Skip to main content
Image alt text.

Dávid Truchlík - rozhovorKASprof-security Bul team Orava

 

Dávid Truchlik sa profesionálne venuje armwrestlingu len rok a pod vedením trénera Petra Kasana dosiahol už niekoľko úspechov. Nedávno sa vrátil zo svojej premiéry na Majstrovstvách Európy odkiaľ si priniesol úctyhodné 6. miesto.  

Mladý armwrestler začínal s pretláčaním rukou najprv amatérsky, až neskôr prešiel na profesionálnu úroveň. „Prvý rok to bolo trochu o ničom, nevedel som čo a akým spôsobom mám cvičiť, ale ako som si našiel klub KASprof Security Bul Team Orava a dobrého trénera už to šlo rýchlejšie“, prezradil Dávid. Aj keď sa v súčasnosti venuje len armwrestlingu, tento silový šport nebol vždy jeho snom. „K armwrestlingu som sa dostal náhodne, vyskúšal som jednu amatérsku súťaž, ktorú som vyhral. K tomuto športu ma viedla hlavne motivácia, chuť trénovať a stať sa najlepším“. Za pomerne krátky čas vyhral devätnásťročný pretekár niekoľko amatérskych a profesionálnych súťaží. Za svoj doteraz najväčší úspech však pokladá prvé miesto na Medzinárodnej súťaži juniorov Grand Prix v kategórií do 80kg.

Pred časom sa vrátil z Bulharska, kde sa zúčastnil Majstrovstiev Európy. Súťaži však predchádzala náročná príprava. „Trénoval som dva krát denne. Musel som upraviť svoj jedálniček a dva týždne pred šampionátom som nasadil diétu. Potreboval som zhodiť 6kg, čo bolo dosť ťažké, ale vydržal som a na poslednú fázu som sa vošiel do kategórie 70kg,“ povedal pretekár zo Skalitého. Tvrdá práca sa nakoniec vyplatila a priniesla ovocie v podobe konečného umiestnenia na 6. priečke. „Na ľavačku som sa umiestil medzi poslednými, čo ma veľmi sklamalo, pretože ju mám omnoho silnejšiu ako pravú. Nakoniec som na pravú skončil oveľa lepšie“.

Aj keď má Dávid za sebou už množstvo súťaží a skúseností, čaká ho ešte dlhá a náročná cesta, na ktorej má však jasný cieľ: „Chcem byť majstrom sveta“, dodal na záver.

Talentovaného armwrestlera budeme môcť najbližšie vidieť 27. júna na Majstrovstvách Slovenska, kde mu určite držíme palce.