, dnes je v popredí šport tisíročia – MMA. „Armwrestlingová liga dosahovala na začiatku výbornú úroveň, ale po pripojení zmiešaného bojového umenia do súťaže sa začalo pretláčanie rukou posúvať do úzadia. Vychovali sme tu viacero kvalitných zápasníkov, ktorí sa dostali do povedomia verejnosti a získali si svoje stále publikum, ktoré z roka na rok stále rastie. Armwrestling trochu zastagnoval, čo bolo spojené so zlou politikou na Slovenskej scéne pretláčania rukou, teraz sa však situácia zmenila a verím, že si opäť získa svoje pevné postavenie“, povedal Peter Kasan, ktorý sa stal súčasťou novozvoleného výkonného výboru SAPR.

 

Oproti minulému…
Celý článok

ORAVSKÍ ARMWRESTLERI P. KASAN A Ľ. JAGNEŠÁK MIERIA DO SLOVENSKEJ ASOCIÁCIE PRETLÁČANIA RUKOUKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 25. júna sa v Hermanovciach nad Topľou konali 24. Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, na ktoré zavítali aj úspešní oravskí armwrestleri Peter Kasan a Ľubomír Jagnešák. Tentokrát však neprišli bojovať o medaily.

 

Po nedávnej rezignácií členov výkonného výboru a prezidenta Slovenskej Asociácie pretláčania rukou bolo potrebné dosadiť na voľné pozície nových členov. Pred samotným šampionátom si delegáti klubov volili členov do VV, v ktorých sa presadili Ján Germánus, Jozef Rozbora, Gabriel Harčarik a medzi nimi aj dvaja úspešní športovci a reprezentanti z Oravy, Peter Kasan a Ľubomír Jagnešák.

„Na súťaž som cestoval ako tréner môjho zverenca Dávida Truchlika, ktorý je delegátom klubu a zastupoval ho aj na mimoriadnej konferencii. Prvým bodom zasadnutia bolo opätovné prijatie mňa a Ľuba Jagnešáka do asociácie, čo prebehlo úspešne a na základe toho nás prizvali aj na konferenciu, kde to začalo naberať nový smer“, prezradil Peter Kasan. Nový výkonný výbor si následne volil svojho prezidenta. „Slovenská asociácia pretláčania rukou potrebuje zmenu a nové vedenie a tento názor som si zastával už dávno. Mal by to byť skúsený človek, ktorý si prešiel od základu svoju športovú kariéru, od juniorov, cez pekné výsledky seniorských reprezentácií“. Jedným takým je nepochybne Ján Germánus, ktorý získal najviac…
Celý článok

ÚSPEŠNÁ SEZÓNA PRE BUL TEAM ORAVAKASprof-security Bul team Orava

Oravský klub zakončil sezónu 2015/2016 kvalitným výkonom zmiešaného bojového umenia na prestížnej poľskej lige ALMMA a dvoma medailami na MSR Seniorov v pretláčaní rukou, čo bolo skvelou reprezentáciou klubu i Slovenska. 

K ukončeniu patrilo aj spoločné posedenie členov klubu, kde prezident Peter Kasan zhodnotil uplynulé obdobie a priblížil plány novej sezóny. Najlepšou bilanciou vynikal zápasník ťažkej váhovej kategórie Jozef Krššák, ktorý sa po prvý krát postavil do ringu v septembri a na konte má už 10 zápasov a len jednu prehru. Úspech zožal na PCF 13, poľskej lige ALMMA, ale hlavne sa stal celkovým víťazom KSL a zvíťazil v boji o opasok. Podobne sa darilo aj Petrovi Sifkovi, ktorý sa stal absolútnym víťazom KSL v kategórií do 80kg. Inkasoval len dve prehry, so skúseným Poliakom Sebastianom Porebskim, ktorý bol nakoniec z ligy diskvalifikovaný. V ľahkej váhovej kategórií reprezentoval klub Dušan Rentka, ktorý porazil svojich súperov na všetkých troch kolách KSL, v súboji o opasok, ani na galavečeroch a ALMMA sa mu však nedarilo. Martin Martančík si počas sezóny pripísal na konto 5 zápasov, z toho 3 výhry a 2 prehry. Jeho najväčším úspechom bolo víťazstvo na ALMMA, no aj ostatné súboje mu priniesli veľa nových skúseností. Poľský…
Celý článok

