Skip to main content
Image alt text.

6. ročník KSL je za nami. Čo priniesol?KASprof-security Bul team Orava

Posledná januárová sobota patrila záverečnému kolu KASprof Security Ligy spoločne so Slovenskou národnou ligou pretláčania v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Týmto sa úspešne zakončila ďalšia etapa Medzinárodnej amatérskej MMA a Armwrestling ligy, ktorá na scéne pôsobí už šesť rokov a látku posúva každý raz o niečo vyššie.

 

KSL pôvodne začínala ako armwrestling liga až po čase sa pridalo aj zmiešané bojové umenie. To si po čase získalo svoju prevahu a dnes sa teší veľkej obľube. Šiesty ročník priniesol veľkú zmenu a to spoluprácu so Slovenskou národnou ligou pretláčania. Na jednom mieste si tak diváci mohli vychutnať tvrdé zápasy MMA a silné ruky z celého Slovenska. Je to veľká príležitosť hlavne pre začínajúcich zápasníkov a pretekárov kde môžu odštartovať svoju kariéru a dokonca získať aj finančnú odmenu.

KSL si v MMA nastavila minulý rok systém bodovania v troch kolách, po ktorých sa tí najlepší nominujú na gala show NOC BOJOV, kde súťažia o titulový opasok KSL Champion a peknú finančnú odmenu. Na siedmom pokračovaní podujatia NOC BOJOV s podtitulom Game Over, ktoré sa uskutoční 18. marca v Ružomberku budú minuloroční víťazi obhajovať svoj titul s postupujúcimi 6. ročníka KSL.

 

 

Tento rok sa do ligy zapojili zápasníci z 11 klubov Slovenska a Poľska. Na čelo tabuľky sa prebojoval KASprof Security bul team Orava, ktorý reprezentovalo desať borcov a zastúpenie si našli každom jednom kole. Za ním sa umiestnil kvalitný poľský klub MMA Maximus, ktorý sa zúčastnil len prvého kola KSL s ôsmymi zápasníkmi. Výborne zapracovali aj chlapci z košického MMA Psycho teamu a umiestnili sa tak na konečnom treťom mieste. Štvrtú priečku obsadil klub BJJ Slovakia Michalovce. Z týchto klubov si fighteri zaistili vstupenku na gala večer NOC BOJOV 7 – Game Over, kde ich bude čakať ťažký súboj o titulový opasok.

 

„6 ročník KSL bol zatiaľ najlepší v histórii celého podujatia, určite k tomu prispelo vycestovanie organizácie KSL z poza hraníc Oravy, spojenie so SNLP a väčším marketingom. Zaznamenali sme nárast športovcov aj klubov, či už v MMA, alebo ARMWRESTLINGU. V nasadenom tempe budeme pokračovať v nasledujúcej sezóne, máme pripravené veľké množstvo noviniek pre športovcov ale aj fanúšikov“, prezradil hlavný organizátor Peter Kasan.

 

Koho uvidíme na 7. ročníku NOCI BOJOV – Game Over?

 

V kategórií do 65 kg sa s minuloročným víťazom KSL Champion Matejom Vondrom (JMFS Ostrava) stretne v ringu mladý zápasník Leonardo Bruss z BJJ Michalovce. Hoci Bruss na poslednom kole KSL skončil na treťom mieste, z prvého kola si niesol dostatočný počet bodov pre postup do finále.

 

 

Najpočetnejšia kategória bola tento rok do 75kg. Minulý rok potvrdil svoje kvality Lukasz Goral z poľského klubu Fightman Bochnia, ktorý porazil domáceho Juraja Ratičáka z KASprof Security bul team Orava. Tomu sa opäť podarilo prebojovať na čelo tabuľky. Podarí sa mu tento rok získať opasok?

 

 

Zaujímavé to bolo v kategórií do 85kg. Prvý držiteľ titulového opaska Peter Sifka z Kasprof Security bul team Orava bude nakoniec obhajovať svoj titul s postupujúcim až zo 4. miesta tabuľky a to z dôvodu, že na prvých troch priečkach sa tento rok umiestnili jeho „kolegovci“, čo svedčí o rastúcej kvalite tohto mladého oravského MMA klubu. Do finále teda postupuje Adam Nagy z MMA Psycho team Košice.

 

 

V kategórií do 95kg zvíťazil minulý rok Gabriel Torok z MMA Psycho team Košice. Ten sa však hneď po získaní opasku ubral smerom profi kariéry, takže nebude môcť svoj titul viac obhajovať. Z tabuľky do 95kg teda postupujú dvaja nominanti s najväčším počtom bodov a to je Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava) a Matúš Tysz (MMA Psycho team Košice).

 

 

V ťažkej váhe získal minulý rok svoj prvý opasok Jozef Krššák (KASprof Security bul team Orava) a teraz ho bude čakať obhajoba v hmotnostnej kategórií 95+kg s Košičanom Jánom Vencelom (MMA Psycho team Košice).

 

 

Črtajú sa veľmi zaujímavé amatérske MMA zápasy a bude sa určite na čo pozerať, keďže sa jedná o najlepších amatérov z medzinárodnej ligy.

 

 

 

 

UMIESTNENIE KLUBOV 6. ročník KSL

 

1. KASprof Security bul team Orava – 120 bodov

2. MMA Maximus – 44 bodov

3. MMA Psycho team Košice – 32 bodov

4. BJJ Slovakia Michalovce – 28 bodov

5.Beast Gym Nitra – 18 bodov

Wolf Pride Gym Žilina – 18 bodov

6. LCC Trenčín – 16 bodov

FFA Košice – 16 bodov

7. KAC Košice – 10 bodov

8. Fightman Bochnia PL – 6 bodov

9. Gladiators Team - 0 bodov