Skip to main content
Image alt text.

2. kolo KASprof Security Ligy ovládli Košice a OravaKASprof-security Bul team Orava

V sobotu 3. decembra sa vo východoslovenskej obci Raslavice konalo 2. kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy a Slovenská národná liga pretláčania rukou.

Po premiérovom kole unikátneho projektu, ktoré sa konalo na jeseň v Rabči, sa jeho pokračovanie tento krát presunulo na východ Slovenska. KASprof Security liga tak po prvý krát vo svojej histórií vycestovala za hranice Oravy. V ringu sa predstavili amatérski zápasníci zo Slovenska aj susedného Poľska, ktorí bojovali o cenné body a postup na gala show Noc Bojov 7.

 

V kategórií do 65kg ovládli popredné miesta borci z východoslovenských klubov. Mladí začínajúci bojovníci predviedli veľmi pekné výkony a hneď na úvod súťaže vytvorili skvelú atmosféru. Do semifinále sa prebojoval len 17 ročný Leonardo Bruss z BJJ Michalovce, ktorý však nestačil na staršieho a skúsenejšieho Viktora Pálfyho z KAC Košice. Ten si svoje víťazstvo zaistil technikou armbar. V bodovej tabuľke to po druhom kole vyzerá zaujímavo, po 10 bodov z prvého kola KSL majú poľskí bratranci Pulkovci a teraz k nim pribudol Viktor Pálfy. Všetko sa teda rozhodne po treťom kole v Bratislave.

 

Najpočetnejšia kategória bola do 75kg, kde sa stretlo zastúpenie klubov zo západného, stredného i východného Slovenska a bolo sa naozaj na čo pozerať. Finále sa vykryštalizovalo do oravsko-košického duelu, ktoré bolo veľmi vyrovnané. Z výhry na body sa nakoniec tešil Košičan Gabriel Fuksz, ktorý zdolal Juraja Ratičáka z KASprof Security bul team Orava. "Na 2 kole KSL sa mi podarilo prebojovať sa až do finále, kde som sa stretol s borcom z Košic no žiaľ som prehral na body. Ale aj tak ma potešilo, že som sa umiestnil tak vysoko, aj napriek veľkej konkurencii. Je skvelé, že na 2 kolo KSL prišlo toľko dobrých zápasnikov", dodal strieborný Ratičák.

 

Hmotnostnú kategóriu do 85kg odštartovali poľsko-slovenské súboje, z ktorých sa ďalej prebojovali slovenskí zápasníci. Vo finále sa opäť stretla Orava s Košicami, veľmi dynamický zápas z ktorého si prvenstvo na armbar odniesol Adam Nagy z MMA Psycho team Košice a druhé miesto Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava).

 

Poriadne rany padali aj v kategórií do 95kg. V semifinále sa predstavil Martin Martančík z KASprof Security bul team Orava a Matúš Tysz z MMA Psycho team Košice. Oravský bojovník zvíťazil na body a vo finále ho opäť čakal Košičan Ján Vencel. Posledný zápas vyburcoval publikum, ktoré v napätí čakalo do poslednej minúty. Rozhodca zdvihol ruku Martinovi Martančíkovi, ktorý si pripísal na konto ďalších 10 bodov a zaistil si prvé miesto vo svojej kategórií.

Ku KSL už neodmysliteľne patrí aj amatérske pretláčanie rukou, ktorého sa zúčastnili traja pretekári zo Slovenska a jeden z Poľska. Najsilnešie ruky mali Martin Tomko a Poliak Grzegorz Krzyzanowski.

 

VÝSLEDKY KSL

MMA

Kategória do 65kg

 

 

 1. Viktor Pálfy (KAC Košice)

 2. Leonardo Bruss (BJJ Michalovce)

 3. Maroš Kerekeš (BJJ Michalovce)

Kategória do 75kg

 1. Gabriel Fuksz (FFA Košice)

 2. Juraj Ratičák (KASprof Security bul team Orava)

 3. Mykhailo Lakusta (LCC Trenčín)

 

Kategória do 85kg

 1. Adam Nagy (MMA Psycho Team Košice)

 2. Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava)

 3. Tomáš Bakanec (KASprof Security bul team Orava)

 

Kategória do 95kg

 1. Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava)

 2. Ján Vencel (MMA Psycho team Košice)

 3. Matúš Tysz (MMA Psycho team Košice)

 

Kategória nad 95kg – nebola obsadená

 

ARMWRESTLING

Men's Začiatočníci Left Hand 95 Kg

1. Tomko, Martin (Slovensko) 5 Pts.

2. Fegl, Nicolas (Slovensko) 3 Pts.

 

Men's Začiatočníci Left Hand 95+ Kg

1. Krzyzanowski, Grzegorz (Poľsko) 5 Pts.

2. Maťo, Milan (Slovensko) 3 Pts.

 

Men's Začiatočníci Right Hand 95 Kg

1. Tomko, Martin (Slovensko) 5 Pts.

2. Fegl, Nicolas (Slovensko) 3 Pts.

 

Men's Začiatočníci Right Hand 95+ Kg

1. Krzyzanowski, Grzegorz (Poľsko) 5 Pts.

2. Maťo, Milan (Slovensko) 3 Pts.