Skip to main content
Image alt text.

ZÁVEREČNÉ KOLO 7. ROČNÍKA KSL ZAMIEŠAL KARTY DO FINÁLOVÉHO SÚBOJA O OPASOKKASprof-security Bul team Orava

Po uplynulých dvoch kolách, ktoré sa konali na strednom a východnom Slovensku prišlo na rad západné Slovensko. Na záverečnom kole KASprof Security ligy išlo o veľa. Tu sa totiž rozhodlo, ktorí dvaja zápasníci sa nominujú na finálový súboj, kde zabojujú o titulový opasok KSL. 

V hexagone sa predstavili zápasníci v piatich váhových kategóriach. Vyraďovacie zápasy odštartovali v poobedňajších hodinách súčasne v Zmiešanom bojovom umení aj v armwrestlingu.

 

V kategórií do 65 kg sa predstavili stálice siedmeho ročníka KSL Goran Veskov (Laugarucio Combat Club Trenčín) a Kristián Seman (MMA Team Slovakia Michalovce), ktorý potreboval získať posledné body pre nomináciu. Napriem tomu, že v záverečnom súboji zvíťazil Goran Veskov, z predchádzajúcich kôl mal Seman dostatočný počet bodov pre postu do finále.

 

Zápasy v kategórií do 75kg priniesli zaujímave výsledky hneď od začiatku a poriadne zamiešali karty. V úvodnom dueli sa prestavil Tomáš Cigánik (Gladiators Team Partizánske), ktorý v súboji utrpel zranenie nohy a nemohol ďalej pokračovať v súťaži. Do finálových zápasov sa prebojovali reprezentanti klubu Wolf Pride Gym Žilina a ovládli prvé priečky tabuľky. Prvé miesto si vybojoval Ján Šuštiak, striebro Roman Mrenka a bronz putoval do rúk Vladislava Ondrušku.

 

Najviac borcov sa prestavilo v kategórií do 85kg. Tu ukázali svoju silu zápasníci z Fight Divison Malacky. Finálový duel medzi členmi rovnakého klubu sa odohral len v znamení priateľského „ťuknutia“ rukavicami a víťazstvo si pripísal na konto Lukáš Piffko (Fight Division Malacky), s druhým miestom sa uspokojil Tomáš Nižňanský (Fight Division Malacky). Na treťom mieste skončil Jakub Kudlej z Laugaricio Combat Club Trenčín.

 

Po prvý krát sa na siedmom ročníku KSL odohrali súboje aj v kategórií do 95 kg. Na prvej priečke sa umiestnil Milan Jančárek (Fight Division Malacky), druhé miesto obsadil Lukáš Karasz (KUZURI GYM). Bronz získal Lukáš Garlík (Wolf Pride Gym), ktorý musel pre zranenie hlavy po prvom zápase odstúpiť.

V ťažkej váhe sa odohral len finálový zápas medzi stálicou Mariánom Liptákom (OFA) a nováčikom ligy Romanom Výbošťokom ( Wolf Pride Gym). Marián po poslednom zranení nebol v úplnej kondícii a po zásahu nebol schopný v súboji pokračovať. Napriek tomu ukázal svoju bojovnosť, keďže mu išlo o cenné body do nominačnej tabuľky.