Skip to main content
Image alt text.

NAJSILNEJŠIE RUKY ZO SLOVENSKA A POĽSKA SA STRETLI V CROSS GYME 365KASprof-security Bul team Orava

 

Dvere KASprof Security Cross Gymu 365 sa v sobotu 27. augusta otvorili pre športovcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na blížiacich sa Majstrovstvách sveta v pretláčaní rukou

 

Okrem dvadsiatich ôsmych reprezentačných pretekárov prišli aj hostia zo susedného Poľska, na ktorých bolo už na prvých pohľad badateľné, že sú vo vynikajúcej forme. Spolu päťdesiatka silákov začala sústredenie tréningmi, nad ktorými držali odborný dozor reprezentačný tréner juniorov Gabriel Harčarik a reprezentačný tréner seniorov Tomáš Kiss.

 

Nechýbal ani prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Ján Germánus, ktorý si to s viacerými reprezentantmi vyskúšal za stolom, viceprezident Ľubomír Jagnešák a generálny manažér Peter Kasan, ktorý bol zároveň čestným hostiteľom sústredenia:„Som milo prekvapený z účasti slovenských, ale aj poľských reprezentantov. Priestory fitness centra boli maximálne zaplnené, každý armwrestler si prišiel na svoje a mohol si odskúšať kde sa fyzicky nachádza.“

Ľubomír Jagnešák si preveril taktiež svoje schopnosti s repzrezentantmi.  "Sústredenie dopadlo nad moje, ale aj nad očkavánia trénerov, ako aj samotných športovcov zo Slovenska a Poľska. Úroveň športovcov je veľmi kvalitná. Z nášho kádra sú najlepšie pripravené ženy a juniori. Konečne máme veľmi kvalitne obsadenú kategóriu masters a grand masters. Som veľmi zvedaví, koľko medailí tento krát zožneme na šampionáte", neskrýval spokojnosť s prípravou viceprezident SAPR.
 

 

Majstrovstvá sveta v armwrestlingu začínajú 1. októbra 2016 v Bulharsku. Slovenskí pretekári sa pripravovali zodpovedne, veríme, že sa domov vrátia s cennými kovmi.