Skip to main content
Image alt text.

ORAVSKÝCH ZÁPASNÍKOV ČAKÁ KRST OHŇOMKASprof-security Bul team Orava

Dvojfázové tréningy, veľa nácvikov techniky, veľa potu a nekonečné hodiny strávené v gyme pod vedením poľského trénera Lukasza Miklusiaka, ktorý svojich zverencov vôbec nešetrí. Tak vyzerá príprava chlapcov z KASprof Security bul team Orava na siedme pokračovanie úspešnej gala show NOC BOJOV, ktorá sa bude konať 18. marca v Ružomberku. 

Už o niekoľko dní čáka zápasníkov MMA z oravského klubu veľké podujatie, na ktorom predvedú svoje schopnosti. Niektorí sa pripravujú na obhajobu titulového opasku, druhí veria, že tento krát skončí v ich rukách, iných čaká premiéra. Spolu sedem bojovníkov, ktorí trénovali celý rok, aby si odniesli víťazstvo z legendárnej akcie NOC BOJOV 7 – Game Over.

 

Samotnú akciu otvoria predzápasy amatérskych zápasníkov, kde svoj priestor dostane Martin Bjaloň, ktorý v klube trénuje vyše roka. Prezentoval sa aj na medzinárodnej KASprof Security lige v kategórií do 85kg, kde sa celkovo umiestnil na druhej priečke. Bude to jeho prvá príležitosť, kedy si bude môcť vychutnať jedinečnú atmosféru veľkej gala show.

 

KASprof Security Liga, ktorá sa konala v troch kolách vytriedila tých najlepších amatérskych zápasníkov. Medzi nimi nechýbal ani Juraj Ratičák, ktorému minulý rok v kategórií do 75kg ušiel opasok o vlások, no tento krát sa na to poriadne pripravil. V dueli sa stretne opäť s poľským súperom Lukaszom Goralom. „So súperom som zápasil už niekoľko krát a viem na čo si mám dávať pozor. Na zápas sa veľmi teším, keďže som už veľmi dlho nezápasil, neviem sa dočkať kedy sa postavím do ringu“, povedal Ratičák. Prvý opasok pre domáci klub minulý rok vybojoval Peter Sifka v kategórií do 85kg a tento krát ho čaká obhajoba s Košičanom Adamom Nagym z MMA Psycho teamu. Bul team Orava ma zastúpenie aj v kategórií do 95kg, kde sa prestaví Martin Martančík. V ťažkej váhe čaká obhajoba titulu Jozefa Krššáka.

 

V poloprofi zápase sa predstaví poľský zápasník Grzegorz Adamek, ktorý reprezentuje KASprof Security bul team Orava v ťažkej váhe. Bude to je ho prvý krôčik smerom k profi kariére. Chýbať nebude ani miláčik publika Peter „Pajser“ Kurák, ktorý si vybojoval síce prvé miesto v tabuľke KSL v kategórií do 85kg, ale vzhľadom na to, že minuloročným víťazom je práve Sifka z rovnakého klubu bude si musieť na svoj zápas o opasok ešte počkať. Vynahradí si to však v predposlednom zápase večera. „ Som pripravený na sto percent, doladil som ešte váhu a predvediem to, čo viem. Do zápasu dám všetko!“ dodal Kurák, ktorý pre tento zápas zhodil z pôvodnej váhy 10 kg.

 

Hlavný organizátor Peter Kasan neskrýva spokojnosť so svojím klubom „Chalani tvrdo a zodpovedne trénovali počas celého roka. Podarilo sa im urobiť niekoľko skvelých výsledkov, no test ohňom ich čaká teraz. Nebude dôležitá len fyzická príprava, ale hlavne psychická. Verím však, že to zvládnu a víťazstvá ostanú doma“.