Zlato a striebro pre klub z 24. Majstrovstiev Slovenska v ArmwrestlinguKASprof-security Bul team Orava

Ďalší skvelý úspech pre náš klub zaznamenali armwrestleri. 25. júna hostili Hermanovce Nad Topľou elitu slovenského ARMWRESTLINGU

24. Majstrovstvá Slovenska seniorov prinieslo veľa prekvapení. Náš klub reprezentovali dvaja borci. V kateórií do 85kg ľavou rukou jednoznačným spôsobom bez prehry zvíťazil David Truchlik a vybojoval si tak svoj prvý titul v tejto kategórií. V kategórií do 95kg urobil skvelý výsledok Peter Gonščak, keď obsadil na ľavú aj pravú ruku druhe miesto. 

Krásny záver sezóny chalani gratulujeme!!!
 


Celý článok

Úspech Bul teamu Orava na ALMMAKASprof-security Bul team Orava

Tak tomuto sa hovorí zakončenie sezóny ako sa patrí! KASprof Security bul team Orava obsadil víťazné miesta v ťažkej váhe na najprestížnejšej poľskej lige ALMMA!

Dnes bulici oficiálne ukončili sezónu jar  2016 na jednej z najťažších líg v poľskom Krakowe ALMMA 113...na tejto lige sa zúčastnilo viac ako 100 športovcov z celého Poľska...Náš klub reprezentovalo 5 športovcov, ako prvý nastúpil Juraj Ratičák v kategórií do 70kg. Juraj urobil kus práce, no na víťazstvo to nestačilo a prehral na body. Druhý do klietky vstúpil Dušan Rentka v kategórii do 61kg. Dušan dominoval celý zapas,rozhodcovia však videli remízu a nasledovalo extra kolo, kde Dušanovi došla kondička a prehral na body. Ďalej nasledoval junior Ondrej Valčičak, pre ktorého to bol len druhý zápas v kariére, no bohužiaľ natrafil na skúseného a fyzicky silnejšieho súpera a v prvom kole prehral na škrtenie. V najťažšej a najsilnejšej kategórii sa predstavili naši dvaja ťažkotonažnici Jozef Krššak a Martin Martančik. Jozef urobil pekne dva zápasy a prebojoval sa do finále. Martin Martančik šiel druhou stranou pavúka a taktiež dal do zápasu srdce a v extra kole porazil o 30kg ťažšieho súpera a prebojoval sa do finále. Chalani obsadili v najťažšej kategórií prvé dve miesta v poradí 1. Martančik, 2. Krššák…
Celý článok

Rozhovor s najmladším členom KASprof Security bul team OravaKASprof-security Bul team Orava

Zmiešané bojové umenie čoraz viac láka oravskú mládež. Ku KASProf Security bul teamu Orava sa pred časom pridal aj šestnásťročný Ondrej, ktorý má za sebou prvý zápas a onedlho ho čaká najprestížnejšia amatérska liga v Poľsku. Zakladá si na zdravom životnom štýle a stravovaní. Jeho vzormi v tvrdom bojovom športe je Tyrone Spong- známy vegan v UFC.

Mladý bojovník z Lokce sa MMA venuje vyše roka. Prečo práve tento šport?

„Vždy ma fascinovalo bojové umenie a chcel som sa na nejaké prihlásiť ,ale nemal som dosť odvahy. Zrazu sa objavil kamoš ktorý povedal že v Námestove robia MMA tréningy. Tak sme tam zašli a začalo nás to neuveriteľne baviť. Trénoval som a naučil sa, že tie schopnosti ktoré som natrénoval musím využívať múdro“.

