Skip to main content
Image alt text.

V marci zabojojú najlepší o opaskyKASprof-security Bul team Orava

Posledné kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy, ktoré s konalo koncom januára v Námestove, rozhodlo ktorí najlepší zápasníci zmiešaného bojového umenia postúpia na prestížnu show, ktorá sa bude konať 19. marca v Ružomberku. 

Projekt KSL prebiehal od septembra minulého roka v troch kolách, kde zápasníci podľa amatérskych pravidiel MMA bojovali v piatich váhových kategóriách o cenné body. Tie sa po ukončení medzinárodnej ligy spočítali a dvaja najlepší z každej kategórie získali postup priamo na gala večer Noc Bojov 6 – Návrat kráľov. 

Do súťaže sa okrem slovenských zapojili aj okolité kluby z Poľska a Českej republiky. Veľký úspech v ťažkej konkurencii zožal oravský KASprof Security bul team Orava, ktorí sa vo veľkej miere postaral o amatérsku štartovku na Noci Bojov, čo svedčí o rastúcej kvalite klubu. 

V kategórií do 60 kg sa predstaví za domáci klub Dušan Rentka, ktorý na svojom konte nemá doposiaľ žiadnu prehru. Jeho súperom bude Matej Vondra z českého JMFS Ostrava, ktorého Dušan porazil na minulom ročníku Noci bojov. Prichystá sa Matej na odvetu?

Do 70kg čaká domáceho Juraja Ratičáka ťažký oriešok z kvalitného klubu Fightman Bochnia. Poliak Lukasz Goral má celkovo na konte 24 výhier, zataľ čo Ratičák je len na začiatku. Podobne to nebude mať ľahké ani Peter Sifka, ktorý sa stretne taktiež s poľským súperom z rovnakého klubu. Sebastian Porebski vyhral na KSL všetky zápasy, na druhej strane Peter vie vždy príjemne prekvapiť. Po tretí krát sa v hexagone stretne Peter Kurák z KASprof Security bul teamu Orava s Košičanom Gabrielom Torokom. Hoci sa Kurákovi na poslednom kole darilo o niečo menej, do zápasu o opasok však vloží všetko. V ťažkej váhe nastala zaujímavá situácia, kedy postúpili borci z rovnakého klubu. Keďže pravidlá to nedovoľujú, ďalším v poradí je Michal Reptík z partizánskeho Gladiators teamu a jeho súperom bude Martin Martančík z KASprof Security bul team Orava. 

V marci zabojujú v ružomberskej koniarni o titulové opasky KSL a aj napriek tomu, že to budú súboje podľa amatérskych pravidiel, v ringu sa stretnú len tí najlepší, ktorí sa postarajú o kvalitné zápasy. 

ŠTARTOVKA AMATÉRSKYCH ZÁPASOV NA NOCI BOJOV 6 -Návrat kráľov JE UŽ ZNÁMA!

Kategória do 60kg

Dušan Rentka (KASprof Security bul team Orava) vs. Matej Vondra (JMFS Ostrava)

Kategória do 70kg 

Juraj Ratičák (KASprof Security bul team Orava) vs. Lukasz Goral (Fightman Bochnia)

Kategória do 80kg

Peter Sifka (KASprof Security bul team Orava) vs. Sebastian Porebsk (Figthman Bochnia)

Kategória do 90kg 

Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava) vs. Gabriel Torok (MMA Psycho team Košice)

Kategória nad 90kg

Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava) vs. Michal Reptík (Gladiators team)