Skip to main content
Image alt text.

V Novom roku prichádza CROSS GYM 365 s novinkou!KASprof-security Bul team Orava

Od  Nového roku sme si pre vás v CROSS GYME 365 pripravili ďalšiu skvelú novinku! POWER JOGA pod vedením certfikovanej inšruktorky Števky Sýkorovej vás zoberie do sveta relaxu a zdravého pohybu! 

Števka sa venuje cvičeniu už 12 rokov. Zo záľuby sa časom stala droga a dnes si bez cvičenie nevie svoj život predstaviť. "Najskôr to bol aerobic, zumba, taebo, ale to bolo len tak rekreačne 1-2x do týždňa. Až po pôrode dcéry pred piatimi rokmi ma šport uchvátil omnoho viac. Prvá motívácia bola zhodiť popôrodné kílá :D potom sa šport, ako to býva zvykom stane drogou. Veľmi ma to bavilo a bolo to pre mňa také vytrhnutie z bežného kolotoča maminy s dvomi deťmi. Zrelaxovala som sa pri tom a výsledky na tele ma utvrdzovali v tom, že to má zmysel.

Po pôrode som začala spinningom a crossfitom, oba ma veľmi bavili. Zúčastňovala som sa rôznych maratónov a súťaží, pretože som súťaživý typ a rada sa posúvam ďalej. Keďže sa pri crossfite dvíhajú aj väčšie záťaže v pomerne rýchlom tempe, človek nie vždy dbal na správne držanie tela, čo som časom pociťovala bolesťami krížov, ramien atď. Preto som hľadala iný druh športu, jednak kvoli tomuto a jednak kvoli zmene. Zaujala ma power joga.

Prečo si sa rozhodla venovať sa práve POWER Jóge?

Prišla som do štádia, kedy som potrebovala svoje dynamické cvičenie troška kompenzovať niečim pomalším, čo ma naučí zastaviť sa, sústrediť sa chvíľu iba na seba, nie na stres a problémy, ktoré nás obklopujú denne a pritom urobiť niečo dobré pre svoje telo.

 

Čo je to vlastne tá power jóga? Aký je základný rozdiel medzi klasickou jógou a power jógou?

Je dynamickou verziou tisícročiami overeného cvičnia. Power joga si z „tradičnej“ jogy vzala všetky výhody a benefity, ktoré potrebuje zaneprázdnený človek na to , aby sa cítil a vyzeral super a naopak je oslobodená od striktných filozofických a náboženských idei. Práve toto oceňuje mnoho klientov. Z dôvodu jej univerzálnosti, komplexností, oslobodenia od náboženstva si nachádza priaznivcov najmä v západnej Európe. Tempo života je stále rýchlejšie a my sa pomly, ale isto nemáme ani čas nadýchnuť. Power joga pomaha dosiahnúť fyzickú vitalitu aj psychickú pohodu.

 

Pre koho je power jóga predovšetkým určená?

Pre každého, kto sa chce vo svojom tele cítiť dobre, vyzerať dobre a starať sa aj o svoje zdravie.

Na telesnej báze joga slúži na:

Precvičenie chrbtice a kĺbov

Posilnenie a natiahnutie svalov

Spaľovanie tukov

Pôsobenie na vnútorné orgány

 

Môže ju cvičiť aj človek, ktorý v živote nechodil na jógu?

Keďže ide o jogu pre začiatočníkov, tak určite. Budeme sa postupne učiť všetky základné asany (cviky)

 

A čo muži?

Samozrejme. Keďže joga je takým strečingovým a posilňovacím cvičením. Muži majú tendenciu skracovania svalov cvičením v posilňovni a nevenujú dostatok času strečingu.

 

Dá sa pri power jóge aj schudnúť?

Hodina je poskladaná z úvodnej relaxácie, rozhýbanie, dynamická a statická časť a záverečný relax. Pravidelné cvičenie jogy zabezpečí spaľovanie tukov a zrýchlenie metabolizmu, spevnenie svalového tonusu, štíhle a pružné svaly, formovanie postavy a uľavenie od bolesti chrbtice, odbúranie stresu a napätia a zlepšenie koncentrácie.

 

Môže sa pred cvičením jesť? (Treba dodržiavať pred cvičením či po ňom ešte nejaké špeciálne pravidlá?)?

Ako pred každým cvičením, ideálne je nejesť min 2 hodiny, ak predsa, tak len kúsok niečoho ľahšieho.

 

Na POWER JOGU so Števkou sa môžete tešiť každý UTOROK a ŠTVRTOK o 17:00!