 

Svoj premiérový zápas si absolvoval na gala v poľskom meste Myślenice. Do klietky si sa postavil so skúsenejším súperom, no bojoval si do poslednej sekundy záverečného kola. Aké je to po prvý krát stáť zoči oči súperovi a ešte pred publikom?

„Moje pocity boli zmiešané, pretože zo začiatku som nevedel čo ma tam čaká. Je to úplne iné keď ste na tréningu a keď ste na zápase. Vaše zmýšľanie sa zmení aspoň na prvom zápase potom už viete približne čo a ako“,…
Celý článok

BRATIA TRUCHLIKOVCI VYCESTOVALI NA MASJTROVSTVÁ EURÓPYKASprof-security Bul team Orava

Hovorí sa, že slovenskí mladíci majú pracovité a silné ruky. Svedčia o tom aj bratia Truchlikovci, ktorí v nedeľu vycestovali do Bukurešti na 26. Majstrovstvá Európy v pretláčaní rukou.

V metropole Rumunske budú našu krajinu a KASprof Security bul team Orava reprezentovať súrodenci Dávid Truchlik a jeho mladší brat Pavol. Celou prípravou ich previedol tréner a niekoľkonásobný majster Slovenska a dvojnásobný držiteľ bronzu z Majstrovstiev sveta Peter Kasan: „Chlapci sú v životnej forme, dokazovali to počas celej sezóny dnes bez problémov navážili a zajtra ich čaká boj o stupne víťazov“.

 

Slovenská reprezentácia armwrestlerov vycestovala na šampionát na dvakrát. V nedeľu odcestovali juniori a masters, v stredu sa za nimi vydajú seniori. Už zajtra čaká našich borcov súťaž na ľavú ruku a pravá ruka dostala priestor v stredu 25. mája.

 

Dávid Truchlik teno rok štartuje posledný krát v kategórií Juniorov do 21 rokov. O víťazstvo zabojuje vo váhovke do 75kg. Pred odchodom sa nachádzal vo vynikajúcej forme a tak pevne veríme, že domov sa vráti s cenným kovom.

 

Výborne je na tom aj mladší zo súrodencov Pavol, ktorý ma na svojom konte aj skúsenosti so staršími a váhovo ťažšími súpermi. Na Majstrovstvách sa predstaví v kategórií Juniorov U18…
Celý článok

DRUHÁ ZAHRANIČNÁ VÝPRAVA BOJOVNÍKOV V OSTRAVEKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 21. mája sa v Ostrave konalo už 18. kolo súťaže v zmiešanom bojovom umení pod názvom Den Bojovníku, ktorého sa zúčastnili aj zápasníci z KASprof Security bul team Orava.

Športová hala privítala súťažiacich zo slovenských a českých klubov. Na úvod programu bolo pripravených 15 predzápasov, v ktorých dostali priestor aj dvaja borci z oravského bul teamu. V kategórií do 84kg sa predstavil Peter Kurák, ktorý nastupoval do súboja v zlom zdravotnom stave. Medzi povrazmi sa stretol so slovenským bojovníkom Miroslavom Hladkým z Wolf Pride Gym Žilina. Prvé kolo sa nieslo vo vyrovnanej réžií, Kurák bodoval take downom, no súper sa dokázal z nevýhodnej pozície vždy dostať. V druhom kole bolo už jasne badať, že oravskému zápasníkovi dochádzajú sily a súper ukončil zápas na triangel. „Výsledok zápasu má mrzí, keďže som urobil dve veľké chyby v mojej vyhrávajúcej pozícií“, dodal Peter Kurák.

