Skip to main content
Image alt text.

Battle of Cross Gym 365 pozná svojich víťazovKASprof-security Bul team Orava

Prvé narodeniny Cross Gymu 365 sa oslávili tak, ako sa patrí. Rachot činiek, adrenalín a nakoniec radosť z podaného výkonu.

 

Nadšenci silovo-vytrvalostných športov sa stretli v piatok 16. decembra v priestoroch Cross Gymu 365, kde ich už čakalo stanovisko pripravené pre zmeranie ich sily a vytrvalosti.

Do súťaže sa zapojilo šesť mužov a štyri ženy, ktoré sa svojimi výkonmi vôbec nenechali zahanbiť.

Súťaž prebiehala v duchu pravidiel a štandardov známych z CROSSFITU. Súťažiaci absolvovali jeden kvalifikačný WOD (workout) na základe ktorého potom dvaja najlepší muži a ženy postúpili do finále, kde si to rozdali face to face vo finálovom Battli.

V mužskej kategórií si svoje prvenstvo vybojoval najmladší domáci súťažiaci Mário Košút. „Konkurencia bola naozaj dobrá, chlapi poriadne makali. Bál som sa zhybov, ale tie mi dnes išli akosi dobre, väčší záber boli pre mňa drepy. Určite sa chcem cross fitu venovať aj naďalej, hlavne vyskúšať Cross Gym ligu“, povedal prvý víťaz Battle of Cross Gym 365, ktorý sa venuje cross fitu len dva mesiace. Na druhej priečne sa umiestnil Martin Štefánek z Liesku a na treťom Ľubo Lukáč, ktoý na svoj vek 53 rokov podáva úctyhodné výkony.

V plnej sile sa predviedlo aj nežnejšie pohlavie. Na najvyšší stupeň víťazov sa postavila Števka Sýkorová z Dynamit Club Námestovo. Cross fit je jej súčasťou života už dva a pol roka, čo bolo vidieť aj na jej výkonoch. Druhé miesto obsadila domáca Michaela Jendroľová, ktorá začala s cross fitom len pred troma mesiacmi práve v priestoroch Cross Gymu 365. „S výsledkom som spokojná, aj keď to mohlo byť lepšie. Je to trošku iné ako na tréningu, tu sme mali aj obecenstvo“.

Bronz si odniesla taktiež domáca súťažiaca Silvia Brontvajová. „Bola to dobrá škola a neľutujem, že som sa zúčastnila. Treba vyskúšať svoje sily. Ďakujeme nášmu trénerovi, ktorý nás motivuje a venuje sa nám. Jeho prácu je naozaj vidieť“.

Tréner Vladimír Fojtík začal svoje pôsobenie v Cross Gyme 365 v septembri tohto roku a už sa mu podarilo urobiť s cvičiacimi veľké pokroky o čom svedčia ich vásledky na súťaži. „V každom prípade všetci predviedli veľkú bojovnosť a srdce a siahli si až na dno svojich síl. Klobúk dole pred všetkými. Niektorí trénujú ledva 2 mesiace, niektorý už majú vyšší vek a aj napriek tomu predviedli brutálny výkon.. Takže z tohto mi vychádza odpoveď na otázku či je crossfit pre každého? Áno, len sa nebáť a začať. Všetkým gratulujem a verím že budú pokračovať vo svojom sebazdokonaľovaní“, dodal spokojný Vladimír Fojtík.

Pre tých najlepších čakali skvelé ceny v podobe výživových doplnkov. Ceny víťazom odovzdával hlavný organizátor súťaže a majteľ cross gymu 365 Peter Kasan. „Cross gym oslávil prvé narodeniny a som rád, že sa nám podarilo vytvoriť podmienky pre priaznivcov cross fitu Chcem sa poďakovať trénerovi Vladovi Fojtikovi za profesionálny prístup a zablahoželať všetkým zúčastneným športovcom,bola to pekná bodka na záver prvého ročníka boja o crossgym 365“.