Skip to main content
Image alt text.

Na druhom kole KSL si to rozdali aj ženy!KASprof-security Bul team Orava

Sobota 2. decembra patrila pokračovaniu úspešného projektu spojenia MMA a Armwrestlingu. KASprof Security liga a Slovenská národná liga pretláčania rukou sa tento krát presunula na východ Slovenska do jedného z najstarších slovenských miest Bardejova. 

Dva unikátne športy sa stretli pod jednou strechou športovej haly Mier, kde športovci z celého Slovenska a dokonca aj z Poľska prišli zabojovať o cenné body. Po úspešnom vážení a lekárskej prehliadke sa mohla spustiť lavína zápasov v zmiešanom bojovom umení aj armwrestlingu.

Druhé kolo KSL priniesol zaujímavé duely na medzinárodnej úrovni a medzi povrazmi hexagonu sme po dlhej dobe mohli vidieť aj súboj nežnejšieho pohlavia. Zápasy trvali 2x2 minúty, v prípade nerozhodnosti bolo pridané extra kolo.

V kategórií do 65 kg bodovali borci z MMA Team Slovakia Michalovce pod vedením trénera Tibora Šimoniča. Zlato si odniesol Krisitán Seman a striebro Martin Varady. Bronzová medaila putovala do Laugaricio Combat Club Trenčín zásluhou Gorana Veskova.

Najviac obsadená bola hmotnostná kategória do 75 kg. Prvé miesto si vybojoval 22-ročný Marek Kvasnica z Laugaricio Comabt Club Trenčín, druhé miesto obsadil poľský zápasník Dawid Majdak z Forma Fitness Club a tretia priečka patrila Tomášovi Cigánikovi z Gladiators Team Partizánske.

 

Jozef Hýsek z Laugaricio Combat Club Trenčín si prišiel v kategórií do 85kg po cenné body aj na východ Slovenska. V Rabči skončil na druhom mieste, no tento krát sa na svoj súboj poctivo pripravil a získal prvé miesto. Za ním sa umiestnil z rovnakého klubu Jakub Kudlej a bronz putoval do rúk Matúša Kováča z MMA Team Slovakia Michalovce.

 

Rovnako ako v prvom kole KSL, ktoré sa konalo v septembri ostala kategória do 95kg neobsadená. Zápasy pokračovali v ťažkej váhe 95+kg, kde sa v hexagone opäť proti sebe postavili Marián Liptak z Ocagon Fighting Academy a Jozef Trudič z domáceho klubu Still Storm Fight Club Bardejov. Marián si oproti prvému kolu polepšil a tento krát si vybojoval cenné body z prvého miesta. Domáci borec Trudič obhájil druhé miesto z prvého kola KSL.

Divácke oko potešil najmä súboj nežného pohlavia v kategórií do 65kg, v ktorom sa predstavila Anita Vanková z Gladiators Team Partizánske a domáca Lívia Adamuscinová. Dievčatá si naozaj nič nedarovali, bol to vyrovnaný súboj a tak rozhodcovia pridali extra kolo, v ktorom sa rozhodlo. Z prvého miesta sa nakoniec tešila Anita Vanková, striebro si odniesla Lívia Adamuscinová. Každopádne obom dievčatám patrí obdiv za ich predvedený výkon.

Celkovo sa do druhého kola KASprof Security Ligy zapojilo 8 klubov zo Slovenska a Poľska. Všetci zápasníci predviedli výborné výkony. Záver 7. ročníka KSL sa bude konať 20. januára v Bratislave, kde sa už definitívne rozhodne, kto zabojuje o titulový opasok KSL!

VÝSLEDKY