 

Posledný zápas v úvodnej časti večera patril Petrovi Sifkovi a jeho protivníkovi Petrovi Fojtáchovi z domáceho klubu JMFS Ostrava v kategórií do 82kg. Po úvodnej pol minúte dostal český zápasník Sifku na zem a chvíľami sa zdalo, že ho uškrtí. Tvrdý Oravčan počúval však pokyny trénera a z nepriaznivej pozície sa mu do konca kola podarilo…
Celý článok

Oravskí bojovníci mali premiéru v zahraničí.KASprof-security Bul team Orava

MYSLENICE. Sedemčlenná výprava KASprof Security bul team Orava absolvovala prvý turnaj za hranicami Slovenska. V poľskom meste Myślenice si zmerali sily s klubom MMA Maximus.

Prvé víťazstvo zariadil Juraj Ratičák

Galavečer zmiešaného bojového umenia otvoril zápas vo váhovej kategórii do 63 kg medzi Dušanom Rentkom a domácim Dawidom Blachutom. Prvé kolo prebehlo vyrovnane, v druhom sa oravský zápasník dostal do nevýhodnej pozície a súper ho gilotínou donútil zápas ukončiť. „Hoci som si neodniesol prvenstvo, odniesol som si ďalšie skúsenosti, ktoré by mi možno nedala ani výhra,“ povedal Rentka, ktorému na konto pribudla iba druhá prehra. Najväčším prekvapením bol debutový zápas nováčika Bul teamu Orava v kategórii do 70 kg. Ondrej Valčičák sa do klietky postavil po prvýkrát, ale cítil sa tam ako doma. Bojoval do poslednej minúty záverečného kola, i keď prehral 0:3. „Nešlo mi vôbec o to, či vyhrám alebo prehrám. Chcem zbierať skúsenosti a zlepšovať sa.“

V rovnakej váhovej kategórii sa predstavil Juraj Ratičák, ktorý doteraz tiež absolvoval len zápasy na domácej pôde v ringu. Tentokrát ho čakala klietka. V súboji s Poliakom Marcinom Cepakom vybojoval pre svoj klub prvé víťazstvo. „Užíval som si každú sekundu zápasu. Konečne som urobil to, na čom sme sa dohodli s trénerom.“

Peter Kurák zvalcoval aj ťažšieho súpera

Večer pokračoval slovensko-poľským duelom medzi Petrom Sifkom a Lukaszom Senderskim. Očakávaný zápas…
Celý článok

Chlapci z Kasprof security bul teamu vybojovali dva opaskyKASprof-security Bul team Orava

RUŽOMBEROK. Od septembra minulého roka prebieha medzinárodná amatérska liga v zmiešanom bojovom umení, z ktorej sa po troch kolách nominovali dvaja najlepší zápasníci priamo na prestížnu gala show Noc Bojov. Najlepším klubom ligy, ktorý si získal zastúpenie v každej váhovej kategórii, sa stal práve KASprof Security bul team Orava. Piati členovia klubu dostali priestor v amatérskej časti podujatia, kde zabojovali o titulové opasky.

V kategórii do 60 kg sa predstavil Dušan Rentka, ktorý sa už po tretíkrát v ringu stretol s českým súperom Matejom Vondrom. Prvé kolo sa nieslo v réžii Dušana, kde úspešne bodoval. V druhom kole sa však dostal do nevýhodnej pozície a zápas musel ukončiť.

Juraja Ratičáka čakal ťažký súboj so skúseným Poliakom Lukaszom Goralom v kategórii do 70 kg. V úvodných sekundách sa presunul zápas na zem, pri pokuse dostať sa opäť do stojky sa Jurajova ruka dostala do armbaru a rozhodca súboj ukončil.

Radosť prišla v kategórii do 80 kg. Domáci Peter Sifka nastúpil proti Tomášovi Hegyeshymu z MMA Psycho team Košice a zvíťazil 3:0 na body. „Príprava bola namáhavá, ale priniesla svoje ovocie. Som veľmi rád, že som tento zápas vyhral a verím, že sa dostavia aj ďalšie úspechy,“ povedal čerstvý držiteľ prvého opasku KASprof Security ligy.

