Skip to main content
Image alt text.

Odštartovalo 1. kolo KASprof Security Ligy!KASprof-security Bul team Orava

 

V sobotu 24. septembra patrila Športová hala v Rabči zmiešanému bojovému umeniu a armwrestlingu. Po prvý krát sa medzinárodná liga amatérskych zápasníkov spojila s 1. Slovenskou ligou pretláčania rukou.

 

 

Od rána prichádzali do obce športovci z celého Slovenska, ale aj zo susedného Poľska. Po absolvovaní lekárskej prehliadky a oficiálnom vážení prišli na rad vyraďovacie zápasy.

 

Do úvodného kola sa zapojilo 21 bojovníkov v MMA. Prvý zápas sa odohral v kategórií do 65kg medzi Rastislavom Makeľom (MMA Michalovce) a Janom Polkom (MMA Maximus). Súboj sa skončil už v prvom kole TKO pre slovenského borca. Voľný los získal Mikolaj Polka, ktorý sa vo finále stretol so svojim bratrancom a tak zápas diplomaticky ukončili po prvo ťuknutí rukavíc.

 

Najviac obsadená bola kategória do 75kg. V piatich vyraďovacích zápasoch postúpili do ďalšieho kola dvaja reprezentanti KASprof Security bul tam Orava, Juraj Ratičák a Tomáš Šimjak, ktorý mal v hexagone svoju premiéru. Prebojoval sa až do finále, kde však už nestačil na poľského súpera Filipa Sosku (MMA Maximus) a obsadil tak konečné druhé miesto.

 

V kategórií do 85kg sa stretlo osem zápasníkov. Po prvý krát sa do ringu postavil Martin Bjaloň (KASprof Security bul team Orava), ktorý zdolal Kristiána Rynika (MMA Michalovce). V nasledujúcom súboji ho čakal skúsenejší Poliak Dawid Navara (MMA Maximus), napriek tomu podal skvelý premiérový výkon. Podobne to bolo aj v prípade Tomáša Bakanca, ktorý si v prvom zápase výborne poradil s poľským rivalom Petrom Samekom. V semifinále nastúpil proti nemu domáci borec Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava), ktorý Tomáša porazil na body. Finálový slovensko-poľský súboj medzi Petrom Kurákom a Dawidom Navarom bol dynamický do poslednej minúty, z prvého miesta sa nakoniec tešil domáci borec. „Súper ma ohrozil tvrdými ranami, ale dalo sa im s prehľadom vyhnúť. Cítil som sa v ringu dobre, vedel som že vyhrám“, dodal Kurák.

 

V kategórií do 95kg sa prihlásil len jeden zápasník Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava) a tak získal prvenstvo bez súboja

 

V armwrestlingu sa otvorili dve kategórie do 95kg a nad 95kg na pravú ruku. 

Prvé miesto si odniesol Jozef Hon z Gladiators team, druhá priečka patrila Slavomírovi Kubáňovi.

V ťažkej váhe si zmerali sily štyria pretekári. Z výhry sa tešili Peter Čecho, Milan Maťo a Jaroslav Ďuriš. 

 

 

 

KATEGÓRIA DO 65kg

 

1.Mikolaj Polka (MMA Maximus)

2.Jan Polka (MMA Maximus)

3. Rastislav Makeľ (MMA Michalovce)

 

KATEGÓRIA DO 75kg

 

1.Filip Soska (MMA Maximus)

2.Tomáš Šimjak (KASprof Security bul team Orava)

3.Lukasz Senderski (MMA Maximus)

 

KATEGÓRIA DO 85kg

 

1.Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava)

2.Dawid Navara (MMA Maximus)

3.Tomáš Bakanec (Drago Gym)