Skip to main content
Image alt text.

DRUHÁ ZAHRANIČNÁ VÝPRAVA BOJOVNÍKOV V OSTRAVEKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 21. mája sa v Ostrave konalo už 18. kolo súťaže v zmiešanom bojovom umení pod názvom Den Bojovníku, ktorého sa zúčastnili aj zápasníci z KASprof Security bul team Orava.

Športová hala privítala súťažiacich zo slovenských a českých klubov. Na úvod programu bolo pripravených 15 predzápasov, v ktorých dostali priestor aj dvaja borci z oravského bul teamu. V kategórií do 84kg sa predstavil Peter Kurák, ktorý nastupoval do súboja v zlom zdravotnom stave. Medzi povrazmi sa stretol so slovenským bojovníkom Miroslavom Hladkým z Wolf Pride Gym Žilina. Prvé kolo sa nieslo vo vyrovnanej réžií, Kurák bodoval take downom, no súper sa dokázal z nevýhodnej pozície vždy dostať. V druhom kole bolo už jasne badať, že oravskému zápasníkovi dochádzajú sily a súper ukončil zápas na triangel. „Výsledok zápasu má mrzí, keďže som urobil dve veľké chyby v mojej vyhrávajúcej pozícií“, dodal Peter Kurák.

 

Posledný zápas v úvodnej časti večera patril Petrovi Sifkovi a jeho protivníkovi Petrovi Fojtáchovi z domáceho klubu JMFS Ostrava v kategórií do 82kg. Po úvodnej pol minúte dostal český zápasník Sifku na zem a chvíľami sa zdalo, že ho uškrtí. Tvrdý Oravčan počúval však pokyny trénera a z nepriaznivej pozície sa mu do konca kola podarilo vyslobodiť. V druhom kole uštedril českému súperovi zopár presných rán, v treťom kole boli obaja zápasníci vyčerpaní a vyslobodzujúco čakali na záverečný gong. Rozhodca nakoniec zodvihol ruku Petrovi Sifkovi, ktorý zvíťazil na body.

 

V hlavnej časti večera dostal v ťažkej váhe priestor Grzegorz Adamek. Nešťastná línia prehier z posledných súťaží však pokračovala naďalej. Po prvých sekundách inkasoval od súpera Daniela Dittricha poriadnu ranu na oko a ďalej sa mal problém koncentrovať, čo Dittrich využil vo svoj prospech a zápas ukončil technickým K.O.

 

Druhá zahraničná výprava nedopadla celkom podľa očakávaní, no borci z KASprof Security bul team Orava sú ešte len na začiatku v zbieraní skúseností na medzinárodných turnajoch. Už 18. júna ich čaká amatérska liga MMA v Poľsku, ktorej sa zúčastňujú stovky súťažiacich z celej krajiny. Tá bude zároveň ukončením sezóny a chlapcov bude čakať krátky oddych. Nie však nadlho, pretože 24. septembra odštartuje už šieste pokračovanie KASprof Security Ligy prvým kolom v Rabči, kde sa opäť bude nominovať na súboje o titulové opasky KSL.