Petra Kuráka čakal už tretí duel s Gabrielom Törökom z košického Psycho teamu. Gabriel uprednostňoval zápas v postoji, čo využil…
Celý článok

V marci zabojojú najlepší o opaskyKASprof-security Bul team Orava

Posledné kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy, ktoré s konalo koncom januára v Námestove, rozhodlo ktorí najlepší zápasníci zmiešaného bojového umenia postúpia na prestížnu show, ktorá sa bude konať 19. marca v Ružomberku. 

Projekt KSL prebiehal od septembra minulého roka v troch kolách, kde zápasníci podľa amatérskych pravidiel MMA bojovali v piatich váhových kategóriách o cenné body. Tie sa po ukončení medzinárodnej ligy spočítali a dvaja najlepší z každej kategórie získali postup priamo na gala večer Noc Bojov 6 – Návrat kráľov. 

Do súťaže sa okrem slovenských zapojili aj okolité kluby z Poľska a Českej republiky. Veľký úspech v ťažkej konkurencii zožal oravský KASprof Security bul team Orava, ktorí sa vo veľkej miere postaral o amatérsku štartovku na Noci Bojov, čo svedčí o rastúcej kvalite klubu. 

V kategórií do 60 kg sa predstaví za domáci klub Dušan Rentka, ktorý na svojom konte nemá doposiaľ žiadnu prehru. Jeho súperom bude Matej Vondra z českého JMFS Ostrava, ktorého Dušan porazil na minulom ročníku Noci bojov. Prichystá sa Matej na odvetu?

Do 70kg čaká domáceho Juraja Ratičáka ťažký oriešok z kvalitného klubu Fightman Bochnia. Poliak Lukasz Goral má celkovo na konte 24 výhier, zataľ čo Ratičák je len na začiatku. Podobne to nebude mať…
Celý článok

Za dva roky tréningu sú to pre Oravu skvelé výsledkyKASprof-security Bul team Orava

V Námestove sa kultúrny dom zmenil na bojisko.

NÁMESTOVO. Po dvoch vydarených kolách amatérskej ligy armwrestlingu a zmiešaného bojového umenia, ktoré sa konali ešte minulý rok v Rabči a Vavrečke, prišlo na rad posledné tretie. Rozhodovalo sa, ktorí zápasníci postúpia na gala show Noc Bojov 6. Do kultúrneho domu v Námestove prišli zabojovať súťažiaci zo susedného Poľska, Česka, či rôznych kútov Slovenska. Program odštartoval vylučovacími zápasmi podľa pravidiel MMA vo váhovej kategórii do 60kg, kde sa domáci Dušan Rentka stretol s dvoma protivníkmi. Prvý duel ukončil do jednej minúty, druhý trval dokonca len pár sekúnd. Silná zostava vznikla aj v kategórii do 70 kg. Juraj Ratičák z KASprof Security bul teamu Orava obsadil v silnej konkurencii piate miesto, no napriek tomu získal vstupenku na gala show. Z predchádzajúcich kôl si pripísal dostatočný počet bodov. Tam ho bude čakať ťažký súper Lukasz Goral z Poľska, ktorý zvíťazil vo všetkých troch kolách ligy. Výnimočná situácia nastala v kategórii do 80 kg, kde sa prihlásil veľký počet účastníkov. Organizátori tak boli nútení vytvoriť dve pyramídy. Víťazi sa potom stretli v záverečnom súboji. Na čele prvej pyramídy sa ocitol domáci Peter Sifka, v druhej si vybojoval prvenstvo Poliak Sebastian Porebski. Verdikt finále nakoniec rozhodol v prospech poľského súpera. Títo dvaja zápasníci sa však nestretli poslednýkrát, pretože zabojujú v marci…
Celý článok

DÁVID TRUCHLÍK PRINIESOL Z 3. KOLA SNLP STRIEBROKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 23. januára sa v Siladiciach uskutočnilo tretie kolo SNLP, ktorého sa zúčastnili aj naši zverenci Dávid Truchlik a Peter Gonščák.

