Skip to main content
Image alt text.

KSL motivuje začínajúcich zápasníkovKASprof-security Bul team Orava

Šimon trénuje zmiešané bojové umenie len krátko, no napriek tomu mu nechýba odvaha a odhodlanie. Práve preto sa rozhodol nastúpiť do ringu na 6. pokračovaní medzinárodnej KASprof Security Ligy. 

 

Už počas strednej školy sa mu páčili ázijské bojové umenia ako Taekwondo, či Karate. „Vzhľadom na široké spektrum mojich koníčkov to z časového hľadiska nebolo možné, aby som vykonával takýto šport, pretože si to vyžaduje množstvo času ale aj finančných prostriedkov, ktoré som vtedy nemal“, prezradil mladý športovec, ktorý aj napriek vtedajšej túžbe neskúsil svet bojových umení.

Počas štúdia na vysokej škole sa však spoznal s ľudmi, vďaka ktorým ho svet MMA úplne pohltil. Sedavé zamestnanie, zlá kondícia ho len uistili v tom, že je na čase niečo s tým urobiť. Od začiatku roka začal trénovať MMA v miestnom KASprof Security Gyme 365. Po trištvrte roku prišlo odhodlanie prihlásiť sa na KSL, ktorá je ideálnou súťažou pre začínajúcich zápasníkov. „Nemám žiadne očakávania. Podľa môjho názoru každý jeden zápasník, ktorý sa postaví do ringu medzi povrazy je šampión a zaslúži si obrovský rešpekt“, dodal Šimon, ktorého čaká koncom septembra premiérový zápas.

Pre začínajúceho zápasníka to nie je len chvíľková záležitosť „Mojim cieľom v MMA je určite aj naďalej trénovať a baviť sa športom pokiaľ mi to čas a zdravie dovolí. Na ligu pozývam množstvo priateľov a blízkych, ktorí o tomto športe stále nemajú dostatok informácií. Myslím si, že Oravci sú rodení bojovníci, ale treba ich len hľadať“.

Odkaz na záver: „Chceš byť rýchly, silný, zdravý a šťastný? MMA :) Viac nemám čo dodať.“