Skip to main content
Image alt text.

Druhé kolo KASprof Security ovládli domáciKASprof-security Bul team Orava

Druhé kolo KASprof Security ovládli domáci

Sobota 31. októbra sa niesla v duchu tvrdých a silných športov. V kultúrnom dome vo Vavrečke sa konalo pokračovanie medzinárodného projektu v zmiešanom bojovom umení a armwrestlingu.

Napriek tomu, že bolo pokojné sviatočné obdobie, do Vavrečky prišli zabojovať zápasníci nie len zo Slovenska, ale aj spoza Poľských hraníc. Úvod programu otvorila tanečná skupina Refresh crew zo Základnej umeleckej školy Jánoš z Dolného Kubína, po ktorej vstúpil do ringu po prvý krát v živote aj starosta obce Peter Kružel. Po krátkom príhovore prenechal už priestor medzi povrazmi skutočným bojovníkom. Odštartovalo sa kvalifikačnými zápasmi, kde sa v kategórii do 80 kg stretli Nikodem Ziolko  z poľského Fight club Fightmann Bochnia a Tomáš Hegyeshi z košického MMA Psycho teamu.  Napriek Tomášovej snahe a odhodlanosti si skúsenejší Poliak vybojoval postup do finále. V ťažkej váhe sa stretli traja domáci borci, ktorí vo vylučovacích súbojov poslali domov poľského i košického súpera.

Po krátkej prestávke sa pokračovalo finálovými zápasmi. Najrýchlejší prebehol v kategórií do 60kg, kde sa v tomto kole registroval len jeden účastník a tak si Dušan Renka pripísal ďalšie body bez boja. Z prvého kola si zlato tvrdo vybojoval a postup na NOC BOJOV 6 má už zaistený. Rodák obce Juraj Ratičák nastúpil v kategórií do 70kg proti silnému súperovi Lukaszovi Goralovi, ktorý si v prvom kole vybojoval najvyššiu priečku. Juraj sa držal statočne, no v úvodnom kole mu Poliak uštedril armbar a pre domáci klub tak získal striebro.

Veľké prekvapenie a naozaj pekný zápas predviedol Peter Sifka (KASprof Security bul team Orava), ktorý sa dostal z takedownu do víťaznej pozície a tvrdými ranami nedal Poliakovi Nikodemovi Ziolkovi žiadnu šancu. Tešil sa tak zo zlatej medaily v hmotnostnej kategórií do 80kg. Za domáci klub zabojoval v kategórií do 90kg Peter Kurák, ktorý vo veľmi vyrovnanom zápase prehral na body s Košičanom Gabrielom Törökom.  Finále v ťažkej váhe predstavoval bratovražedný súboj Martina Martančíka a Jozefa Krššáka z domáceho klubu a ťažké to bolo nie len pre nich, ale aj pre rozhodcu. Ten nakoniec zdvihol ruku Martančíkovi.  Priestor dostal opäť aj armwrestling, kde mal v kategórií do 75kg najsilnejšiu pravačku Stanislav Cziernik z Poľska.  Do 95 kg potvrdil svoje kvality z prvého kola Peter Gonščák a domov si odniesol druhú zlatú medailu.

Druhé kolo prebehlo úspešne a pokračovať sa bude záverečným kolom až budúci rok v januári. Zápasníci  budú mať tak dostatočný čas poriadne sa pripraviť a zabojovať o postup na gala show Noc Bojov 6 – návrat kráľov.

Nominovaní po prvom a druhom kole:

Kategória do 60kg

1.Dušan Rentka (KASprof Security bul team Orava) – 20 bodov
2.Matěj Vondra (JMFS Ostrava) – 8 bodov

Kategória do 70kg

1.Lukasz Goral (Fight Club Fightman, Bochnia) – 20 bodov
2.Juraj Ratičák (KASprof Security bul team Orava) – 14 bodov

Kategória do 80kg

1.Peter Sifka (KASprof Security bul team Orava) - 18 bodov
2.Tomáš Hegyeshi (MMA psycho team Košice) – 12 bodov

Kategória do 90kg

1.Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava) - 16 bodov
2.Gabriel Torok , Matúš Tysz (MMA psycho team Košice) – 10 bodov

Kategória nad 90kg

1.Jozef Krššák (KASprof Security bul team Orava) – 18 bodov
2.Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava) – 14 bodov

Gregorz Adamek (KASprof Security bul team Orava) – 14 bodov