Skip to main content
Image alt text.

6. ROČNÍK MEDZINÁRODNEJ KASPROF SECURITY LIGY PRICHÁDZA S NOVINKAMI!KASprof-security Bul team Orava

V septembri sa začne písať už šieste pokračovanie úspešnej medzinárodnej ligy KSL, ktorá predstavuje spojenie zmiešaného bojového umenia a armwrestlingu.

Za organizáciou takéhoto podujatia stojí veľa práce, času, odhodlania, ale hlavne lásky k športu hlavného organizátora Petra Kasana. „Aj ja som začínal ako športovec na oravských súťažiach, pre mňa je to určitá forma zadosťučinenia. Chcem vytvárať podmienky pre športovcov, aby mali kde začať a odštartovať svoju športovú kariéru“. O tom, že to veštko má zmysel svedčia aj výsledky jeho zverencov, ktorí nosia medaily z európskych či svetových súťaží a ich mená sa stávajú čoraz zvučnejšími.

 

Prvé ročníky KSL boli zamerané výsadne na armwrestling, dnes je v popredí šport tisíročia – MMA. „Armwrestlingová liga dosahovala na začiatku výbornú úroveň, ale po pripojení zmiešaného bojového umenia do súťaže sa začalo pretláčanie rukou posúvať do úzadia. Vychovali sme tu viacero kvalitných zápasníkov, ktorí sa dostali do povedomia verejnosti a získali si svoje stále publikum, ktoré z roka na rok stále rastie. Armwrestling trochu zastagnoval, čo bolo spojené so zlou politikou na Slovenskej scéne pretláčania rukou, teraz sa však situácia zmenila a verím, že si opäť získa svoje pevné postavenie“, povedal Peter Kasan, ktorý sa stal súčasťou novozvoleného výkonného výboru SAPR.

 

Oproti minulému ročníku nastanú v súťaži viaceré zmeny. Prvou je zmena váhových kategórií v MMA: do 65kg, 75kg, 85kg, 95kg a +95kg. „Kategória do 60kg bola minulý rok málo obsadená, chlapci sa trápili s chudnutím a tak sme sa rozhodli pre zmenu“, objasnil Peter Kasan.

Azda najväčšou novinkou je spolupráca so Slovenskou asociáciou pretláčania rukou, ktorá bude mať svoju premiéru 24. septembra v Športovej hale v Rabči. Prvý krát v histórií sa spoji medzinárodná MMA a armwrestling liga so Slovenským pohárom. Na jednom mieste budú môcť diváci vidieť amatérskych zápasníkov zmiešaného bojového umenia, začiatočníkov v armwrestlingu ale aj jeho slovenskú špičku.

Zmena nastane aj v miestach pôsobenia KSL, ktoré sa doteraz odohrávali len v oravskom regióne. „Predpokladáme, že druhé kolo sa bude konať v Bratislave a tretie v Bardejove, tým pokryjeme Západne, Stredné aj Východné Slovensko. Je možné, že prídeme o časť zahraničných účastníkov, keďže Orava má výhodnú polohu vzhľadom k Poľsku a Česku, na druhej strane sa posilní slovenská účasť.“

Pre divákov okrem programu štandardnej kvalifikácie je pripravená aj večerná časť, kde sa predstavia víťazi jednotlivých kategórií. „Bude to na spôsob takej malej gala show, takže účastníci si môžu vyskúšať pompéznejší nástup, atmosféru veľkého podujatia a pre publikum to bude zaujímavé oživenie“, dodal na záver organizátor siedmeho ročníka unikátneho projektu KSL.