Skip to main content
Image alt text.

René Exel z MMA Psycho Team Košice: Vďaka KSL naši borci napredujúKASprof-security Bul team Orava

René Exel so svojim tímom zavítal na KASprof Security ligu po prvý krát minulý rok. Z východu Slovenska cestovali niekoľkokrát na Oravu, aby sa nominovali na finále KSL a zabojovali o opasok. V marci sa už tešili z titulu zásluhou zápasníka Gabriela Töröka.

 

Jedným z dôvodov založenia OZ Športový klub zmiešaných bojových umení MMA Psycho Team Košice a Shotokan karate Košice - Barca, bolo stiahnuť deti a mládež z ulíc a od počítačov, ukázať im, že existujú aj zmysluplnejšie formy zábavy a že svoju prebytočnú energiu môžu zo seba vydať inde, nie len v nočných uliciach. "V podstate tak trochu išlo aj o opätovný zrod Fénixa, pretože Psycho team tu už nejaký ten rok bol a pôsobil na domácej MMA scéne, no nedostatok zápasiaceho ,,materiálu,, v klube spôsobil útlm. Spojili sme sily a spolu s Martinom ,,Psycho,, Božíkom sme Fénixa priviedli k životu v podobe nášho klubu. Podarilo sa nám vytvoriť celkom slušnú základňu a začali sme súťažiť nie len doma, ale aj v zahraničí. No stále nám chýbalo niečo, kde by sme mladých fighterov, bažiacich po porovnávaní sa so svojimi vrstovníkmi, mohli tak povediac ,,vypustiť z reťaze“," prezradil predseda klubu René Exel.

Práve v tom čase prišlo oslovenie zo strany organizačného tímu KASprof Security Ligy, kde majú amatérski zápasníci jedinečnú príležitosť nie len nazbierať skúseností, ale aj získať vecné i finančné odmeny, no hlavne prebojovať sa priamo na gala show NOC BOJOV / NIGHT of FIGHTS. "Veľmi sme sa potešili, pretože sa nám to akurát hodilo do celkovej koncepcie a prípravy začínajúcich zápasníkov".

Premiérová účasť Psycho Teamu Košice na KSL sa naozaj vyplatila a aj ďaleké cestovanie prinieslo svoje ovocie v podobe titulového opasku. „Inak ako pozitívne ju hodnotiť ani nemôžem, veď sme získali titul v kategórii do 90 kg :-) Myslím, že sme sa predstavili v dobrom svetle napriek tomu, že súperi boli naozaj kvalitní a dobre pripravení". Po minuloročnej skúsenosti si košický tím nenechá ujsť ani 6. pokračovanie KSL, ktoré opäť štartuje v septembri prvým kolom v Rabči. „Tento ročník bude náš druhý a veľmi sa naň tešíme. Vychytali sme niektoré muchy, snažili sme sa odstrániť nedostatky a zlepšiť to, kde sme videli možnosť na vylepšenie. Môžem zodpovedne prehlásiť, že aj vďaka KSL naši borci napredujú a výkonnostne stúpajú, pretože toto je jedinečná možnosť ako si zmerať sily s kvalitnými súpermi nie len z domácej MMA scény, ale aj s fightermi zo zahraničných klubov“, povedal René Exel, ktorý bude na lige opäť sprevádzať svoj tím.

Napriek tomu, že člena klubu Gabriela Töröka čaká obhajoba titulu v kategórií do 95kg (*tento ročník nastala zmena váhových kategórií), na KSL sa špeciálne nepripravujú. Do zápasov nastupujú s radosťou, nie len s víziou výhry.  "Psychošov netlačíme do výhier za každú cenu. V prvom rade sa chceme vyzápasiť, získať nové skúsenosti a užiť si každý zápas. Že úsilie je korunované plackou, či inou trofejou, tak to je už len bonus :-) Preto aj do následujúceho kola KSL nenastupujeme s veľkými plánmi a ešte väčšími očami. My sa športom chceme baviť, ideme si svoje a týmto vyjadrujem vďaku organizátorom KSL, že nám to tak skvelým podujatím ako je ich liga, umožňujú napĺňať", dodal na záver Košičan, ktorý je hrdým držiteľom 5. DAN-u Shotokan karate, dokonca trénuje aj deti. 

KASprof Security liga sa neustále rozrastá a naberá na svojich rozmeroch i kvalite. Tento ročník okrem štartu na Orave dokonca vycestuje aj na východné a západné Slovensko. Zápasníci z celej krajiny budú mať tak na dosah možnosť zapojiť sa do unikátneho projektu, ktorý vyvrcholí jedinečnou gala show NOC BOJOV 7 / NIGHTS of FIGHTS 7.