Skip to main content
Image alt text.

6. miesto pre Pavla Truchlika na Majstrovstvách svetaKASprof-security Bul team Orava

Od 1. do 10. októbra prebiehal v Bulharsku šampionát v pretláčaní rukou. Za stolom sa prezentovalo 52  krajín a viac ako 1200 pretekárov. Medzi slovenskou reprezentáciou sa nachádzal aj člen KASprof Security bul teamu Pavol Truchlik, ktorý mal na šampionáte svoju premiéru.

Mladý pretekár posledný krát nastúpil v kategórií juniorov (do 18 rokov) do hmotnosti 65kg. Samotnému šampionátu však prebiehala tvrdá a poctivá príprava. „Zameriaval som s predovšetkým na silu a dynamiku. Na súťaži som sa cítil veľmi dobre a atmosféra bola vynikajúca“, opisuje svoje pocity Pavol Truchlik.

Prvý deň súťažil na ľavú ruku, kde obsadil desiate miesto. Druhý deň nevychádzal celkom podľa predstáv. Celkovo sa umiestnil na šiestom mieste, ktoré je bodované a vyrovnal tak svoje umiestnenie z Európy. „S výsledkom som spokojný, mohlo to byť síce lepšie, ale zobral som si aspoň veľa skúseností“, dodal Truchlík.

 

Hneď po návrate domov pokračoval pretekár v tréningoch a pripravuje sa na slovenské súťaže. Na budúci rok už prestúpi do kategórie ku svojim starším kolegom do 21 rokov.