V kategórií do 85kg na ľavú ruku sa Dávid Truchlík stretol s oravským pretekárom Jakubom Sunegom a po vyrovnanom súboji si nakoniec vybojoval striebro. Svoju premiéru mal na súťaži člen klubu Peter Gonščák, ktorí odštartoval  kariéru na 5. ročníku KASprof Security ligy hneď dvoma výhrami. Debut v SNLP mu priniesol pekné 3. miesto v kategórií do 95kg na pravú. Oravskí siláci opäť potvrdili svoje kvality. Gratulujeme!


Celý článok

Vo Vavrečke dostali športovci vianočný darčekKASprof-security Bul team Orava

Peter Kasan verí, práve tam vyrastú nové talenty a budú robiť Orave dobré meno doma i vo svete.

VAVREČKA. Ešte pred niekoľkými mesiacmi to bola chátrajúca budova v priemyselnej časti, ktoré nemala žiadne využitie. Dnes je na tomto mieste špičkovo vybavené športové štúdio so širokým zameraním.

Zápasníci, ktorí reprezentovali klub v zmiešanom bojovom umení mávali doposiaľ tréningy v telocični gymnázia Antona Bernoláka v Námestove. Hoci boli vďačný aj za tieto priestory, predsa to len nebolo ono. Teraz už majú vlastné štúdio, ktoré je pre nich k dispozícií 24 hodín denne. Okrem nich nájdu priestor v novom zariadení aj iné športové odvetvia ako armwrestling, kulturistika, bikiny fitness, cross cvičenia, K1, jumping, fitness, či trojboj. Ide vôbec o prvý klub na Orave s tak širokým zameraním a s možnosťou nepretržitého využívania. Všetky tréningy budú prebiehať na vrcholovej úrovni pod dohľadom kvalifikovaných trénerov a majstrov športu.

„Každý športovec má sen otvoriť si svoj vlastný gym a sny si treba plniť,“ hovorí Peter Kasan.  „Viem, aké to bolo ťažké, keď som začínal a čo chýba začínajúcim športovcom a práve to všetko sa dalo do štúdia KASprof Security Cross Gym 365. Členom sa poskytne len tá najkvalitnejšia príprava, budú mať výbornú východiskovú pozíciu a tak to môžu…
Celý článok

Druhé kolo KASprof Security ovládli domáciKASprof-security Bul team Orava

Druhé kolo KASprof Security ovládli domáci

Sobota 31. októbra sa niesla v duchu tvrdých a silných športov. V kultúrnom dome vo Vavrečke sa konalo pokračovanie medzinárodného projektu v zmiešanom bojovom umení a armwrestlingu.

Napriek tomu, že bolo pokojné sviatočné obdobie, do Vavrečky prišli zabojovať zápasníci nie len zo Slovenska, ale aj spoza Poľských hraníc. Úvod programu otvorila tanečná skupina Refresh crew zo Základnej umeleckej školy Jánoš z Dolného Kubína, po ktorej vstúpil do ringu po prvý krát v živote aj starosta obce Peter Kružel. Po krátkom príhovore prenechal už priestor medzi povrazmi skutočným bojovníkom. Odštartovalo sa kvalifikačnými zápasmi, kde sa v kategórii do 80 kg stretli Nikodem Ziolko  z poľského Fight club Fightmann Bochnia a Tomáš Hegyeshi z košického MMA Psycho teamu.  Napriek Tomášovej snahe a odhodlanosti si skúsenejší Poliak vybojoval postup do finále. V ťažkej váhe sa stretli traja domáci borci, ktorí vo vylučovacích súbojov poslali domov poľského i košického súpera.

