Skip to main content
Image alt text.

Peter Kasan sa vracia za stôl!KASprof-security Bul team Orava

 

Manažér Slovenskej asociácie pretláčania rukou a tréner armwrestlingu v Cross Gyme 365 Peter Kasan vycestuje 8. augusta do ďalekej Číny na World Police Fire Games, kde bude spolu s Barborou Bajčiovou a Tomášom Kissom reprezentovať našu krajinu v disciplíne wrest wrestling, teda pretláčanie rukou.  Za stôl sa súťažne vracia po piatich rokoch.  

 

Ako prebiehala príprava na hry do Číny? Pripravovali ste sa len v domácom klube? Kto bol váš sparing partner?

Prípravu som zahájil vo februári v Thajsku, pokračoval som v Cross gyme 365, kde som ladil formu s reprezentantmi Bul teamu Orava. Otestoval som sa aj na reprezentačnom sústredení a ako som natrénoval si otestujem už budúci týždeň v Číne.

Aké sú vaše očakávania?

Moje očakávania a ciele sú vždy najvyššie, trénoval som tvrdo v rámci možnosti, uvidíme ako trénovali súperi.

Prečo ste sa rozhodli práve pre túto súťaž po tak dlhej pauze? Ide o svetové hry, kde nebude konkurencia určite malá. Nemali ste v pláne začať svoj návrat možno na „nižšej“ súťaži, napríklad na Slovensku?

Ja mám rad keď je konkurencia vysoká, na tejto súťaži budem pretekať ako jediný pretekár, ktorý bude hájiť farby nielen Slovenska, klubu, ale aj Súkromnej bezpečnostné služby. Motivácia bola veľká a po piatich rokoch som ju potreboval. Ak bude zdravie slúžiť, nebránim sa chcem vyštartovať na prvom kole SNLP v Liptovskom Mikuláši, ktoré sa koná 24. augusta.

Aký je to pocit, vrátiť sa opäť aktívne k armwrestlingu a nie len z pozície trénera a manažéra Slovenskej Asociácie pretláčania rukou? Chýbalo vám to?

Je to super pocit, vrátil som sa k vojenskej disciplíne ,nastavil som stravu, tréning a cieľ bol jasný - pripraviť sa čo najlepšie.

Čo plánujete po súťaži v Čine? Budete naďalej pokračovať v aktívnej športovej kariére? Máte nejaký ďalší cieľ?

Určite to nie moja posledná súťaž, ak boh dá a zdravie bude slúžiť, budem na sebe tvrdo pracovať. Aký bude ďalší cieľ, to ešte uvidím. Budem sa rozhodovať podľa pocitov zo súťaže. Každopádne po piatich rokoch systematicky tvrdo trénujem a v tom chcem pokračovať aj naďalej.

 

Súťaž prebieha od 8. do 18. augusta v Chengdu v Číne. O výsledkoch vás budeme informovať priano na našej facebookvej stránke wink