Skip to main content
Image alt text.

Výprava Bul Teamu Orava priniesla z bulharskej Sofie výborné výsledkyKASprof-security Bul team Orava

 V poradí už 28. ročník Majstrovstiev Európy v Armwrestligu sa konal v dňoch 26.5. - 3.6. 2018. Svoje zastúpenie tam mala aj štvorčlenný výprava z oravského klubu.

 

Najväčším očakávaním bola jednoznačne siláčka zo Žaškova Barbora Bajčiová. Minulý rok sa jej na šampionáte podarilo vybojovať zlato na pravú ruku, teraz si chcela domov priniesť dve zlaté medaily. Vďaka jej odhodlaniu sa to nakoniec aj podarilo. „Moja ľavačka je stále ta slabšia, ale dala som si cieľ, že aj na ňu chcem zabojovať a tak sa aj stalo“, vyjadrila svoju spokojnosť Barbora. Aj keď sa teší z double výhry, nie všetky súperky boli ľahký oriešok. „Najviac ma potrápila ruská pretekárka Milena Doguzova. Vo finále na pravú ruku som šla bez prehry. Prehrala som prvý zápas na fauly, čo ma dosť zarazilo. Druhý zápas som si dávala väčší pozor a vďaka podpore trénera som vyhrala“, dodala Bajčiová, ktorá potvrdila svoje kvality v kategórií U 18, 70+kg. Najbližšie ju čaká ďalšia súťaž a to Dobrovodská 21tka.
Táto súťaž má bohaté zastúpenie aj z iných krajín. Tento rok pricestujú kolegovia z Turecka, Rumunska, Talianska, Česka, Poľska, Maďarska

 

Ostatným pretekárom sa tiež darilo výborne. Prekvapila hlavne Natália Richterová, ktorá mala na Majstrovstvách svoju premiéru a hneď získala 5. miesto na pravú ruku. Jej brat Stranislav Richter obsadil v silnej konkurencii 8. miesto na obe ruky. „Som veľmi spokojný, pekné výsledky. Už sa pozeráme dopredu na blížiace sa MS, kde sa chystáme nadviazať na vlaňajšie výsledky“, dodal na záver tréner Peter Kasan.