Skip to main content

DÁVID TRUCHLÍK SI PRIPÍSAL ĎALŠÍ ÚSPECHKASprof-security Bul team Orava

DÁVID TRUCHLÍK SI PRIPÍSAL ĎALŠÍ ÚSPECH

Tento rok sa konali v poradí 23. Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou v Rusovciach, kde o svoje tituly prišli zabojovať tí najlepší pretekári medzi ktorými nechýbal ani stále rastúci talent Oravy – Dávid Truchlík.

Za stolmi sa stretli zástupcovia 16 klubov a tradične žal najväčšie úspechy AWK Senec, ktorému konkurovali aj Oravci. V kategórií do 75kg na pravú ruku si vybojoval striebornú medailu Dávid Truchlík z KASprof Security Bul Team Orava, ktorý napriek nedostatočnej regenerácií po majstrovstvách Európy podal vynikajúci výkon. „Svoje účinkovanie hodnotím celkom pozitívne. S 2. miestom som spokojný, aj keď príprava neprebehla na sto percent, keďže som si potreboval oddýchnuť po vyčerpávajúcej príprave na majstrovstva Európy“.

Organizačnú záštitu tento krát prebral AWK Bratislava na čele s Jozefom Rozborom. Všetko prebiehalo na veľmi kvalitnej úrovni. „Atmosféru by som hodnotil veľmi dobre, pretekári sa navzájom povzbudzovali. Ja som najväčšiu podporu dostal od môjho brata Petra, priateľky a pár kamarátov. Veľká vďaka však patrí môjmu trénerovi Petrovi Kasanovi, ktorí sa mi venuje na každom tréningu a dohliada na mňa profesionálnym okom“, neskrýval spokojnosť armwrestler z Oravy.

Napriek svojmu mladému veku dosahuje Dávid jeden úspech za druhým a veľmi rýchlo robí pokroky. Za tým všetkým sa však skrýva kopec práce a veľké odhodlanie. „Podľa môjho názoru by mal mať človek v prvom rade sny, potom si nájsť nejakú cestu ako sa k tomu cieľu dostať. Keď sa mu to podarí, tak už len na sebe tvrdo pracovať. V mojom prípade zohráva dôležitú úlohu aj psychika. Musím mať všetko premyslené dopredu, každý jeden krok. Nesmie chýbať tiež obrovská disciplína, keby som si každý druhý krát povedal, že sa mi nechce ísť trénovať, kde by som bol teraz?“ prezradil svoj recept úspešný pretekár, ktorý získal nomináciu na blížiace sa 37. Majstrovstvá sveta konajúce v Kuala Lumpur. „Bohužiaľ sa nezúčastním, nemám teraz na to dostatok financií. Výjazd na MS stojí 1100 EUR, momentálne je to pre mňa veľa“. Na Orave je niekoľko skutočných talentov a je naozaj škoda, že vzhľadom na nepriaznivý finančný stav zväzov nemôžu vo svete reprezentovať našu krajinu. Dávida však takáto skúsenosť neodradila. „Určite sa chcem naďalej zlepšovať, ešte cítim veľké nedostatky. Musím na sebe pracovať, keďže sa chcem dostať až na vrchol. Najbližšie sa pripravujem na prvé kolo SNLP 2015/2016, ktoré sa uskutoční 12. septembra v Banskej Štiavnici a potom uvidíme čo ďalej“, dodal na záver Truchlík.