Skip to main content
Image alt text.

Ste to, čo jeteKASprof-security Bul team Orava

Zmena stravy je často prvý krok, a potom vás to prirodzene zavedie ďalej, k zmene myslenia a správania.

Chcete sa začať správne stravovať, ale neviete či bude vhodnejšie vegánstvo alebo vegetariánstvo? Skúsiť či neskúsiť detoxikáciu organizmu? Všetky aktivity aj zmena stravy zmenia Vás životný štýl k lepšiemu.

Stravujte sa správne

Ak si vezmete zdravie v užšej rovine, základnú a najdôležitejšiu úlohu zohráva strava. Všetci poznáme staré porekadlo „Ste to, čo jete.“ Hneď ako pochopíte, akú dôležitú úlohu zohráva strava v oblasti zdravia, budete tomuto porekadlu rozumieť úplne. Strava poskytuje vášmu telu stavebný základ, ktorý využíva na tvorbu buniek, opravu tkaniva, pohyb, dýchanie a celkovú existenciu.

Zdravý rozum nám vraví, že čím je diéta lepšia, tým je lepšie naše zdravie. Ale čo je najlepšia diéta? Dúfajme, že všetci si uvedomujú, že tradičná americká strava je na samom konci zoznamu. A ktorá z toho množstva diét sa drží na najvyššej pozícii? Vegánstvo, vegetariánstvo či paleo? Existuje množstvo diét, z ktorých by sme mohli vyberať. Ale navrhujeme, aby ste si z nich nevyberali.

Všetci sme jedinci s osobitnými chuťami, každý má rád niečo iné. Bohužiaľ je veľa z nás takých, čo sa držia svojich zvykov a rutín zubami nechtami. Ale nastal čas zmeny… Urobte prvý krok a vyčistite si svoje skrine a komory. Vyhoďte všetko spracované jedlo. Zbavte sa všetkého, čo obsahuje rôzne farbivá, príchute a konzervačné látky. Žiaden glutaman sodný, žiaden kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy, žiadne geneticky modifikované potraviny ani potraviny s rafinovaným cukrom.

Následne nakupujte. Zdravá strava sa skladá zo širokej škály celých, nefalšovaných, nespracovaných a organických potravín. Mäso a vajcia musia byť organické a z voľného výbehu. Ak ide o mliečne výrobky (kozie mlieko a syr sú lepšou voľbou), poriadne si overte či sú organické. Najlepšie mlieko je nepasterizované, avšak je problém takéto mlieko nájsť. Pokiaľ ide o mäso, pri jeho výbere si pamätajte, že ste na vrchole potravinového reťazca. Ak zviera bolo kŕmené geneticky modifikovanými potravinami, nechcite ho jesť.

Zelenina by mala byť základom vášho jedálnička. Celých 80% z vašej stravy by mali tvoriť surové organické ovocie a zelenina, s prevahou zeleniny.

Zrná by mali byť celé. Načo strácať nutričné hodnoty? Pamätajte, tento Váš nový životný štýl je o nutrične bohatých jedlách.

Vyhnite sa pasciam ako sú vegánstvo, vegetariánstvo a ďalšie „dobré“ diéty. Stanete sa len ďalším človekom, čo našiel nový spôsob ako sa nezdravo stravovať. Spracované potraviny sú spracované potraviny. Vyberte si svoj skvelý domáci koktail namiesto toho „zdravého“ jedla.