Skip to main content
Image alt text.

OSLAVOVALO SA ŠTVRŤSTOROČIE AJ NAJVÄČŠIE ÚSPECHYKASprof-security Bul team Orava

 

Piatok 27. októbra sa niesol v znamení slávnostného vyhlasovania najlepších pretekárov armwrestlingu za rok 2017 pri príležitostí 25. výročia Slovenskej asociácie pretláčania rukou. Svojimi výkonmi sa blysli aj oravskí športovci.

Koliba v Oravskej Jasenici sa zaplavila talentovanými pretekármi, ktorí si prišli prebrať ocenenia za svoje úspechy v uplynulej sezóne. K vrcholovým športovcom sa zaradila Barbora Bajčiová z KASprof Security bul team Orava, ktorá si odniesla hneď tri prestížne plakety. Dostala sa do TOP 5 za najcennejšie kovy z Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta, druhé ocenenie si vyslúžila ako najúspešnejšia juniorka a zároveň sa stala aj objavom roka 2017. „Tento rok bol pre mňa veľmi úspešný a ešte neskončil, čaká ma ešte možno 1-2 súťaže v tomto roku. Som veľmi rada, že som sa dostala do TOP5, troška som to aj čakala, ale cenu objav roka vôbec nie. Myslela som si, že to vyhrá Peťo Čeleš, alebo "Barbi" Ajpejkova ale som veľmi rada. Super atmosféra so super ľuďmi, som rada že som súčasťou SAPR“ , povedala Bajčiová.

V kategórií telesne znevýhodnených športovcov reprezentoval Oravu Štefan Nevedel, ktorý sa premiérovo predstavil na Majstrovstvách Európy i sveta a hneď sa zaradil do TOP 5. Za bronz z Európskeho šampionátu si vyslúžil cennú plaketu aj oravský pretekár Ján Gábor. Z Majstrovstiev sveta priniesla bronzovú medailu Nikola Nuttová.

 

„ Za celý rok podali naši športovci skvelé výsledky, celkovo priniesli na Oravu 9 medailí. Ďakujem športovcom za vzorný prístup, tiež trénerom, celému Výkonnému výboru, organizačnému tímu aj divákom za podporu. Tieto úspechy nás motivujú, aby sme to robili lepšie a tento šport naďalej rozvíjali.“ povedal Peter Kasan, ktorý si prebral ocenenie za prínos a rozvoj armwrestlingu.

Minulý rok malo premiéru aj spojenie armwrestlingu a zmiešaného bojového umenia MMA. Pod jednou strechou sa konala Slovenská národná liga pretláčania aj Medzinárodná amatérska MMA liga. „ Osobne mám pocit, že sa tieto dva športy navzájom hecujú. Počet súťažiacich každým rokom stúpa, taktiež aj divákov čím sa zvyšuje popularita oboch športov“, dodal generálny manažér SAPR Peter Kasan, ktorý prišiel s myšlienkou spojiť tieto dve súťaže.

 

Najbližšie pokračuje projekt 2. decembra druhým kolom na východe Slovenska v meste Bardejov.