Skip to main content
Image alt text.

CROSS FIT UKONČIL SEZÓNU BRAVÚRNE!KASprof-security Bul team Orava

Prišiel koniec sezóny, vo fitku to zrazu stíchlo, žiadny poriadny rachot činiek... Cross Fit partia pod vedením trénera Vladka Fojtíka si dáva na leto pauzu.

 

Na leto si dávate od CROSS FITU menší oddých. Od septembra sa však urobilo kus práca, ako by si zhodnotil sezónu?

U mňa už tradične zaužívaný systém, od septembra do júna fungujeme spolu, väčšinou v sept., októbri pracujeme na nových veciach (cvikoch) zdokonaľujeme techniku, robíme skôr taký funkčný bodybuilding, kedy sa snažím pripraviť klientov psychicky, ale v tomto období hlavne fyzicky na záťaž, ktorú budú musieť zvládať pri crossfite tzn. Snažíme sa spevniť telo hlavne cvikmi nie veľmi dynamickými, ale skôr ide o kvalitu prevedenia pohybu, cielené zapojenie jednotlivých sval. Skupín, odstraňovanie svalových disbalancií. Od novembra už začíname fungovať intenzívnejšie a tréningy sa už viac podobajú cross fitu. V podstate celý ten 10 mesačný proces bol smerovaný na jeden cieľ = vytvoriť z každého klienta funkčného atléta s prihliadnutím na individuálne osobitosti a ciele každého z nich. S určitosťou viem povedať, že každý jeden z nich sa dostal do najlepšej funkčnej formy svojho života (niektorý, ktorí dodržiavali aj zásady správnej výživy aj vizuálnej formy). Posun od prvého tréningu je určite viditeľný, samozrejme každý má iné ciele, predpoklady atd., takže aj výkonnosť bola odlišná, ale ku konca tak ako som vravel, bola každého výkonnosť na vysokej úrovni.

 

 

Počas tých 10 mesiacov sa vyprofilovalo niekoľko ľudí u ktorých som videl šancu zapojiť sa aj do súťažného kolotoča a preto sme si dali cieľ zúčastniť sa súťaže UNBROKEN, na ktorú sme potom aj prispôsobili posledné 2 mesiace prípravu. Výsledky sú na FB Unbrokentrstená. Teraz v lete vzhľadom na to že celý ten rok bol dosť náročný som odporučil každému na chvíľu vydýchnuť a skôr využívať možnosti leta (plávanie, bicykel, beh, turistika...) aby sa to telo zregenerovalo, hlava takisto a nestratili sme chuť ďalej pokračovať. Pretože mojim a našim cieľom je robiť pohyb pre zdravie, je ľahké napáliť tréningy, hecovať sa celý rok, ale toto vedie len k jednému. Pretrénovaniu a odtiaľ je už blízko k zraneniu a následnej strate motivácie, vyhoreniu prípadne k nejakým degeneráciám na rôznych častiach pohybového aparátu. Tým že svaly si pamätajú, v septembri keď začneme sa forma rýchlo vráti.

 

Čo všetko ste s partiou cross fiťákov zažili?  

S partiou sme zažili samozrejme kopec srandy, driny od počiatočného okukávania až po priateľské podpichovanie a myslím aj dôveru v team. Ja osobne som na tréningy chodil rád. Okrem iného som zaviedol tradíciu ,, máš meniny, narodeniny ? dones koláč takže aj sme popapali, niekedy to vyšlo že aj 3x za týždeň, takže taká malá rodinka sme.

 

Čo ti dalo trénovanie v Cross Gyme 365?

Trénovanie v crossgyme mi dalo kopec nových skúseností, nových známych, potvrdilo sa mi že ľudia chcú na sebe pracovať a dajú si poradiť, takže pre mňa ako celoživotne postihnutého fanatizmom do športu veľmi dobrá správa.

 

 

 

Pribudnú s nasledujúcou sezónou aj nejaké novinky na hodinách Cross Fitu?

Od septembra sa bude otvárať ďalší ON RAMP kurz a s pokročilými by som chcel pridať na obtiažnosti, tzn. pridať viac gymnastických vecí.

 

Odkaz pre crosspartiu: Užívajte leto, dávajte telu stále nové impulzy, regenerujte aktívnym pohybom a počúvajte svoje telo, ono sa Vám neskôr v staršom veku odmení tým že budete stále fit a nie dokrivený a zničený !!! Čaute, teším sa na nové výzvy s vami.