Skip to main content
Image alt text.

Chceš zmenu? Zver sa do rúk skutočnému odborníkovi!KASprof-security Bul team Orava

Od februára sa teší CROSS GYM 365 z nového prírastku do tímu. Tento krát ide o naozajstného odborníka. Zmenil život už mnohým ľuďom, pomohol im zdolať svoje vlastné prekážky, či prekážky na Majstrovstvách Slovenska, ktoré viedli k zlatej medaile.... viac sa dozviete v článku. Prestavujeme vám Mgr. Ivana Doroša, PhD. absolventa FTVŠ UK Bratislava, momentálne aj učiteľa Telesnej výchový na Gymnáziu  v Námestove.

 

 

Ivan začal so športom už na prvom stupni základnej školy, kde mali školské športové stredisko a venuje sa mu doteraz. Počas svojho pôsobenia dosiahol viaceré významné úspechy.

"Aj keď som sa najdlhšie venoval atletike, v ktorej som dosiahol najväčšie úspechy, baví ma šport ako taký. Hrával som tretiu ligu v basketbale, piatu a šiestu ligu vo futbale, či mestskú ligu vo volejbale. V atletike som reprezentoval Československo a po osamostatnení aj Slovensko. Medailových umiestnení mám z majstrovstiev obidvoch krajín za celú kariéru viac ako tridsať, a to v rôznych atletických disciplínach od desaťboja, cez skok do výšky až po behy na 110 m a 400m cez prekážky. S klubom Slávia UK Bratislava som dosiahol medailové úspechy na Európskych pohároch klubov a na konci kariéry som získal aj majstrovské tituly na Európskych hrách pracovníkov školstva.

Ako dlho sa venujete cvičeniu a trénerstvu? 

Pokiaľ ide o trénerstvo , venujem sa mu už od skončenia vysokej školy., Ako tréner som pracoval s ľuďmi na rôznej úrovni a v rôznych športoch. Najviac sa v súčasnosti venujem futbalu, kde som trénoval všetky vekové kategórie od prípraviek až po mužov. V súčasnosti sú to prípravky v UTM MŠK Námestovo. V atletike som vychoval majstra Slovenska. Veľa skúseností mám z oblasti kondičného tréningu, kde som robil kondičnú prípravu pre nádejných hokejistov, spolupracoval som s D. Topoľským, nádejným futbalistom, hráčom Olympique Marseille. Bol som pri začiatkoch MMA v Námestove, k mojim zverencom patrili aj hviezdy armwrestlingu P. Kasan a Ľ. Jagnešák. Poslednou veľkou skúsenosťou bola účasť v televíznej šou TV Markíza „Extrémne premeny“, kde sa nám spolu s M. Večerkovou podarilo schudnúť 52 kg, čím sme splnili stanovený cieľ.

Čo vás na tejto práci najviac baví?

Je super ak svojimi vedomosťami a skúsenosťami pomáhate iným zlepšovať sa, dosahovať ich vlastné ciele resp. im pomáhate meniť ich životy k lepšiemu.

Stávate sa členom Cross Gym rodiny, kde budete trénovať kruhové tréningy. Mohli by ste nám priblížiť čo je to kruhový tréning a ako prebieha?

Kruhový tréning je veľmi variabilný. Je zameraný na precvičenie svalov celého tela. Je to tréning, kde cvičiaci vykonávajú určitý počet vopred vybraných cvičení. Po ich vykonaní, dokončení kruhu, sa cvičenia opakujú podľa vopred stanoveného počtu kruhov resp. podľa kondície cvičencov.

Pre koho je kruhový tréning vhodný?

Vďaka obrovskej variabilite je rovnako vhodný pre mladých aj starých, pokročilých cvičencov aj začiatočníkov alebo športovcov. Svoje miesto tu majú, tí čo snívajú o menšej váhe aj, tí ktorí chcú zlepšiť kondíciu, či nechcú mať mľandravé stehná. Ak chcete vyťažiť z cvičenia maximum, posilniť svaly, schudnúť a zlepšiť kondíciu, je tento tréning pre vás ako stvorený. 

Prečo by ste odporúčali práve tento druh cvičenia?

  • Akýkoľvek pohyb má pozitívne účinky na telo a dušu.
  • S kruhovým tréningom získaš lepšiu kondíciu.
  • Spaľuješ tuky, čo je super.
  • Formuješ tvar postavy, čím získaš pekné tvary .
  • Týmto cvičením chceme posilniť telo i srdce, čo je pre zdravý život veľmi dôležité.

Na čo sa môžu tešiť záujemcovia na vašich hodinách?

Pestrosť cvičení, odborné vedenie, príjemnú atmosféru a určite aj trocha svalovice :) 

KRUHOVÉ TRÉNINGY S IVANOM KAŽDÝ PONDELOK A STREDU O 6:00 A UTOROK, ŠTVRTOK O 18:15