Skip to main content
Image alt text.

ORAVSKÉ SILNÉ RUKY ODLIETAJÚ DO GRÉCKA!KASprof-security Bul team Orava

Dnešným dňom oficiálne odštartovali Majstrovstvá Európy v pretláčaní rukou, ktoré sa tento krát konajú v gréckom meste Loutraki. Do prímorského mesta vycestuje v stredu 15. mája aj výprava KASprof Security bul teamu Orava, ktorá si robí zálusk na ďalšie cenné kovy.

 

 

Svoje kvality sa chystá obhájiť aktuálna šampiónka Barbora Bajčiová, ktorá tento rok nastupuje vo vyššej kategórií junioriek do 21 rokov nad 70kg.

„Mala som možnosť pozrieť si predbežné súpisky a sú tam 3-4 súperky, ktoré dobre poznám, ale všetko sa môže ešte zmeniť. Dôležitý bude však výkon ktorý podám za stolom“, povedala mladá pretekárka zo Žaškova. Barbora sa venovala svojej príprave intenzívnejšie posledné mesiace, predtým ju trápilo zranenie kolena. „Už týždeň som úplne bez barlí, rehabilitácie pomáhajú . Moje očakávania sú samozrejme tie najvyššie. Obhájiť minulý rok, ale treba ostať nohami na zemi a sústrediť sa na výkon, nerobiť zbytočné fauly a chyby. Určite chcem domov doniesť dva titul“. Spolu s Barborou vycestujú do Grécka aj súrodenci Richterovci z Oravskej Lesnej. V kategórii sub-junior do 15 rokov vo váhovej kategórií do 70kg sa za stolíkom predstaví za oravská klub Natália, ktorá sa teší nie len na súťaž, ale aj samotnú krajinu. Na šampionát sa pripravovala súkromne aj so svojim tímom. „Trénovala som silové tréningy trikrát do týždňa, z toho jeden krát v posilňovni s trénerom a ostatnými členmi nášho klubu. Najviac sa teším tú atmosféru, zápasy a aj na to, že uvidím novú krajinu, ktorú som predtým nikdy nenavštívila“, povedala len štrnásťročná pretekárka, ktorej srdce si armwrstling jednoznačne získal. Jej najväčšou oporou je rodina a hlavne brat Stanislav, ktorý sa Majstrovstiev taktiež zúčastní v kategórií juniorov do 65kg.

Všetci trénovali veľmi tvrdo a zodpovedne, každý jeden reprezentant je v životnej forme a verím, že sa to odrazí aj na výsledkoch, dodal tréner pretekárov KASprof Security bul team Orava, Peter Kasan. 

Veríme, že sa oravským silným rukám bude v Grécku dariť a domov prinesú čo najviac cenných kovov. Držíme palce!