Skip to main content
Image alt text.

Rozhovor s najmladším členom KASprof Security bul team OravaKASprof-security Bul team Orava

Zmiešané bojové umenie čoraz viac láka oravskú mládež. Ku KASProf Security bul teamu Orava sa pred časom pridal aj šestnásťročný Ondrej, ktorý má za sebou prvý zápas a onedlho ho čaká najprestížnejšia amatérska liga v Poľsku. Zakladá si na zdravom životnom štýle a stravovaní. Jeho vzormi v tvrdom bojovom športe je Tyrone Spong- známy vegan v UFC.

Mladý bojovník z Lokce sa MMA venuje vyše roka. Prečo práve tento šport?

„Vždy ma fascinovalo bojové umenie a chcel som sa na nejaké prihlásiť ,ale nemal som dosť odvahy. Zrazu sa objavil kamoš ktorý povedal že v Námestove robia MMA tréningy. Tak sme tam zašli a začalo nás to neuveriteľne baviť. Trénoval som a naučil sa, že tie schopnosti ktoré som natrénoval musím využívať múdro“.

 

Svoj premiérový zápas si absolvoval na gala v poľskom meste Myślenice. Do klietky si sa postavil so skúsenejším súperom, no bojoval si do poslednej sekundy záverečného kola. Aké je to po prvý krát stáť zoči oči súperovi a ešte pred publikom?

„Moje pocity boli zmiešané, pretože zo začiatku som nevedel čo ma tam čaká. Je to úplne iné keď ste na tréningu a keď ste na zápase. Vaše zmýšľanie sa zmení aspoň na prvom zápase potom už viete približne čo a ako“, prezradil Ondrej Valčičák.

 

Najbližšie ťa čaká ALMMA, ako prebieha tvoja príprava? Aké sú tvoje očakávania?

Moja príprava je 7 tréningov týždenne buď technické, kondične alebo silové. Moje očakávanie je že prídem tam, vydám zo seba maximum a nasiaknem do seba všetky skúsenosti ktoré si na mňa super pripravil :-)

 

Je to zároveň posledný zápas sezóny, ako bude prebiehať tvoje leto? Budeš len oddychovať, alebo dostane priestor aj tréning?

Cez leto by som si chcel oddýchnuť od MMA, Chcem si našetriť par peniazi kúpiť stan a precestovať kus slovenská 

 

Aké sú tvoje najbližšie plány?

Ja moc neplánujem ale teraz sa sústredím na ALMU a po nej budem plánovať na ďalší mesiac.

 

Plánuješ nastúpiť na KASprof Security ligu v septembri a skúsiť zabojovať o opasok KSL?

Všetko ukáže čas nechcem nič sľubovať.

 

Čo je tvojim cieľom v MMA?

Chcel by som ukázať ľudom, že sa dá aj bez mäsa trénovať MMA a celkovo cvičiť. Ja som vegetarián už 6 mesiacov a nič mi nechýba mam viac čistej energie a čistejšiu myseľ.