Skip to main content
Image alt text.

BRATIA TRUCHLIKOVCI VYCESTOVALI NA MASJTROVSTVÁ EURÓPYKASprof-security Bul team Orava

Hovorí sa, že slovenskí mladíci majú pracovité a silné ruky. Svedčia o tom aj bratia Truchlikovci, ktorí v nedeľu vycestovali do Bukurešti na 26. Majstrovstvá Európy v pretláčaní rukou.

V metropole Rumunske budú našu krajinu a KASprof Security bul team Orava reprezentovať súrodenci Dávid Truchlik a jeho mladší brat Pavol. Celou prípravou ich previedol tréner a niekoľkonásobný majster Slovenska a dvojnásobný držiteľ bronzu z Majstrovstiev sveta Peter Kasan: „Chlapci sú v životnej forme, dokazovali to počas celej sezóny dnes bez problémov navážili a zajtra ich čaká boj o stupne víťazov“.

 

Slovenská reprezentácia armwrestlerov vycestovala na šampionát na dvakrát. V nedeľu odcestovali juniori a masters, v stredu sa za nimi vydajú seniori. Už zajtra čaká našich borcov súťaž na ľavú ruku a pravá ruka dostala priestor v stredu 25. mája.

 

Dávid Truchlik teno rok štartuje posledný krát v kategórií Juniorov do 21 rokov. O víťazstvo zabojuje vo váhovke do 75kg. Pred odchodom sa nachádzal vo vynikajúcej forme a tak pevne veríme, že domov sa vráti s cenným kovom.

 

Výborne je na tom aj mladší zo súrodencov Pavol, ktorý ma na svojom konte aj skúsenosti so staršími a váhovo ťažšími súpermi. Na Majstrovstvách sa predstaví v kategórií Juniorov U18 do 65kg. "Je tu výborné kategórie sú nabité, športovci kvalitný. Mám možnosť si vyskúšať formu, preto dám do toho všetko čo je vo mne", dodal mladý armwrestler.

 

Finálové zápasy si budete môcť pozrieť v priamom prenose prostredníctvom Arena Sport Tv1.