Skip to main content
Image alt text.

ÚSPEŠNÁ SEZÓNA PRE BUL TEAM ORAVAKASprof-security Bul team Orava

Oravský klub zakončil sezónu 2015/2016 kvalitným výkonom zmiešaného bojového umenia na prestížnej poľskej lige ALMMA a dvoma medailami na MSR Seniorov v pretláčaní rukou, čo bolo skvelou reprezentáciou klubu i Slovenska. 

K ukončeniu patrilo aj spoločné posedenie členov klubu, kde prezident Peter Kasan zhodnotil uplynulé obdobie a priblížil plány novej sezóny. Najlepšou bilanciou vynikal zápasník ťažkej váhovej kategórie Jozef Krššák, ktorý sa po prvý krát postavil do ringu v septembri a na konte má už 10 zápasov a len jednu prehru. Úspech zožal na PCF 13, poľskej lige ALMMA, ale hlavne sa stal celkovým víťazom KSL a zvíťazil v boji o opasok. Podobne sa darilo aj Petrovi Sifkovi, ktorý sa stal absolútnym víťazom KSL v kategórií do 80kg. Inkasoval len dve prehry, so skúseným Poliakom Sebastianom Porebskim, ktorý bol nakoniec z ligy diskvalifikovaný. V ľahkej váhovej kategórií reprezentoval klub Dušan Rentka, ktorý porazil svojich súperov na všetkých troch kolách KSL, v súboji o opasok, ani na galavečeroch a ALMMA sa mu však nedarilo. Martin Martančík si počas sezóny pripísal na konto 5 zápasov, z toho 3 výhry a 2 prehry. Jeho najväčším úspechom bolo víťazstvo na ALMMA, no aj ostatné súboje mu priniesli veľa nových skúseností. Poľský člen klubu Grzegorz Adamek si zapísal vyrovnanú bilanciu v pomere 3 výhry a 3 prehry. Juraj Ratičák a Peter Kurák sa stali víťazmi amatérskej show MMA Maximus v Poľských Myśleniciach, na ligových zápasoch sa im však darilo menej. Do klubu sa pridal tento rok aj nováčik – junior Ondrej Valčičák. Ten okúsil na záver sezóny 2 zápasy, ktoré síce prehral, ale za svoj podaný výkon sa hanbiť nemusel. Celkovo zápasníci reprezentovali klub na 11 podujatiach na Slovensku, Česku a v Poľsku. „Bola to najlepšia sezóna, akú sme doposiaľ absolvovali. Sú to tri roky, čo sa Bul Team Orava venuje aj MMA a každý rok sa latka posúva vyššie a robia sa lepšie výsledky. Veľká zásluha patrí poľskému trénerovi Lukaszovi Miklusiakovi, ktorý je pri chlapcoch od začiatku a odviedol kus práce. Klub má už teraz silné základy a môžem potvrdiť, že do nasledujúcej sezóny pribudnú ďalší štyria noví zápasníci, ktorí si overia svoje schopnosti, nazbierané počas tréningov“, zhodnotil prezident klubu Peter Kasan, ktorý neskrýval nadšenie z úspechov.

 

Momentálne čaká „bulíkov“ regenerácia a oddych, k tréningom sa vrátia opäť v auguste, kedy začnú prípravu na blížiaci sa 6. ročník KSL, ktorý sa bude konať 24.9.2016 v obci Rabča. Na október je už naplánovaná účasť na súťaži v Myśleniciach a na jednom z najväčších galavečerov Simply the Best v Poprade.

 

Vynikajúce výsledky dosiahli aj reprezentanti v pretláčaní rukou. Najviac medailí získali bratia Pavol a Dávid Truchlikovci. Medzi najväčší úspech patrí 1. miesto v kategórií do 85kg na Majstrovstvách Slovenska Seniorov, ktoré vybojoval Dávid Truchlik. Našu krajinu však súrodenci reprezentovali aj na Majstrovstvách Európy. Chlapci urobili tradične pekné výsledky, svojím umiestnením na 5. miestach sa nominovali na Majstrovstvá Sveta K výborným výkonom neodmysliteľne patrí aj účasť na súťaží európskych rozmerov – 23. Seneckej ruke, kde Pavol obsadil v kategórií do 70kg druhé miesto na ľavú ruku. Pravačkou sa posunul o kategóriu nižšie, kde taktiež obsadil druhú priečku. Staršiemu Dávidovi priala viac pravá ruka, s ktorou sa umiestnil na konečnom treťom mieste. „Obaja sú ešte v kategórií juniorov a kariéru majú pred sebou. Ak však vydržia v nasadenom tempe, vidím to určite na medaily z Majstrovstiev Európy, či sveta“, prezradil svoju víziu ich tréner Peter Kasan. Hoci sú teraz všetci prázdninovo naladení, ciele do budúcej sezóny sú jasné. „Pre niektorých zápasníkov MMA to bude posledná sezóna na amatérskej úrovni a armwrestlerom skončia časy v juniorskej kategórií, takže sa bude zase o niečo tvrdšie a kvalitnejšie pracovať“, dodal na záver prezident KASprof Security Bul Team Orava.