Skip to main content

KASPROF SECURITY LIGA ODŠTARTOVALAKASprof-security Bul team Orava

KASPROF SECURITY LIGA ODŠTARTOVALA 1. KOLO VO VEĽKOM

Sobota 26. septembra patrila v obci Rabča zmiešanému bojovému umeniu a armwrestlingu. Piate pokračovanie KASprof Security ligy prilákalo do športovej haly v 300 nadšencov, ktorí si prišli vychutnať zápasy na medzinárodnej úrovni.

Podujatie odštartovalo v poobedňajších hodinách oficiálnym vážením. Všetci registrovaní účastníci prešli úspešne lekárskou prehliadkou a tak sa mohlo pokračovať kvalifikačnými zápasmi. V prvej kategórií do 60kg si prvenstvo vybojoval Dušan Rentka z domáceho KASprof Security bul team Orava, ktorý v súbojoch 2x2 minúty porazil svojich českých súperov z JMFS Ostrava. „Som rád že som sa mohol zúčastniť tohto MMA turnaja. Mal som dva zápasy , ktoré som vyhral ale aj zistil aké mám nedostatky a hlavne to beriem ako výzvu, v čom sa mám zlepšiť“, dodal držiteľ zlatej medaily.  Zápasy podľa pravidiel MMA vystriedalo pretláčanie na pravú ruku v kategórií do 75 kg, kde sa prihlásili štyria pretekári. Zlato si domov odniesol Ján Mišánik z Vaňovky, druhé miesto patrilo Andrejovi Hurákovi a bronzovú medailu obhájil Jakub Vorčák. Na pravidlá dohliadal niekoľkonásobný majster sveta a rodák obce Ľubomír Jagnešák.

Pokračovalo sa zmiešaným bojovým umením v kategórií do 70kg, kde domácemu Jurajovi Ratičákovi pripadol ťažký súper. Juraja to však neodradilo a vybojoval si v konečnom poradí tretie miesto. Do ringu putoval opäť pretláčací stôl, za ktorí sa postavili pretekári do 95kg. Na regulárnosť výsledkov tento krát dohliadal ctený hosť, 14 násobný majster sveta Ján Germánus.  Najsilnejšiu pravačku mal Peter Gonščák, tesne za ním sa umiestil silák Kryštof Cziernik z Poľska a tretia priečka patrila Rudolfovi Majchrákovi.

Po krátkej prestávke dostalo priestor opäť MMA. Do 80kg nastúpil do hexagonu za domáci tím Peter Sifka, ktorý hneď na úvod prekvapil akčnosťou. Svojmu súperovi nič nedaroval a prebojoval sa rovno do finále, kde natrafil na skúseného súpera z poľského klubu Fightman Bochnia a tak sa v závere tešil zo striebornej medaily. V ťažkej váhe sa medzi povrazmi predstavilo päť borcov z rôznych kútov Slovenska. Za KASprof Security bul team Orava zabojoval Peter „Pajser“ Kurák. Napriek zraneniam predviedol vynikajúci výkon, keď v prvom kole zložil takedownom súpera na zem. Vo finálovom zápase sa darilo o niečo viac súperovi z košického Psycho teamu. Peter Kurák nakoniec vybojoval pre svoj tím striebro.

V super ťažkej váhe nastala nepríjemná situácia, kedy sa proti sebe museli postaviť členovia domáceho klubu. V úvode zápasili v stojke, no neskôr sa obaja borci za aplauzu publika rozohnili a zápas nabral poriadnu dynamiku. Zlato ostalo doma zásluhou Jozefa Krššáka, striebornú medailu vybojoval pre klub Gregorz Adamek a bronz putoval do Poľska.

Slovo nad celou akciou prebral hlavný organizátor Peter Kasan. „S akciou som veľmi spokojný, bola najpočetnejšia účasť zápasníkov  aj divákov za všetkých 5 ročníkov. Čo sa týka mojich zverencov, dosiahli výborne výsledky, aj keď to pri troche šťastia mohlo byť ešte lepšie“.

5. ročník KASprof Security ligy bude pokračovať už o 5 týždňov druhým kolom, ktoré sa uskutoční v Kultúrnom dome vo Vavrečke. Už teraz sa môžete tešiť opäť na poriadnu dávku adrenalínu.