Skip to main content
Image alt text.

Z NOCI BOJOV DVE VÝHRY PRE BUL TEAM ORAVAKASprof-security Bul team Orava

Siedme pokračovanie gala show NOC BOJOV 7 máme za sebou. Chlapci z KASprof Security bul Teamu sa poctivo pripravovali, dvojfázové tréningy, sparingy v susednom Poľsku a jediný cieľ – priniesť do klubu víťazstvo.

Večer odštartoval predzápasmi a v jednom z nich sa predstavil aj domáci borec Martin Bjaloň v kategórií do 78 kg. V ringu sa stretol s trenčianskym zápasníkom Michalom Krischom., ktorý do zápasu nastúpil odhodlane, no Bjaloň mu veľa príležitostí nedal. V druhom kole svojho súpera nekompromisne uškrtil na techniku pulled choke. „Je to gala večer, kde sa chce dostať mnoho kvalitných fighterov zo Slovenska či zahraničia a práve ja som dostal túto šancu“, vyjadril vďačnosť hlavnému organizátorovi Petrovi Kasanovi, ktorý mu povolil štart v úvode akcie.

Napriek škole a všetkým povinnostiam sa mladý Oravčan pripravoval najviac ako to šlo. „Veľkú zásluhu ma na to tréner Łukasz Mikłusiak, ktorý mi na tréningu venoval veľa času a pomáhal mi zbavovať sa chýb. Ďalej sú to moji kamaráti Peter a Juraj, ktorí mi dávali aj súkromné tréningy a najviac ma podporovali“. Martina okrem prípravy čakala aj tvrdá diéta, pretože sa do svojej váhovej kategórie musel zbaviť 7 kilogramov. „Samotný zápas bol z mojej strany dosť vyrovnaný, rozdali sme si par úderov, kopov, takedownov a snažili sme sa zápas ukončiť čím najskôr. V druhom kole prišlo konečne to vytúžené odklepanie súpera a ten pocit keď mi rozhodca zdvihol ruku sa nedá opísať“, dodal Bjaloň.

 

V súbojoch o titulové opasky KASprof Security Ligy našli bulíci zastúpenie v štyroch kategóriach. Do 75kg sa predstavil Juraj Ratičák s rovnakým súperom ako minulý rok Lukaszom Goralom z Fightman Bochnia. Od úvodu naberal zápas na obrátkach, neskôr však poľský zápasník pritvrdil a obhájil svoj titul. „Na zápas som sa veľmi tešil a cítil som sa perfektne“, opisuje Ratičák svoje pocity. „Plán bol držať si ho od tela a vedel som, že pôjde na zem keďže je dobrý na zemi. Ľahko sa dostal do výhodnej pozície, z ktorej sa mi ťažko dostavalo a popri tom som dostal dosť úderov po ktorých sa mi točilo v hlave, no snažil som sa pracovať... ale zase to nevyšlo, nevadí učím sa a idem bojovať ďalej“, neskrýval svoje sklamanie Juraj.

 

Súboj do 85 kg postavil proti sebe domáceho obhajca titulu Petra Sifku a Košičana Adama Nagyho z MMA Psycho Team Košice. Peter sa od úvodu zápasu musel brániť. Nagymu sa podarilo súpera prevaliť na zem a snažil sa ho uškrtiť. Sifka na zemi bojoval zo všetkých síl, no Nagy mal navrch. Napriek veľkej snahe putoval titulový opasok tento krát na Východ Slovenska.

 

Vo váhovej kategórii do 95 kg nastúpil po zmene na poslednú chvíľu vyzývateľ Lukáš Gárlik z Wolf Pride Gym Žilina, namiesto Matúša Tysza, ktorý pre zranenie nemohol nastúpiť, a domáci Martin Martančík. V úvode prevažoval Garlík so svojimi boxerskými skúsenosťami, neskôr súboj prešiel na zem, kde Martančík súpera spustil sériu úderov do tváre. Na tvári Gárlika bolo vidieť, že má dosť. Druhé kolo začalo tam kde prvé skončilo. Gárlikovi sa podarilo obhajcu zvaliť na zem. Martančík inkasoval sériu úderov do hlavy a nakoniec o opasok tak prišiel.

 

Druhé víťazstvo pre klub zabezpečil Jozef Krššák v kategórií nad 95kg. Čakala ho obhajoba opasku a do ringu nastúpil vo veľkom štýle. Jeho súper Ján Vencel z MMA Psycho Teamu Košice bol o niečo nižší aj ľahší, no Jožkovi to celkom zadarmo nedal. Domáci borec svojho súpera nakoniec zasypal údermi a opasok zostal doma. „ Svojho súpera som vôbec nepodceňoval, aj keď bol oveľa ľahší. Pripravil som si taktiku, ktorá vyšla a tak som spokojný“, dodal Krššák, ktorý pripísal posledné víťazstvo zo siedmeho pokračovania Noci Bojov.

Predposledný zápas večera patril Petrovi Kurákovi v kategórií do 75kg, ktorý do zápasu zhadzoval 10 kilogramov, čo sa tiež určite podpísalo na výsledku. V úvode prevažoval domáci borec. V druhom kole dokázal svojho súpera Marcela Masaryka z Gladiators Team poslať na zem. Následne však Masaryk prevalil Kuráka, dostal sa na neho a sériou pästných úderov ukončil zápas.

„Pre Martina Bjaloňa to bola premiéra aj prvé víťazstvo nad skúsenejším súperom na takomto podujatí. Ukázal srdce bojovníka“ zhodnotil prvú výhru v klube predseda klubu Peter Kasan. „Čo sa týka druhého víťazstva zásluhou Jozefa Krššáka, bol to súboj v nepomere, kedže bol súper o 42kg ľahší, čo Jozef využil vo svoj prospech a súpera zložil v prvom kole. Juraj Ratičák a Peter Sifka mali o triedu lepších súperov, ktorí zvíťazili jednoznačným spôsobom. Peter Kurák a Martin Martančík mali vyrovnaných protivníkov a mohli zvíťaziť niekoľko krát v priebehu súboja, ale bohužiaľ mali menej šťastia. Každý dal do zápasu všetko, čo mal natrénované a aj keď to chlapcom nevyšlo, získali skúsenosti a majú možnosť ďalej zdokonaľovať formu, aby zápasy vyhrali“.