Skip to main content
Image alt text.

JURAJ RATIČÁK: „Zbožňujem sa postaviť súperovi zoči voči“.KASprof-security Bul team Orava

Len 19-ročný mladík z oravskej obce Vavrečka sa venuje MMA už tri a pol roka. Zápasí za KASprof Security bul team Orava a za rok 2016 odbojoval pekných štrnásť zápasov podľa amatérskych pravidiel. Najbližšie ho čaká záverečné kolo medzinárodnej KASprof Security Ligy, ktoré sa uskutoční 28. januára v Bratislave. Po ňom sa rozhodne, či zabojuje o titulový opasok KSL Champion na NOCI BOJOV 7 – Game over.

 

Verejnosť na Slovensku ešte stále pokladá Zmiešané bojové umenie za tvrdý šport. Prečo si sa práve ty rozhodol pre MMA?

„Ak mám pravdu povedať k tomuto športu ma skôr naviedol jeden známy, ja som naň ani ísť nechcel. Nakoniec ma prehovoril a po prvom tréningu som sa do tohto športu fakt zažral a začal ma baviť ako nič iné predtým“, spomína na svoje začiatky Juraj Ratičák. Minulý rok skončil strednú školu, po ktorej sa zamestnal. Mnoho ľudí skončí s pravidelnými tréningami práve kvôli pracovnej vyťaženosti.

 

Ako sa tebe darí skĺbiť prácu a tréningy?

„Vďaka Petrovi Kasanovi môžem robiť robotu, ktorá ma baví a popri tom sa venovať športu ktorý zbožňujem. Jemu patrí veľká zásluha za to, nebyť jeho tak by som sa tomu už asi nevenoval.

Jednoducho povedané robota ma v tomto vôbec neobmedzuje je to skutočne perfektné“.

 

Máme tu koniec roka, ako ho hodnotíš z hľadiska tvojho pôsobenia na MMA akciách?

„Ja to skôr beriem tak že polovica sezóny je za nami, ale polovica nás ešte len čaká ... ale zatiaľ vidím na sebe, že už je to o niečo lepšie ako predtým. Naozaj sa teraz na každý svoj MMA zápas veľmi teším, ale keď vidím potom zápas na videu tak to nieje ono. Je tam strašne veľa chýb, ktoré chcem odstrániť“.

 

 

Najbližšie ťa čaká záverečné kolo KSL, kategória do 75kg je celkom nabitá. Nerobí ti problém zvládnuť aj 3 zápasy za večer?

„ Áno koncom januára ma čaká Bratislava. Celkom sa teším, lebo zbožňujem ten pocit postaviť sa zoči voči súperovi v klietke alebo v ringu. Je to vážne dosť náročné tie 3 zápasy za deň, ale keď robíte niečo čo vás napĺňa a robíte to preto lebo vás to baví, tak ani nemyslím na to že som unavený. Skôr si idem zápas užiť“.

 

Minulý rok si sa prebojoval až do finále na Noc bojov 6, kde ti však opasok vyfúkol poľský súper Lukasz Goral. Po 2 . kole KSL to vyzerá tak že by si sa opäť mohol stretnúť s týmto borcom. Ako prebieha tvoja príprava? Zmenil by si niečo na svojej taktike?

„Minulý rok to na Noci bojov nevyšlo. V tomto nechcem predbiehať, uvidíme po 3. kole ako to dopadne. Moja príprava? Tak trénujem asi 6x do týždňa, čo je podľa mňa málo. Chcel by som to zmeniť, no uvidíme či sa to bude dať. Čo sa týka taktiky, žiadnu nemám, nikdy si nepripravujem taktiku, jednoducho iba takú, že ak je súper v stoji lepší ako ja, tak ho ťahám na zem a naopak“.

 

Aký je tvoj najbližší cieľ? Kde by si to chcel v MMA dotiahnuť?

„Môj cieľ je momentálne výhra na KSL v Bratislava a potom Noc Bojov. Uvidíme po KSL.

Kde by som to chcel dotiahnuť ? To je vážne ťažká otázka, neviem to teraz povedať, chcem sa tým živiť a viac k tomu nič nepoviem“.

 

Uvažoval si už aj o profi kariére?

„Áno uvažoval som nad tým, ale na to mám ešte veľa času. Vážne ja počítam tak 4-5 rokov možno viac a až potom začnem profi. Veď som mladý, takže sa nemám kde ponáhľať. Do profi chcem isť vyzápasený, aby som mal už veľmi veľa skúseností“.