Po krátkej prestávke sa pokračovalo finálovými zápasmi. Najrýchlejší prebehol v kategórií do 60kg, kde sa v tomto kole registroval len jeden účastník a tak si Dušan Renka pripísal ďalšie body bez boja. Z prvého kola si zlato tvrdo vybojoval a postup na NOC BOJOV 6 má už zaistený. Rodák obce Juraj Ratičák nastúpil v kategórií do 70kg proti silnému súperovi Lukaszovi Goralovi, ktorý si v prvom kole vybojoval najvyššiu…
Celý článok

KASPROF SECURITY LIGA ODŠTARTOVALAKASprof-security Bul team Orava

KASPROF SECURITY LIGA ODŠTARTOVALA 1. KOLO VO VEĽKOM

Sobota 26. septembra patrila v obci Rabča zmiešanému bojovému umeniu a armwrestlingu. Piate pokračovanie KASprof Security ligy prilákalo do športovej haly v 300 nadšencov, ktorí si prišli vychutnať zápasy na medzinárodnej úrovni.

Podujatie odštartovalo v poobedňajších hodinách oficiálnym vážením. Všetci registrovaní účastníci prešli úspešne lekárskou prehliadkou a tak sa mohlo pokračovať kvalifikačnými zápasmi. V prvej kategórií do 60kg si prvenstvo vybojoval Dušan Rentka z domáceho KASprof Security bul team Orava, ktorý v súbojoch 2x2 minúty porazil svojich českých súperov z JMFS Ostrava. „Som rád že som sa mohol zúčastniť tohto MMA turnaja. Mal som dva zápasy , ktoré som vyhral ale aj zistil aké mám nedostatky a hlavne to beriem ako výzvu, v čom sa mám zlepšiť“, dodal držiteľ zlatej medaily.  Zápasy podľa pravidiel MMA vystriedalo pretláčanie na pravú ruku v kategórií do 75 kg, kde sa prihlásili štyria pretekári. Zlato si domov odniesol Ján Mišánik z Vaňovky, druhé miesto patrilo Andrejovi Hurákovi a bronzovú medailu obhájil Jakub Vorčák. Na pravidlá dohliadal niekoľkonásobný majster sveta a rodák obce Ľubomír Jagnešák.

Pokračovalo sa zmiešaným bojovým umením v kategórií do 70kg, kde domácemu Jurajovi Ratičákovi pripadol ťažký súper. Juraja to však neodradilo a vybojoval si v konečnom poradí tretie miesto. Do ringu putoval opäť pretláčací stôl, za ktorí sa…
Celý článok

DÁVID TRUCHLÍK SI PRIPÍSAL ĎALŠÍ ÚSPECHKASprof-security Bul team Orava

DÁVID TRUCHLÍK SI PRIPÍSAL ĎALŠÍ ÚSPECH

Tento rok sa konali v poradí 23. Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou v Rusovciach, kde o svoje tituly prišli zabojovať tí najlepší pretekári medzi ktorými nechýbal ani stále rastúci talent Oravy – Dávid Truchlík.

Za stolmi sa stretli zástupcovia 16 klubov a tradične žal najväčšie úspechy AWK Senec, ktorému konkurovali aj Oravci. V kategórií do 75kg na pravú ruku si vybojoval striebornú medailu Dávid Truchlík z KASprof Security Bul Team Orava, ktorý napriek nedostatočnej regenerácií po majstrovstvách Európy podal vynikajúci výkon. „Svoje účinkovanie hodnotím celkom pozitívne. S 2. miestom som spokojný, aj keď príprava neprebehla na sto percent, keďže som si potreboval oddýchnuť po vyčerpávajúcej príprave na majstrovstva Európy“.

Organizačnú záštitu tento krát prebral AWK Bratislava na čele s Jozefom Rozborom. Všetko prebiehalo na veľmi kvalitnej úrovni. „Atmosféru by som hodnotil veľmi dobre, pretekári sa navzájom povzbudzovali. Ja som najväčšiu podporu dostal od môjho brata Petra, priateľky a pár kamarátov. Veľká vďaka však patrí môjmu trénerovi Petrovi Kasanovi, ktorí sa mi venuje na každom tréningu a dohliada na mňa profesionálnym okom“, neskrýval spokojnosť armwrestler z Oravy.

