Skip to main content
Image alt text.

Reprezentačné sústredenie armwrestlerov na OraveKASprof-security Bul team Orava

Už túto sobotu 27. augusta zavítajú do Vavrečky tí najlepší siláci z celého Slovenska. Čaká ich totiž užšia nominácia na blížiace sa Majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou.

 

Tohtoročný šampionát je naplánovaný na 1.-.10. októbra v Bulharsku a reprezentovať našu krajinu môžu len tí najlepší. Pomôcť pri výbere má Reprezentačné sústredenie, na ktorom si pretekári budú môcť zmerať sily aj s poľskými armwrestlermi z klubu MCKiS TYTAN Jaworzno. „Nie je to po prvý krát, čo sa stretne Slovensko-Poľská zostava. Vďaka našim dobrým vzťahom organizujeme často spoločné tréningy. Myslím, že výhody sú obojstranné, veľa rôznych štýlov, výmena skúseností a techniky prináša lepší štart pretekárov“, povedal predseda klubu a niekoľkonásobný majster Poľska Tomasz Szewczyk, ktorý je blízkym priateľom oravských šampiónov Petra Kasana a Ľubomíra Jagnešáka. V pozícií na nových funkciách v Slovenskej asociácií pretláčania rukou (SAPR) prinášajú svojimi aktivitami nový vietor do slovenského armwrestlingu od samého začiatku. Obaja sa taktiež zúčastnia užšieho nominačného výberu a budú motivovať svojich následníkov.

„Do Vavrečky prídu najlepší armwrestleri zo Slovenska. Na základe aktuálnej výkonnosti reprezentační tréneri rozhodnú o nominácií na Majstrovstvá sveta. Myslím si, že účasť bude veľmi vysoká, čakáme okolo 60 pretekárov. Mám však menšie obavy, ktoré sa dúfam nenaplnia... Vždy sme my slovenskí amrwrestleri brali Poliakov ako amatérov, tak len dúfam, že sa karta po rokoch neotočila“, povedal viceprezident SAPR Ľubomír Jagnešák.

Okrem nominovaných športovcov je sústredenie otvorené aj pre ostatných, ktorí by chceli získať predstavu o svojej pripravenosti. KASprof Security Cross Gym 365, sobota 27.8.2016 o 11:00!

média