Napriek svojmu mladému veku dosahuje Dávid jeden úspech za druhým a veľmi rýchlo robí pokroky. Za tým všetkým sa však skrýva kopec práce a veľké odhodlanie. „Podľa môjho názoru by…
Celý článok

KASprof Security liga sa opäť posúva vyššieKASprof-security Bul team Orava

KASprof Security liga sa opäť posúva vyššie

V minulosti prevažne amrwrestlingové podujatie tento krát doplní aj zmiešané bojové umenie. Z regionálnej úrovne sa amatérska liga posunula na medzinárodnú a účastníci po prvý krát môžu získať aj finančné odmeny.

KASprof Security liga začala písať svoju históriu v roku 2010 a za päť rokov prešla značnými zmenami. Piate pokračovanie sa sústredí viac na zmiešané bojové umenie. „Tohtoročným hlavným cieľom je prilákať najväčšie talenty amatérskej MMA a motivovať ich k výkonom, ktoré ich posunú priamo do profesionálnej súťaže a jedinečnej gala show Noc Bojov“, informoval organizátor Peter Kasan. Súčasťou je aj amatérska liga v pretláčaní rukou, ktorá je prvým krokom pre nomináciu na Slovenský pohár a otvára dvere na súťaže vyššieho charakteru.

Unikátny projekt prebehne v troch kolách, pričom prvé odštartuje už 26. septembra v športovej hale v Rabči. Pokračovať sa bude v novembri, kde súťažiacich privíta obec Chlebnice a posledné kolo sa odohrá až v novom roku v Námestove.

Liga je určená pre všetkých amatérov a začiatočníkov. „V zmiešaných bojových športoch čaká účastníkov päť váhových kategórií, zápasiť sa bude v hexagone v dĺžke 2x2 minúty. Víťazi jednotlivých skupín získajú okrem vecných cien aj finančné odmeny, čo by mohlo byť pre nich určitou motiváciou“, dodal Peter Kasan.

Vyvrcholením ligy pre tých najlepších bude šanca zabojovať o opasok a finančnú odmenu v populárnej gala show Noc Bojov…
Celý článok

Dávid Truchlík - rozhovorKASprof-security Bul team Orava

 

Dávid Truchlik sa profesionálne venuje armwrestlingu len rok a pod vedením trénera Petra Kasana dosiahol už niekoľko úspechov. Nedávno sa vrátil zo svojej premiéry na Majstrovstvách Európy odkiaľ si priniesol úctyhodné 6. miesto.  

Mladý armwrestler začínal s pretláčaním rukou najprv amatérsky, až neskôr prešiel na profesionálnu úroveň. „Prvý rok to bolo trochu o ničom, nevedel som čo a akým spôsobom mám cvičiť, ale ako som si našiel klub KASprof Security Bul Team Orava a dobrého trénera už to šlo rýchlejšie“, prezradil Dávid. Aj keď sa v súčasnosti venuje len armwrestlingu, tento silový šport nebol vždy jeho snom. „K armwrestlingu som sa dostal náhodne, vyskúšal som jednu amatérsku súťaž, ktorú som vyhral. K tomuto športu ma viedla hlavne motivácia, chuť trénovať a stať sa najlepším“. Za pomerne krátky čas vyhral devätnásťročný pretekár niekoľko amatérskych a profesionálnych súťaží. Za svoj doteraz najväčší úspech však pokladá prvé miesto na Medzinárodnej súťaži juniorov Grand Prix v kategórií do 80kg.

Pred časom sa vrátil z Bulharska, kde sa zúčastnil Majstrovstiev Európy. Súťaži však predchádzala náročná príprava. „Trénoval som dva krát denne. Musel som upraviť svoj jedálniček a dva týždne pred šampionátom som nasadil diétu. Potreboval som zhodiť 6kg, čo bolo dosť ťažké, ale vydržal som a na poslednú fázu som sa vošiel do kategórie…
Celý článok